26

Odp: internet a8+sio2pc ?

sqward z poziomu php mozna zrobic to samo co z poizomu np. C.
chociazby budowanie okienkowych  aplikacji w windows

Tak ? można pisać np. gry na Jaguara ;) można napisać w tym system operacyjny ? php to język skryptowy i tyle.

oczywiscie ze skryptowy ale z mozlwioscia kompilacji do pliku

poza tym w C# i wielu innych jezykach rowniez na jaga niezabardzo...

Stąd jeden krok do porównania php z javą .... Niech php siedzi w swojej niszy i tam sobie cuchnie ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

27

Odp: internet a8+sio2pc ?

> ape nie przerobisz,

nie potrzeba, dlatego zaproponowalem skrypt odpalany co okreslony okres czasu (pare sekund) do sledzenia zmian w z gory ustalonym ateerze, a ktory to ma byc 'brama do internetu'.
jak dostane odpowiedz: nie bo musi to byc jezyk taki a taki to mnie trafi. uzyj wyobrazni i zamiast skryptowego jezyka wyobraz sobie inny dowolny jezyk programowania. to samo dotyczy systemu operacyjnego ...

> czyli wymagasz praktycznie linuksa...

to rozwiazanie jest systemowo niezalezne, chcesz linuxa - prosze, moze byc linux

> a skoro masz linuksa to dla czego nie kozystac z polaczenia terminalowego?

'moze byc linux' a nie skozystm z polaczenia terminalowego bo wszystko co odpale na takim polaczeniu bedzie odpalone nie na atari tylko na zdalnej maszynie. prosty przyklad: jesli nie bede mial akurat polaczenia z internetem na atarce (terminalowo) to nie obejrze sobie zawartosci zakladki 'wyslane' w mailerze, nie napisze listu offline itd.

> jedyne sensowne wytlumaczenie IMO to sciaganie przez atari plikow
z siecia, co dalo by sie zaltwic przez dodanie np. zmodem do programu
terminalowego (o ile w ICE-T nie ma go jeszcze zaimplementowanego)
(obstaje za postem PIN-a)

wszystko ogranicza sie do wysylania/sciagania okreslonych plikow z sieci (ftp, www, mail)

> albo wsio robic z uzyciem atari, albo (skoro jestesmy podpieci do blachy) zlecic piecowi cala czarna robote - po cholere polsrodki?

wsio na atari nie zrobisz z prostego powodu: nie ma stosu tcpip i karty sieciowej wiec chce zlecic cala czarna robote klonowi czyli niech on sie zajmie zapewnieniem lacznosci internetowej z malym atari a polsrodki czyli terminale mnie nie interesuja. przejasnia sie?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

28

Odp: internet a8+sio2pc ?

zaproponowalem skrypt odpalany co okreslony okres czasu (pare sekund) do sledzenia zmian w z gory ustalonym ateerze

hmmm... masz jakas biblioteke (w dowolnym jezyku, moze byc i php  :mrgreen: ) do obslugi atr? czekam na to od lat... zrodla do plugina do tc by wieeeele pomogly (chiba ze jestem na tyle pijany ze nie potrafie ich sam znalesc - w taki przypadku blaaaaagam o linka)

> a skoro masz linuksa to dla czego nie kozystac z polaczenia terminalowego?

'moze byc linux' a nie skozystm z polaczenia terminalowego bo wszystko co odpale na takim polaczeniu bedzie odpalone nie na atari tylko na zdalnej maszynie. prosty przyklad: jesli nie bede mial akurat polaczenia z internetem na atarce (terminalowo) to nie obejrze sobie zawartosci zakladki 'wyslane' w mailerze, nie napisze listu offline itd.

i tak i siak aby cos wyslac dalej wymagasz drugiej maszyny od ktorej jestes zalezny... btw. mylisz pojecie polaczenie terminalowe z internetem i polaczenie terminalowe z siakims unixem - to pierwsze wymaga telnet-a, to drugie: emulatora terminala (ICE-T)

wszystko ogranicza sie do wysylania/sciagania okreslonych plikow z sieci (ftp, www, mail)

hmmm... jak to rozumiesz (rozwin temat...) sciaganie plikow mail z sieci?
rfc wszystkie przecitalem ale jakos sobie nie przypominam ,,pilku mail''

wsio na atari nie zrobisz z prostego powodu: nie ma stosu tcpip i karty sieciowej

stosow tcp/ip na atari jest kilka (pacz linki wczesniej przezemnie przytaczane), a co do karty - nikomu sie nie kcialo, a da sie jom banalnie zrobic (nie liczac projektu juz aktualnego: http://tiny.pl/hskb...)

wiec chce zlecic cala czarna robote klonowi czyli niech on sie zajmie zapewnieniem lacznosci internetowej z malym atari a polsrodki czyli terminale mnie nie interesuja

hmmm... zdaje sie ze gubisz sie w zeznaniach, bo zlecanie lacznosci z internetem blaszakowi to w tym przypadku w moim mniemaniu (w zwiazq z powyzszym akapitem) to wlasnie polsrodek...


przejasnia sie?

sorry, ale jestem po kolejnym winie, ktore owalilem wracajac z imprezy firmowej i nie przejasnia mi sie, a wrecz sciemnia :mrgreen:

[ Dodano: Sro Cze 15, 2005 22:11 ]
btw xxl: mozesz quote-owac jak wszyscy?
twoj sposob odnoszenia sie do innych postow (w stylu programow pocztowych) jest nieco meczacy przy czytaniu (jak brak polskich znakoof w moich postach :mrgreen: )

[ Dodano: Sro Cze 15, 2005 22:14 ]
kuna, ale sie rozpisalem  :twisted:

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

29

Odp: internet a8+sio2pc ?

FYI: quotowanie XXL mi sie bardziej podoba :)   (jest "mniejsze objetosciowo")

30

Odp: internet a8+sio2pc ?

Azbest - lol :P

tak jak to wszystko czytam; to wydaje mi sie, ze warte uwagi sa dwa rozwiazania:

1. piec, sio2pc i terminal - sprawdzone - i co najwazniejsze - dziala i to dobrze. Nawet do przegladania www pod ICE-T moz(sz)na sie przyzwyczaic

2. Zrobienie czegos na ksztalt interface'u sieciowego - z czego widzialem rozkmine z CONTIKI - jest to mozliwe na zasadzie zwalenia stosu TCP/IP sprzetowo do tegoz, wiec komp w zasadzie nie musialby sie tym zajmowac. I to ma jakis sens - tym bardziej, ze prace zostaly rozpoczete, czyli nie trzeba wchodzic z butami przez otwarte odrzwia :) -
reasumujac rozwiazanie to przedstawia sie w sposob nastepujacy: Atari, interface (z obsluga TCP/IP), gniazdo RJ, siec :):):) - i to zaczyna mi sie coraz bardziej podobac  :twisted: - hehe - jesli rozwiazanie kiedys sie jakos przyjmie - mozna by pomyslec o jakims specjalnym kodzie pod www dla malych atarynej - hehe;- z zapisem danych podobnych do G2F - cos na ksztaly wapa dla (wapniakow) ... eee - burakow komorkowych :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

31

Odp: internet a8+sio2pc ?

> hmmm... masz jakas biblioteke (w dowolnym jezyku, moze byc i php  :mrgreen: ) do obslugi atr? czekam na to od lat...

z czekania nic ci nie przyjdzie ;-) przy okazji pisania jednego programiku tez szukalem i nie znalazlem. zerknalem w ksiazki i ... jest to do zrobienia choc nie powiem, zrodla wiele by pomogly.

> i tak i siak aby cos wyslac dalej wymagasz drugiej maszyny od ktorej jestes zalezny...

zapisujac cos na dyskietce tez jestes zalezny od fdd w moim przypadku klona robiacego za fdd i (chcialbym) interface sieciowy.

> hmmm... jak to rozumiesz (rozwin temat...) sciaganie plikow mail z sieci? rfc wszystkie przecitalem ale jakos sobie nie przypominam ,,pilku mail''

mozna skryptem sciagnac maila jako plik.

