Temat: Kolorystyka atari

Czy ktoś z szanownych forumowiczów, ma jakieś doświadczenia w kwestii malowania obudów pod kolorystyke małego atari z serii XE??

Chodzi mi konkretnie o rodzaj (oznaczenie) farb modelarskich (może produkt jakiegoś konkretnego producenta pasuje idealnie).

I druga sprawa to kwestia trwałości i ścieralności. Aktualnie montuje sobie w starej zdezolowanej obudowie po CA2001
napęd CD/SIO2IDE/ przejściówkę IDE/CF i chciałbym jak najbardziej wizualnie dopasować to do małego Atari. Nie wykluczam pomalowania również napędu CD z tym, że nie wiem jaki to będzie miało wpływ (pomalowana tacka) na płyty. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie, mile widziane foto itp..

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: Kolorystyka atari

czy ja dobrze pamiętam, że BeWu rozpoznawał ten temat ?

All I hear is the sound of me falling on the ground

3

Odp: Kolorystyka atari

BeWu sie w to bawil... ale chwilowa porazka tak go wkur.. ze zawiesil projekt.. do czasu az nabierze ochoty

to mowilem ja, rzecznik prasowy BeWu

4

Odp: Kolorystyka atari

numery plastikow i lakierow proszkowych sie pokrywaja
co do malowania samego plastiku to chyba zostana same akryle, a z ich scieralnoscia jest... roznie
farby modelarskie sobie daruj - za drogo ci to wyjdzie

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: Kolorystyka atari

eee farby modelarskie są po 3-4zł mała puszeczka która w zupełności mi wystarczy najgorsze jest tylko to, że jest przynajmniej 10 wariantów szarości i myślałem, że ktoś na forum już obczaił numer barwy... Trzeba będzie poeksperymentować.. bo chciałbym maznąć tackę w CD'ku do malucha i plastik od pc'towego napędu wmontowanego w ST aby kolorystycznie ładnie zlewał się z całością obudowy...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Odp: Kolorystyka atari

Jak juz cos bedziesz mial obcykane to daj znac na forum.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Kolorystyka atari

pigula: a ja mam pctowy naped w st zabudowany tak jak orginalny
i po ch wafla niszczyc bylo?

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: Kolorystyka atari

eee troche szpachli odrobina farby i ST będzie jak fabryczne.. a napęd od pieca za bardzo nie pasował mi do starego rozwiązania... (i tak cud, że znalazłem jeszcze floppa ze zworkami)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim