Temat: Podłączenie Atari ST z Commodore1084s

Cześć 
Czy da się podłączyć ST z takim monitorem?.
Mam kabel Atari ST<=> EURO/SCART Nie mam dostępu do wtyków DIN13, dlatego nie chcę niszcyć kabla. Mam też rozgałęźnik EURO(gdzie mogę odcięć wtyczkę EURO do tv), nie wiem tylko jak mam to połączyć z monitorem.

Proszę o pomoc!!

old computers yeah!!!

2

Odp: Podłączenie Atari ST z Commodore1084s

Hmm. Moze byc problem. Przejsciowki chinch->euro istnieja, ale czy w druga strone? Moze to tylko kwetia płci wtyczek? Mozesz tez kupic takie cos: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49062331
Chyba o to ci chodzi?

3

Odp: Podłączenie Atari ST z Commodore1084s

Dzięki lewiS za odpowiedź.
Właśnie o takie podłączenie mi chodzi.
Tylko tam są 2 chinche jeden od obrazu, drugi pewnie od dźwięku.
Mi potrzebny będzie tylko ten od obrazu, bo dźwięk moge podłączyć bezpośrednio z komputera przez chinche,  mam wtyczkę EURO do której mogę podłączyć tą EURO z mojego kabla, nie wiem tylko do których pinów w tej wtyczce mogę przylutować chinch od obrazu.

old computers yeah!!!

4

Odp: Podłączenie Atari ST z Commodore1084s

No to musisz poszukac rozpiski pinow eurozlacza. Mysle, ze nie bedzie z tym problemu. A co do powyzszego kabla - drugi jak bedzie dyndal z boku to nic mu nie bedzie ;)

5

Odp: Podłączenie Atari ST z Commodore1084s

Tutaj masz rozpiskę złącza SCART (zwanego czasem EURO): http://www.hardwarebook.net/connector/av/scart.html

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: Podłączenie Atari ST z Commodore1084s

Drobna uwaga. Gniazdo monitorowe Atari ST ma wyprowadzone sygały RGB, a nie chroma/luma, więc przejściówki Euro --> chinch są tu na ch... potrzebne.

zawor___, utnij jedną wtyczkę Euro i wstaw tam sobie DB9. Będzie mógł podłączyć kompa do monitora przez gniazdo RGB. Ja tak kiedyś zrobiłem i obraz był rewelacyjny.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

7

Odp: Podłączenie Atari ST z Commodore1084s

przecież można wykorzystać zespolony sygnał wizji (pin 2) o ile synał ten jest odpowienio wyprowadzony do wtyczki SCART

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

8

Odp: Podłączenie Atari ST z Commodore1084s

Wolałbym podłączyć za pomocą chincha tylko nie wiem do którego pina w EURO mam podłączyć chinch (sygnał i mase) bo do RGB mam podłączoną Amige

old computers yeah!!!

9

Odp: Podłączenie Atari ST z Commodore1084s

Podpinając się pod istniejący wątek - czy jakaś dobra dusza może mi wytłumaczyć łopatologicznie jak podłączyć monitor 1084s (wersja z wejściem RGB DSub-9) do ST.
Niby zrobiłem kabel wg wejść w HWB ale nie mam synchronizacji :(

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB