Temat: Co to dokładnie jest ???

Znalazłem w domu coś takiego (patrz zdjęcie) i nie wiem do czego może to służyć. Nie znalazłem żadnego infa w sieci. Opis na płytce to: DEAL Atari ST USERPORT.

2

Odp: Co to dokładnie jest ???

może to jakiś kontroler IDE na port cardridge dla ST?

old computers yeah!!!

3

Odp: Co to dokładnie jest ???

nie bajdzo
34 piny
powiedzialbym ze do xt, ale to tez nie bajdzo - tamte wymagaly dosc sporych kontrolerow - podobnych jak te do fdd

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: Co to dokładnie jest ???

Moze bys zrobil zdjecie tak, zeby bylo widac co to za scalaki?

5

Odp: Co to dokładnie jest ???

tak po routingu to '373/374 (gorny rzadek), '244/245 dolny i jakis gal (podstawka)

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: Co to dokładnie jest ???

Złącze krawędziowe jest 40sto stykowe, a wiec pasuje do kartridża w ST. 34 pinowe złącza od razu mi sie kojarza ze stacją dysków. Ja bym stawiał, ze jest to kontroler FDD, ale po kiego cos takiego dla ST? I jeszcze do tego dwa złacza....

7

Odp: Co to dokładnie jest ???

Może stricte do ST - tego pierwszego bez flopa i innych "wodotrysków", no chyba że kontroler do grzybowych stacji HD.

(pierwsze co mi przyszło do głowy to, że może być to jakieś zmutowane SCSI...)

Zarzuć może temat na atariage lub/i na grupę - może ktoś się z takim czymś już spotkał...

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: Co to dokładnie jest ???

jak na scsi to troche male

Odp: Co to dokładnie jest ???

To moze byc ultra/szybka/i/wogule/zajebista przystawka do kopiowania dyskietek. Czytałem gdzieś o czymś takim ale nie widziałem nigdzy na oczy. Sens: podłączasz do tego dwie stacja i kopiujesz pomiędzy nimi bez zapychania procka i do tego bardzo szybko.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Co to dokładnie jest ???

Opis kosci:

- rzad gorny: M74LS245P
- rzad dolny: DM74ls347N

Ja elektronikiem nie jestem, ale z tego co panietam to jakies zatrzaski chyba sa.

11

Odp: Co to dokładnie jest ???

Ja bym obstawiał, że to sprzętowa część emulatora maca dla st. A służy prawdopodobnie do odczytu dyskietek GCR ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

12

Odp: Co to dokładnie jest ???

darujcie sobie kontroler flopa
wspomniana przez Adama przystawka do kopiowania dyskietek polega polaczeniu 2 stacji rownolegle, obu jako fd0, z tym ze jedna w miejsce write data i write gate ma podlaczone sygnaly read data i read gate z pierwszej
w ten sposob obie poruszaja tak samo glowica i kreca dyskietka, ale to co wylatuje z pierwszej zapisuje sie odrazu na drugiej
zero udzialu procesora

przechodze na tumiwisizm

13

Odp: Co to dokładnie jest ???

Hehe, fajna idea i sprytna bardzo :)
No dobrze, ale skoro juz wiadomo jakie sa uklady na tym wynalazku, to co to jest?

14

Odp: Co to dokładnie jest ???

A to nie jest przypadkiem ustrojstwo służące do połączenia Atari ST i C-64? Takie Userport2ST?

KMK
? HEX$(6670358)

15

Odp: Co to dokładnie jest ???

monsoft: proponowałbym zacząć od tego, w jaki sposób to się znalazło u ciebie w domu ? i ew. zapytać tego kto to przyprowadził

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

16

Odp: Co to dokładnie jest ???

xray: sposob w jaki sie to znalazlo u mnie jest bardzo prosty, poszedlem na gielde szrotow przywiezionych z wystawki w niemczech, no i zobaczylem cos co pasuje do Atari, podnislem, oblukalem, dalem kolowi na piwo no i mam.