26

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

A ja przychylam się do opini Vasca - sam mam SIO2PC, KMK/JŻ IDE i TOMS-a 720, więc dla mnie nie stanowiłoby coś problemu, jednak nie jestem egoistą i jestem za suportem dyskietek w Medium, tymbardziej, że nie stanowi to aż tak wielkiego problemu - tutaj przychylam się do opini TeBe: jeżeli demko składa się z np. dwóch plików, to ładujemy pierwszy i sprawdzamy w obecność drugiego w bieżącej lokalizacji - jeżeli jest, to wczytujemy, jeżeli nie ma, prosimy o wrzucenie dysku nr.2 - Laoo, czy to naprawdę taki wielki problem ?

27

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

. Podaj mi tytuły dem, które zawierają więcej, niż 2 strony dysku.

Hmm... Overmind?:)

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

28

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Laoo:

Taki programik właśnie napisał Glonisz.

Posługiwał się nim przy obróbce danych do Pacem in Terris oraz do naszej obecnej-niedoszłej-bógwiekiedyskończonej produkcji.

Glonisz był ostatnio elektronicznie dostępny pod:
paizert@rts.com.pl

29

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

. Podaj mi tytuły dem, które zawierają więcej, niż 2 strony dysku.

HALLE PROJECT

30

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

dysk stotrzydzieścikilobajtów i .

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

31

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

widac brakuje archiwum zrodel porgramow realizujacych podobne zadania, a strona Strykera padla

macie Mads'a, mozecie makra pisac i ulatwiac sobie zycie

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

32

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Mikey: odpowiadając na twoje pytanie. Wiele razy byłem zmuszony używać dyskietki. Jak jeszcze nie miałem PCta. Jak miałem PCta, ale nie miałem jeszcze SIO2PC. (Z góry mówię, że zgadzam się z zarzutem, że dzisiaj prawie każdy ma PCta (PRAWIE) i dość łatwo zdobyć SIO2PC.) Jak mi się PCet zdymił. Jak nie miałem do PCta dostępu. Jak mam atarkę gdzieś targać - nie zamierzam targać też grzyba. Na laptopa mnie nie stać i w najbliższym czasie nie będzie. Jak są problemy i chcę dociec ich źródła - wtedy dla mnie odpada emulator, czy SIO2PC. Jak chcę odpalić program, który jest zabezpieczony, a nie mam skrakowanej wersji. Jak chcę poczuć klimat. Jak pracuję na atarce dłużej - wyłączam wtedy PCta, bo monitory mi interferują, latają paski i łeb mi nap***. Ew. jak PCet jest zajęty czymś innym/przez kogoś innego i nie mam możliwości użycia go jako stacji. To ostatnie co prawda u mnie rzadko się zdarza, ale u niektórych może i nawet często.
Argument z Kaszlem nie jest bez sensu, nie interesuje mnie przyczyna, dla której mam problemy z obejrzeniem produkcji na swoim sprzęcie, interesuje mnie, że mam problemy. Jedne mogą być większe, inne mniejsze, ale to inna sprawa.
Natomiast nie rozumiem twojego pytania odnośnie loadera i wielu małych plików. Owszem, wiele razy musiałem ich używać - jak koder tak złożył demo, ale chyba nie o to ci chodziło?
Napisalem 'będą' a nie 'są' to primo.
Ja też nie napisałem, że są, tylko że będą. Więc nie rozumiem tego primo.

Lao: Na co piszesz demo ma podstawowe znaczenie, ale już o tym wspomniałem.

= = = = = =  = = = = = = = =

Co do wielodyskowych dem, to Overmida tu nie uznam, tzw. "trzecia strona" nie stanowi żadnej całości z pierwszą częścią. No więc mamy "HALLE PROJECT". Faktycznie.

