Temat: Format dyskietek 5'25 "HD" w LDW 2000

Pytałem juz o to kiedyś dodatkowo w temacie PC <> ATARI BEZ SIO2PC ale nie uzyskałem odpowiedzi, może teraz:

Mam 30 dyskietek 5'25 ale niestety HD. Posiadam ATARI z LDW 2000. Kiedyś (15 lat temu) miałem Callifornię Acces, pamiętam że miałem problemy z formatowaniem dysków HD.

Czy jest jakiś atarowski soft dzięki któremu bez większych problemów uda mi się sformatować te dyski w LDW 2000 ?

Matthew

2

Odp: Format dyskietek 5'25 "HD" w LDW 2000

Nie. To nie jest kwestia softu, ale sprzetu. Jedyna stacja, ktora w miare bezproblemowo lyka dyskietki HD jest XF551.

3

Odp: Format dyskietek 5'25 "HD" w LDW 2000

hmm  :?

no to co nie ma żadnych szans sformatowania tych dysków w LDW 2000 ?

Matthew

4

Odp: Format dyskietek 5'25 "HD" w LDW 2000

Zależy od napędu. Jeśli napęd nie chce formatować, to mogiła. Może TOMS 720 by formatował takie dyskietki (TOMS ma napęd HD), ale to też nie jest pewne.

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: Format dyskietek 5'25 "HD" w LDW 2000

Mój Toms 720 i SN360  chwyta takie dyskietki bez problemowo! Na CA2000 i LDW występują problemy z odczytem oraz z formatowaniem.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Format dyskietek 5'25 "HD" w LDW 2000

Moja CA2001 przed założeniem TOMS-a formatowała, zapisywała i odczytywała normalnie dane zapisane na HD-kach, po przeróbce - niestety porażka. Ciekawe nie?  :rolleyes:

I Ty zostaniesz big endianem...

7

Odp: Format dyskietek 5'25 "HD" w LDW 2000

TOMS 720 chwyta HD, ale nie wszystkie - w sensie każda się praktycznie formatuje, ale z doświadczenia pamiętam, że niektóre HD szybko się sypały, inne z kolei ztcp mam do dzisiaj... a poza tym mam KMK IDE i olewam dyskietki ;)

8

Odp: Format dyskietek 5'25 "HD" w LDW 2000

na "czarnej stacji" niestety nie sformatujesz dysku 5'25 HD.totalna kaplica.
na CA-2001 widziałem kiedyś takie bezproblemowe formatowanie (stacja zdaje sie że z Multi była; a Żbiku jest  koperfildem; nie mylić z koprofilem ;)  )

gep/lamers^dial

Odp: Format dyskietek 5'25 "HD" w LDW 2000

Moj TOMS 720 nie lyka zadnych HD :(

10

Odp: Format dyskietek 5'25 "HD" w LDW 2000

Kupiłem kiedyś dyskietki HD Fuji MD2HD 96TPI, które mój TOMS 720 formatował i dało się nawet na nich cos nagrać, ale potem były kłopoty z odczytem. Poza tym ten temat był już poruszany http://atariarea.histeria.pl/forum/view … ight=#4139

11

Odp: Format dyskietek 5'25 "HD" w LDW 2000

nie sztuka nagrac, tylko sztuka znalezc taka na ktorej te dane przetrwaja

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Odp: Format dyskietek 5'25 "HD" w LDW 2000

No to TRAGEDIA !!!  Zależało mi na tym by się pobawić stacją jak za starych dobrych czasów, a mam dostępne tylko dyski HD.

Pytanie: Może ktoś z was byłby skłonny się wymienić: Mam 30 sztuk dysków HD VERBATIM - 3 pudełka - 2 orginalnie zafoliowane nierozpakowane, 1 pudełko ściagnieta folia ale dyskietki nigdy nieużywane (ktoś był bardzo ciekaw co jest w środku  :)  ).

Oddam te 30 dysków HD niekoniecznie za 30 DD. Może być mniej, mogą być używane byleby by były sprawne, wszystko mi jedno, chciałbym się tylko trochę sprzętem pobawić.

Właśnie zabieram się za robienie SIO2PC, ale odebrało mi ochotę jak dowiedziałem się od was że dyski HD się nie nadają - sio2pc potrzebne mi tylko do przeniesienia softu na dyski - tylko ten sposób zabawy z atarką mnie interesuje - z daleka od pc (nie chcę uzywać pc jako stacji :) )

Pozdrawiam.

Matthew

13

Odp: Format dyskietek 5'25 "HD" w LDW 2000

Toms 710 formatował i można było nagrywać bez problemu... ;)
problem pojawiał się przy próbie odczytu :lol:  :lol:  :lol:

14

Odp: Format dyskietek 5'25 "HD" w LDW 2000

Myślę, że mogę się zbyć tych 30 dyskietek? Mam mały zapas? HDki nie są mi potrzebne, ale mogę wziąć jedno zafoliowane jako eksponat ;). Cena: jak uważasz? Byle mi się chociaż za wysyłkę zwróciło? Zdzierać nie będę, majątku na tym i tak nie zrobię ;).
Po szczegóły wal na maila najlepiej.

[ Dodano: Pią Lut 18, 2005 04:07  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen: