1

Temat: SIO2PC(ST) schemat potrzebny!!!

No nie wiem czy to akurat tu powinienem, ale jakos nie moge znalezc po sieci zadnej strony z opisem i schematem budowy kabelka SIO2PC, wlaasciwie potrzebuje to podpiac do ST/FALCONA (PCta nieposiadam wszak) ale na jedno wychodzi, czy ktus mialby/moglby mi podeslac albo zapodac jakas dzialajaca strne LINKA do takkowego? z gory dzienksss.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

2

Odp: SIO2PC(ST) schemat potrzebny!!!

masz przesrane chlopcze, na glownej stronie aarea baner ATARIKI kluje w oczy a ty jeszcze z takim pytaniem wyjezdzasz, najpierw przeszukaj forum AAREA, potem ATARIKI-UJ albo GOOGLAJ, bo inaczej ... :twisted:

http://atariki.krap.pl/index.php/SIO2PC

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: SIO2PC(ST) schemat potrzebny!!!

moze to ? http://www.tcainternet.com/wa5bdu/sio2pc.gif
http://xebox.webpark.pl/xebox/dok_sio2pc.html ??

4

Odp: SIO2PC(ST) schemat potrzebny!!!

ale vulgar chce podlaczyc 8bit atari do Falcona a nie do peceta.
W tym kontekscie nie wiem czy te przyklady co podajecie sa dobre.

5

Odp: SIO2PC(ST) schemat potrzebny!!!

Tebe: dzieki bardzo ladna strona i oto mi tylko chodzilo,
niestety do tej pory nie znan mi i nie kojarze jej z czymkolwiek...
A na AAREA dzial HARDWARE jest nie aktywny wiec cos tu nie tak!?
Hy?

mikey: dobre dobre, sio2pc idzie pod 16bit atari tez :)

dzieki o to mi wlasnie chodzilo, eh co ja bym bez was chloopaki zrobil ;)

[ Dodano: 29.05.2005 23:36:26 ]
Taaaa, tylko teraz pytanie ktory jest ktory... moze wiecie ktora wersja dziala z ST (zgaduje ze obie?) ?

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

6

Odp: SIO2PC(ST) schemat potrzebny!!!

Wersje od strony sprzętowej powinny działać obydwie - wszystko rozbija się jednak o oprogramowanie, z których linii ono będzie korzystać. W przeciwieństwie do Centronicsa, RS w komputerach Atari ST/Falcon nie jest wybrakowany. Z tym, że polecam łączenie do Falcona a nie ST - STekowskie 19200 to jednak ogranicza prędkość transmisji do zwykłej prędkości stacji dysków, dlatego lepiej podłączyć to do Falcona, który powinien sobie poradzić z np. prędkością US (np. 52kbit/s).

7

Odp: SIO2PC(ST) schemat potrzebny!!!

ja tam osobiscie mialem problemy z kilkoma na max'ie, po prostu to dzialalo na zasadzie "dni przyste dzialam, dnie nieparzyste nie" nie wiem czy wina monatazu czy ukladu, ale mialem tak z 3 kabelkami... te na 1489 chodzi bez problemow.

8

Odp: SIO2PC(ST) schemat potrzebny!!!

eeee Havoc przesadzasz..... miałem juz tuzin kabelków jak mam natchnienie i 20min więcej wolnego czasu to robie na maxie by mikey, a jak mi się spieszy lub chce zrobić najtaniej i najmniejsze kabarytowo sio2pc  to na 1489 nie zauważyłem żadnych różnic w działaniu....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: SIO2PC(ST) schemat potrzebny!!!

Wersje od strony sprzętowej powinny działać obydwie - wszystko rozbija się jednak o oprogramowanie...

jest dokladnie jak piszesz. kabelek pasuje ten sam a soft na ST nazywa sie  DJ800XL

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

10

Odp: SIO2PC(ST) schemat potrzebny!!!

Mac: No z ta bylejakoscia Centroniksa w atari to nie przesadzaj, Centronics jest dwustronny i w zasadzie pelny, dowodem na to np. programy do przesylania wlasnie vide PARCP, jest z tym generalnie problem bo obsluge Centronicsa zajmuje sie zdaje sie YAMAHA i ma to jakis zwiazek z przerwaniami jesli sie nie myle dlatego uzywanie centronicsa np. do kart sieciowych podczas normalnej pracy jest watpliwe...

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

11

Odp: SIO2PC(ST) schemat potrzebny!!!

Mac: No z ta bylejakoscia Centroniksa w atari to nie przesadzaj, Centronics jest dwustronny i w zasadzie pelny, dowodem na to np. programy do przesylania wlasnie vide PARCP, jest z tym generalnie problem bo obsluge Centronicsa zajmuje sie zdaje sie YAMAHA i ma to jakis zwiazek z przerwaniami jesli sie nie myle dlatego uzywanie centronicsa np. do kart sieciowych podczas normalnej pracy jest watpliwe...

I znowu nie wiesz co mówisz :-D Mac ma racje. centronix w dużym atari nie ma połowy sygnałów.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

12

Odp: SIO2PC(ST) schemat potrzebny!!!

Jak do tej pory to zdarzalo mi sie tylko li i wylacznie pisac przez internet, gadac zdaje sie tylko raz, SKYPOM jesli juz o to chodzi ;)

A co do Sentronikza to pozostaje przy swoim, a to ze nie ma kilku i na pewno nie polowy! sygnalow to akurat sondze ze wontpie bo to jest mniejsza problema niz ta wlasnie o ktorej WIEM CO MOWIE :>

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

13

Odp: SIO2PC(ST) schemat potrzebny!!!

Hmm, zależy "które" Duże Atari... TT-ka (przynajmniej od drugiej wersji płyty - 32MHz) ma pełnego Centronicsa... ;)

Sikor umarł...

Odp: SIO2PC(ST) schemat potrzebny!!!

to jaka jest roznica miedzu sio2pc max i 1489 ?
( techniczna nie fizyczna )  ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014