Nie mam nic przeciwko rozwijaniu Atari, sam za jego rozwojem użyłem argumentu, że PC rozwijało się w taki sposób. Więc proszę mi nie imputować rzekomo "religijnych" argumentów. Odróżnijmy tylko, czy piszemy produkcję na sprzęt (w miarę) powszechny, czy dla siebie i jeszcze dwóch innych zapaleńców (żeby nieco przejaskrawić). Nikomu nie bronię niczego pisać, poddaję tylko pod rozwagę owym piszącym (oby piszącym).

[ Dodano: Czw Mar 10, 2005 21:51  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

33

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Wiele razy byłem zmuszony używać dyskietki. Jak jeszcze nie miałem PCta. Jak miałem PCta, ale nie miałem jeszcze SIO2PC. (Z góry mówię, że zgadzam się z zarzutem, że dzisiaj prawie każdy ma PCta (PRAWIE) i dość łatwo zdobyć SIO2PC.) Jak mi się PCet zdymił. Jak nie miałem do PCta dostępu. Jak mam atarkę gdzieś targać - nie zamierzam targać też grzyba. Na laptopa mnie nie stać i w najbliższym czasie nie będzie. Jak są problemy i chcę dociec ich źródła - wtedy dla mnie odpada emulator, czy SIO2PC. Jak chcę odpalić program, który jest zabezpieczony, a nie mam skrakowanej wersji. Jak chcę poczuć klimat. Jak pracuję na atarce dłużej - wyłączam wtedy PCta, bo monitory mi interferują, latają paski i łeb mi nap***. Ew. jak PCet jest zajęty czymś innym/przez kogoś innego i nie mam możliwości użycia go jako stacji. To ostatnie co prawda u mnie rzadko się zdarza, ale u niektórych może i nawet często.

Jurgi, OK, to wszystko racja - tylko powiedz mi tak szczerze jak czeste to sa przypadki. Wedlug mnie - na dzien dzisiejszy (2005 dzwonil ;) - beda to incydenty o rarity równym 9 :) I wedlug mnie, co caly czas staram sie napisac, z racji swojej niszowosci :) mozna je po prostu zignorowac w imie latwiejszego dewelopingu (patrz oryginalny post Laoo - chodzi tak naprawde o sytuacje w ktorej naprawde potrzebujes natywnych dyskietek dla dem wiekszych niz te magiczne 130k versus jeden duzy plik ktory mozna zaladowac sobie z sio2pc) Niewatpliwie zgodzic sie nalezy (co tez usiluje caly czas brac pod uwage w swojej opinii) ze ktos bez peceta lub hd takiego dema nie zobaczy, ale to, jak juz wspomnialem, bedzie  sytuacja typu pojawienie sie Yeti pod Belgradem, i mozna ja smialo 'olac'


Argument z Kaszlem nie jest bez sensu, nie interesuje mnie przyczyna, dla której mam problemy z obejrzeniem produkcji na swoim sprzęcie, interesuje mnie, że mam problemy. Jedne mogą być większe, inne mniejsze, ale to inna sprawa.

Podales kaszla jako przyklad sytuacji. pt 'Kto widzial Drunk Chessboard (KAZDY) a kto KASZLA (tylko posiadacze kmk)' Ja tylko chcialem zwrocic uwage ze sytuacja ktora opisuje Laoo (bo caly czas o tym rozmawiamy!) az tak dramatyczna nie jest bo kazdy kto ma SIO2PC (a KAZDY minus jakis promil, ma) moze sobie obejrzec takie demo bo zmiana dotyczy tylko i wylacznie MEDIUM a nie architektury komputera/sposobu odczytu whatever.


Natomiast nie rozumiem twojego pytania odnośnie loadera i wielu małych plików. Owszem, wiele razy musiałem ich używać - jak koder tak złożył demo, ale chyba nie o to ci chodziło?

Nie nie o to mi chodzilo, ale naprawde nie chce juz bic piany tutaj. zapraszam na irca/priv/mail/forever :)


Ja też nie napisałem, że są, tylko że będą. Więc nie rozumiem tego primo.

Faktycznie, mea culpa, to pytanie wycofuje.

Delikatnie ze swojej strony sugerowalbym EOT, bo dyskusja jest ideologiczna juz od jakiegos czasu. Mam nadzieje ze choc troche moje zdanie na ten temat jest jasniejsze. :) Jesli nie, trudno.

34

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Panowie, dyskutujecie, czy osoba nie mająca HD albo SIO2IDE będzie mogła to demo odpalić, podczas gdy Laoo wyraźnie napisał, że przede wszystkim trzeba do tego mieć Warpa4.

KMK
? HEX$(6670358)

35

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Skoro demo ma takie wymagania to co z regulaminem demo compo - wszystko jest fajnie ale czy tego typu produkcje wymagające 65816 i 1 mb liniowego ramu będą odpalane w takiej samej kategorii jak dema na 6502 ???
Bo wydaje mi się że takie produkcje wymagają osobnej klasyfikacji - tutaj mogła by być otwarta klasa , bez ograniczeń (ale i bez przesady) dotyczących zegara ,procka, liniwego ramu i miejsca na dysku.

Patrząc na to jednak z drugiej strony to nie wiem czy znajdzie się duża grupa ludzi będących w stanie takowe cosik odpalić na własnej maszynie.
Odpada również A800Win który chyba jest najbardziej popularny.

Ja obstaję że jeśli demo ma być na pewien standard to trzymajmy się jakiś reguł bo dzięki nim mamy możliwość porównania poziomu danych prac. W przeciwnym razie możemy popaść w coś takiego jak na PC: słabo chodzi - zwiększymy taktowanie procka, dołożymy ramu i będzie ok.

Chyba nie o to chodzi więc skoro demo ma być na 6502 to i powinniśmy dać możliwość odlądnięcia produkcji dużej liczbie użytkowników.

A jeśli chcemy robić sobie sami produkcję dla siebie lub 2 osób to czemu nie.
Nie jestem wrogiem żednych dopałek ale dopuki coś takiego nie stanie się pewnym standardem scenowym to sensownośc jest mizerna. (standard dla mie to jest co najmniej 1/3 sceny)

36

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

dats rajt
bo dojdzie do tego ze  bedzie trzeba wypuscic dodatkowo  HQ plik AVI z takim demem  :evil:

ps. od kiedy korzystanie z atari ma byc uzaleznione od posiadania PC???  :D

37

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Święty: otóż to. Oczywista, że dla nowej platformy - nowa kategoria. I pierwsze dema na '816 będą poza konkursem, bo nie będzie więcej niż jedno na party. Ale może intr będzie więcej.

Reszta: Laoo wyraźnie sprecyzował, że chodzi o dema pod '816 i tu się chyba każdy (prawie) zgodzi, że można olać dyskietki medium co najmniej.
Natomiast jakoś nie wierzę, żeby ktoś napisał na 6502 demo wymagające więcej, niż dwie strony dysku. Bez jaj. Mało komu w ogóle chce się coś większego pisać. Nawet aminki zresztą tyle nie zabierają. Loader jest napisany i można go dostać, więc marudzenie o lenistwie też niezbyt pasuje.

EOT

[ Dodano: Pią Mar 11, 2005 11:59  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

38

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Nie jestem wrogiem żednych dopałek ale dopuki coś takiego nie stanie się pewnym standardem scenowym to sensownośc jest mizerna. (standard dla mie to jest co najmniej 1/3 sceny)

Super. Chce sie zrobic demko zeby zaprezentowac potencjalne mozliwosci dopalonej atarki ale oczywiscie znajda sie ludzie twierdzacy ze to nie ma sensu.  Nie ma jak slowa otuchy.  Dzieki temu odechciewa mi sie cokolwiek robic :cry:

39

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

ups... to wyzej to ja... zapomnialem wylogowac sola  :oops:

40

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Laoo: nie chodzi o to zeby cie krytykowac. Mysle, ze to jest dyskusja na pozniej (na przyszlosc). Narazie rob, ja cie popieram. Chodzi o wypracowanie jakichs standardow. Zreszta najwazniejszy wniosek z tych dysput jest nastepujacy: jak ktos bedzie mial Warpa to raczej niemozliwym jest zeby nie mial SIO2PC zeby odpalic to z APE. I tyla!

41

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

ups... to wyzej to ja... zapomnialem wylogowac sola  :oops:

nie przejmuj sie malkontentami, pisz.

--
= krap.pl =

42

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Jasne, ja też jestem za; mimo że jak dotąd nie mam Warpa i nie wiadomo, kiedy będę miał. Ale idiotyzmem byłoby, mając *dobry* sprzęt, nie pokazać co on potrafi tylko dlatego, że nie da się tego zapuścić na sprzęcie *przeciętnym*.

KMK
? HEX$(6670358)

43

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Lao, ale przeciez wszyscy, ktorzy mowia, zeby byla mozliwosc odpalania z dysku, przyznaja Ci racje, ze przy 816 to nie ma wielkiego sensu, wiec nie mow, ze sie wszystkiego odechciewa! Przeciez na poczatku wygladalo, ze pytasz o zwykla Atarke. Poza tym po to sie pyta o opinie, zeby ich posluchac, a nie sie obrazac  8) Nie badz Sikor :P [no to se nabrechtalem...]

44

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Nie badz Sikor :P [no to se nabrechtalem...]

  :mrgreen:  :lol:  :lol:  :D  :)

Sikor umarł...

45

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Vasco: kwestie dzielenia na dyskietki w medium juz rozstrzygnalem (bede dzielil, a nuz jakis posiadasz warp4 zza granicy bedzie chcial to odpalic, to co wtedy ;)), smuca mnie tylko glosy podwazajace sensownosc robienia dem na dopalke dokupi jedna trzecia sceny takowej nie bedzie posiadac.

46

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Ja również dopałki nie mam, nie wiem kiedy będę mieć i czy w ogóle... Ale wydaje mi się, że podważanie sensu pisania czegoś pod '816 samo z siebie jest... Bez sensu  ;) Bo to przecież produkcje pomagają w popularyzacji danego sprzętu, nieprawdaż?  :)  P. S. "SWAT is dead"?  :?  Może by tak reaktywować, wraz z nadejściem wiosny na przykład :)

47

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Lao> smuca mnie tylko glosy podwazajace sensownosc robienia dem na dopalke dokupi jedna trzecia sceny takowej nie bedzie posiadac.

Moim zdaniem jest odwrotnie: jak beda dema itp., to wtedy ludzie bede chcieli miec 816! :)

48

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Cholera, Vasco, nie wiem czy to zasługa tego trunku na avatarze, ale znowu dobrze prawisz i muszę Ci przyznać rację ;)

Jak będą produkcje (zachęcające) na dopalone Atari, to ludzie będą sobie montować dopałki, jak zaczną montować, to dopałki staną się znaczącym standardem, jak się staną, to ktoś zrobi support dla nich w emulatorach klasy atari 800win itp...  Ważne jest to, aby dopałka była w miarę ogólnodostępna, np. tak jak ostatnio KMK/JŻ które ostatnio komercyjnie sprzedaje Jurek Dudek - po prostu płaci się i dostaje, ja osobiście bym reflektował takie rozwiązanie jeżeli chodzi o Pasiową dopałkę. Nie wiem jak inni ale ja gotów jestem za taką dopałkę zapłacić kilka stówek. Bo sama publikacja schematów to jednak trochę za mało.

49

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Patrzcie, dobrze gada, mimo avatara ;). Mnie osobiście do tej dopałki przekonało właśnie to, że ma szansę stać się standardem (wnioskując po zainteresowaniu). Nie marudź Laoo, tylko pisz (tylko zapodaj potem z tego jakiegoś AVIka, bo nieprędko zgromadzę dość kasy na to cudo).

[ Dodano: Sob Mar 12, 2005 00:38  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

50

Odp: Gnieździć się w tych dyskietkach?

Mnie osobiście do tej dopałki przekonało właśnie to, że ma szansę stać się standardem

COVOX w Atari też się miał swego czasu stać "standardem"...   :lol:  :)  :D  :o