> stosow tcp/ip na atari jest kilka (pacz linki wczesniej przezemnie przytaczane), a co do karty - nikomu sie nie kcialo, a da sie jom banalnie zrobic (nie liczac projektu juz aktualnego: http://tiny.pl/hskb...)

chcialbym to miec, idealna sprawa

> hmmm... zdaje sie ze gubisz sie w zeznaniach, bo zlecanie lacznosci z internetem blaszakowi to w tym przypadku w moim mniemaniu (w zwiazq z powyzszym akapitem) to wlasnie polsrodek...

w twoim mniemaniu, ktos moze to widziec inaczej. lepszy wrobel w garsci - to o czym pisze, niz golab na dachu - karta sieciowa do atari

> btw xxl: mozesz quote-owac jak wszyscy?

nie, za duzo roboty


@Pin
> Atari, interface (z obsluga TCP/IP), gniazdo RJ, siec

oby jak najszybciej na A8

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

32

Odp: internet a8+sio2pc ?

udp mozna by zastosowac do gierek :) milo by bylo...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

33

Odp: internet a8+sio2pc ?

jellonek > hmmm... jak to rozumiesz (rozwin temat...) sciaganie plikow mail z sieci? rfc wszystkie przecitalem ale jakos sobie nie przypominam ,,pilku mail''

to pominales RFC 3501

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

34

Odp: internet a8+sio2pc ?

> hmmm... masz jakas biblioteke (w dowolnym jezyku, moze byc i php  :mrgreen: ) do obslugi atr? czekam na to od lat...

z czekania nic ci nie przyjdzie ;-) przy okazji pisania jednego programiku tez szukalem i nie znalazlem. zerknalem w ksiazki i ... jest to do zrobienia choc nie powiem, zrodla wiele by pomogly.

Sam napisalem soft do obslugi ATR i nie zajelo mi to wiele (format DOS 2.0S) ale w sieci znalazlem cos takiego http://chief1.home.pl/unix2atr.c - MYDOS :-). Aktualnie pracuje na projektem macxATR - chyba wykorzystam te zrodla.

35

Odp: internet a8+sio2pc ?

Witam,
Może już po ptakach i ludzie coś z tym problemem zrobili  - wróciłem do Atari tydzień temu, hehe.
Ale jest coś takiego jak DP83816, NIC który możnaby zaprząc do Atari i używać netu.
Ja staram się na razie poprzypominać sobie wszystko z elektroniki, więc jeszcze jakiś czas nie zajmę się tym problemem. Na razie chcę dopracować interface oparty na 8255, który działałby podobnie do GPIB (IEC625), do którego możnaby podpinać jednocześnie 4 karty rozszerzeń ze złączami typu ISA, chociaż o innej topografii wyprowadzeń.
Odezwę się jeszcze, ale już w dziale Hardware ;)

36

Odp: internet a8+sio2pc ?

DP83816? a nie prosciej cos tradycyjnego jak cs8900, czy rtl8019/rtl8029? generalnie uklady oparte o interface isa, albo jeszcze lepiej - przystosowane do mikrokontrolerow, powinny byc latwiejsze do obslugi niz uklad wymagajacy pci2.2

DP83816 is a single-chip 10/100 Mb/s Ethernet Controller for the PCI bus.

btw. jakbys na serio byl zainteresowany zagadnieniem (a widze ze masz pojecie od strony elektronicznej) to chetnie wygrzebie dokumentacje do wspomnianych ukladow, oraz przykladowe aplikacje je wykozystujace (pewnie cos opartego o avr/8051/jakisinnyZ80)

edit
linki do dosc dobrej dokumentacji mozna znalesc m.in. na stronce:
  http://www.propox.com/products/t_91.html

Ostatnio edytowany przez jellonek (2006-09-14 12:46:49)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

37

Odp: internet a8+sio2pc ?

Masz rację, jellonek :)
Ale może właśnie korzystając z tego rozszerzenia na 8255, da się wykombinować kartę, nawet opartą na '51, która zajmie się transmisjami wszelakiego rodzaju i obsługą różności.
Postaram się w miarę szybko poodkurzać pliki - schemat robiłem kiedyś w Mad Designerze, hehe
Pozdrówka :)