Temat: SIO2IDE rabotajet

Tak to fakt, SIO2ide ożyło ku mojej nieograniczonej radiści. Po zmienie dysku na Segate 51080a widze to samo co widziałe ze stacji dysków, ale jaka frajda - bo dyskietki niema. A pozatym myśle sobie że to co najlepsze to teraz przedemną.
Prosze o dobre rady ludzi z doświadczonych w ww temacie i dziękuję za dotychczasową pomoc. :D  :D  :D
          RYSIEK_M

MM: Piszcie w już napisanych, podobnych tematach.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: SIO2IDE rabotajet

no dobra - ale po co nowy temat zaraz zakładać???

do moderatorni: usuńcie mojego posta i połączcie tematy (jeśli łaska ofkorz) :P

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: SIO2IDE rabotajet

jesli LASKA of koz - mozee osobny dziaal  -  SIO2ide ?

*sprzet ide
*sprzet audio
*sprxzet GFX

*sprzet sprzet
* sprzet FDD
*sprzet... :|  ;)

... albo dział: RADSC - bo o dzialajacych sio2ide to juz wystarczy chyba :idea:  :twisted:  :)  :?:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: SIO2IDE rabotajet

Ciekawe czy "mistrz i król oftopicu" mieli same mądre i przemyślane tematy którymi dobili się do takich wyników. Oprócz informacji wyrażnie proszę o pomoc ponieważ w ww temacie jestem zielony, ale po Was kochani niczego ponadto co już było się nie spodziewam, co ze smutkiem stwierdza
                     RYSIEK_M :(

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

5

Odp: SIO2IDE rabotajet

Ryszard daj mi trochę czasu.... cyfrówkę mam obecnie w zakopcu, a karte TV w firmie.... jutro ide do roboty to przyniosę jakiś sprzęcik aby dokończyć manuala - teraz na tapete idzie właśnie m.in fdisk i jego obsługa!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Odp: SIO2IDE rabotajet

Ok czekam w spokoju ducha.
RM

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

7

Odp: SIO2IDE rabotajet

Ponieważ sam używam dwóch sio2ide (jedno z dyskiem 2.5 cala a drugie z adapterem CF) a ilość osób posiadających to cacko systematycznie rośnie to wszystkim zainteresowanych zakupem dysku 2.5 calowego pod to urządzenie odsyłam do sklepu internetowego:
http://gotronik.abc24.pl/default.asp?ka … ;pro=41532

gdzie aktualnie jest promocja na adapter 2.5=3.5 cala za jedynie 10zeta

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: SIO2IDE rabotajet

Sorry że może troche nie na temat aleniechciałem znowu nowego topica zakładać. Jeśli dałbym komuś atarke to ile kosztuje wbudowanie:
SIO2IDE
Stereo
1 mb
Qmeg
oraz robocizna ?

9

Odp: SIO2IDE rabotajet

sio2ide to koszt okolo 100zl

Qmeg powinien zamknąć się w graniach 15zł (no chyba, że ktoś ma tanie
dojście do epromów - wówczas koszt spada)

Stereo - hmm koszt 10-15zł jeżeli dostarczysz 2 Pokeya (jeżeli go nie masz to musisz doliczyć koszt gołej Atarki aby go nabyć czyli +30/40zł)
jeżeli chcesz mieć auto-stereo to o koszty musisz pytać Pasia

1MB - pytaj Pasia...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: SIO2IDE rabotajet

co do cen:
qmeg - 16 - allegro,
1mb - ok 60 zl,
stereo - tyle ile inna atarka - od 20 do 40,
AKI z klawa- ok 40 zl,
sio2ide- 100 zl z usb - do tego dysk albo cf z przelotka

w sumie - dopalona atarka - to od 400 zl w gore. i nie chce byc inaczej....

11

Odp: SIO2IDE rabotajet

bez przesady z tymi 400 zł. Ja policzając według twoich cen lotharek to wyszło mnie mnie około 196 zł. Jak na mnie to i tak za dużo :( Chyba zaczekam aż albo bede miał forse, albo stanieje elektronika.

12

Odp: SIO2IDE rabotajet

Nie liczyłeś przelotki CF<->IDE (65 zł Gotronik - sprawdzone że działa Atari) i karty CF (150 zł za 512 MB Kingston Pro).
Dodaj do swojej kwoty i będzie to co podał Lotharek

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

13

Odp: SIO2IDE rabotajet

Owszem, ale karta CF i przelotka to juz wybor dla ludzi majacych kase. Zawsze za 30-50 PLN mozna kupic jakiegos twardziela pol-giga-mega 2,5" na Allegro.

14

Odp: SIO2IDE rabotajet

Lewis może i można, tylko miejsca w Atarce coraz mniej a zasilacz też ma swoją moc. Poza tym sio2usb jest koszmarnie wolne przynajmniej jeszcze na obecnym etapie sio2ide (może p. Marek w zaciszu domowym szykuje jakiś upgrade tej części sio2ide), więc komfort przewalania danych na dysk jest mało przyjemny.

A ja średnio lubię nonstop odpinać dysk w celu dowalenia/skasowania paru plików atr. Już wystarczająco irytuje mnie etap tworzenia czystych plików atr.

Przejściówkę IDE-CF można wyrwać za 25zł (takiej tańszej używa Pecuś i sio2ide mu śmiga - choć jak sam pisał trochę się z nią namęczył).
Karta 512 wolna to około 120zł za Kingstona, szybkiej i tak nie ma sensu ładować bo przecież sio2ide nie pracuje tak szybko ;)

Do tego prosty czytnik kart  do pieca 4in1 /8in1 to około 40zł (ja za 18in1 dałem 50zeta - podpinany do usb więc bardzo wygodny w użyciu).
Wiem, że całościowo robi się to ładna kwota, ale komfort zabawy takim rozwiązaniem wart jest tej ceny!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

15

Odp: SIO2IDE rabotajet

Alez ja tego nie neguje.  :rolleyes:  Jak sam napisales, kwota robi sie ladna (w okolicach 200 PLN). Maly dysk 2,5" po prostu jest rozwiazaniem tanszym i mozna go zastosowac jako alternatywe gdy nie ma kasy na przelotke, karte i czytnik do grzyba. Zawsze mozna w przyszlosci kupic taki drozszy komplet, ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. Po prostu sie wypowiedzialem na ten temat, bo inni zaczeli podliczac koszty rozbudowy Atarki. Jak widacv mozna rozwazyc rozne opcje: tansze i drozsze, wygodniejsze, mniej wygodne, glosne podczas pracy, ciche...

ps. Co do wielkosci dysku: mysle, ze wiekszosc dyskow 2,5" zajmuje tyle samo miejsca co przelotka z karta, wiec to zaden argument.

16

Odp: SIO2IDE rabotajet

Nie wiem ile ciągnie karta ale pobór prądu dysku 2.5 cala to około 0.7A przynajmniej tak jest podane na 2 Toshibach którymi się bawie, a myślę że karta CF będzie miała mniejszy, drugi atut to wygoda użytkowania kartę można łatwo wyjąć (zakładam że osoba korzystająca z tego rozwiązania pójdzie drogą Pecusia w kwesti montażu).
Trzeci argument to fakt, że dyski o takiej pojemności (512/1GB) są dyskami starymi a jak Wszyscy wiemy dyski lubią padać.

Ale spoko nie ma co ciągnąć dalej tej dyskusji co jest lepsze i dlaczego :) Wszyscy są zgodni - istnieją różne rozwiązanie w zależności od zasobności kieszeni... i każdy wybierze rozwiązanie pod swoje możliwości.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim