1

Temat: Czy da sie pod to podlaczyc Atari?

i uzyskac dobry obraz?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49600058
Niedawno dyskutwane bylo podlaczeni Atari do monitora VGA. Wszelkie przystawki kosztowaly okolo 300zl.
A moze takie cos? Przyznam ze mimo zem elektronik, gubie sie troche w tych scandoublerach, interlejsach itp. ;) ale zainteresowalo mnie "Adaptacyjne usuwanie przeplotu 3D-motion".

Wlasnie sie zastanawiam czy kupic do pieca monitor 19'' + tuner TV w piecu (lub zewnetrzny) czy tez monitorotelewizor 17'' (ceny porownywalne)... Moglbym upiec jeszcze jedna pieczen przy okazji i moc podlaczac Atari :D

2

Odp: Czy da sie pod to podlaczyc Atari?

Jak kupisz monitorotelewizor zaoszczędzić pewnie trochę miejsca, ale jak Ci padie, top stracisz i TV i monitor. ;)

Poza tym, chyba 19" jest fajniejsze do 17".

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

3

Odp: Czy da sie pod to podlaczyc Atari?

Kiedys w reku mialem takie urzadzenie tylko, ze firmy Pinnacle. Bylo drozsze o okolo 200 PLN, ale moze to wina marki (bo Pinnacle zawsze jest drogie). W sumie dzialalo calkiem porzadnie i jakosc byla zadowalajaca (choc nie powiem, ze powalajaca). Jednak taki tuner ma dla mnie jedna wade: nie mozna nim nic zgrac do peceta. Co oznacza, ze jak Ci sie zachce np. robic tutoriala takiego jak wlasnie trzaska Pigula o SIO2IDE, albo zgrac sekwencje wideo z 'Numenem' na dopalanym przez Ciebie do 100 MHz 65816, to tego nie zrobisz.

4

Odp: Czy da sie pod to podlaczyc Atari?

Tak to ja właśnie niedawno podejmowałem ten temat podłączenia atari do VGA lub SVGA. Od tamtej pory wiem dlaczego nie da się w sposób bezpośredni podłaczyć pod tego typu monitor naszą kochaną maszynkę. I pewnie bym sobie z komentarzem dał spokój gdzyby nie forever. Tam jeden atarowiec z Czech miał monitorek LCD 7 lub 9 cali (dokładnie nie pamiętam) do PlayStation. Atarynka chodziła z tym świetnie a koszt był naprawdę niski poniżej 200zł. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest zakup telewizorków LCD 7 cali z wejściem S-Video. I tu byłoby naprawdę fajnie bo przeróbka Atari na S-Video jest banalnie prosta ... ale koszt tego telewizorka to niestety 500zł!!! A może ktoś wie gdzie zakupić po normalnej cenie w Polsce lub skąd zakupić w internecie takie cudo jakie miał ów Czech !?

Żyję bo Bóg tak chciał.

5

Odp: Czy da sie pod to podlaczyc Atari?

http://allegro.pl/show_item.php?item=50255000 o takie cos chodzi??

6

Odp: Czy da sie pod to podlaczyc Atari?

Hehe... No tak...

7

Odp: Czy da sie pod to podlaczyc Atari?

Hey - ja zawsze chciałem mieć taki monitorek do swojego PSOne :))) A może skrzyżujemy GBA, PSOne i JIL? Co by wyszło? PSJILGBAoNE? :)))))

Otaku

PS a jeśli chodzi o monitorek to nie problem - z palcem w pupie go dostaniesz, nowy, lub używany. Siedże w konsolowym biznesie kupę czasu i nie takie cuda się widziało po bliższe dane teleadresowe kontrachentów (nowe PSOneLCD) zapraszam na GyGy :))) Warto jeszcze wspomnieć, że monitorki są tanie i wogóle bo już prawie nikt tego nie kupuje, dużo ludzi się tego pozbywa i wogóle szkoda słoof, ale moja pierwsza miłość - PSX (nie, nie kobieta) żyje już jedynie zyciem pozagrobowym bo sceny na to urządzenie praktycznie nie ma niestety :(((

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

8

Odp: Czy da sie pod to podlaczyc Atari?

Elkabato :

o takie cos chodzi??

O totto mi chodziło - dzięki!

Żyję bo Bóg tak chciał.