Temat: Pad dźwięku w Atarce

Padł mi dzwięk w Atarce (130XE). Po prostu podłączyłem i zero dzwięków. Co mam sprawdzić - pytam, bo zamierzam pogrzebać... mam nadzieję, że to nie POKEY. Klawiatura i SIO działa.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Pad dźwięku w Atarce

To może być uszkodzenie POKEY-a - przy źle wykonanym STEREO często było tak, że "uszkadzały się" przetworniki, a POKEY dalej poprawnie działał, tyle, że nie emitował dźwięku. Opisz, czy "zniknięciu dźwięku" towarzyszyło wcześniej jakieś wydarzenie etc.

3

Odp: Pad dźwięku w Atarce

Jedyne wydarzenie to wyciągnięcie po ok. dwóch latach z pudełka  8O. Ta maszyna jest nietknięta, żadnych przeróbek, lutownicy nigdy nie widziała :/ Sam jestem zaskoczony  :o. Na szczęście mam jeszcze parę innych Atarek ... a co by było gdyby padł mój własnoręcznie przerobiony "kombajn" .... :( załamka ... generalnie naprawa to pestka... wymieniam scalaka i siup ...

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Pad dźwięku w Atarce

No to jak masz jakiegos wolnego Pokeya to go podmien na chwile z tym co jest i sie dowiesz czy to tego wina.

5

Odp: Pad dźwięku w Atarce

Może zanim podmienisz Pokeya to sprawdź czy wychodzi z niego dźwięk - wydaje mi się że to nie Pokey - brak wszystkich dźwięków może o tym świadczyć - przecież dźwięk (klik) klawiatury generuje GTIA a nie pokey !!!

Ja bym najpierw sprawdził przedwzmacniacz - chyba LM 358 ale nie jestem pewien - wiem tylko że to jakiś LM.
A co do testu pokeya - najlepiej podłącz się do wzmacniacza przez jakiś kondensator bezpośrednio na nogę Pokeya i będziesz wszystko wiedział.

6

Odp: Pad dźwięku w Atarce

Swiety dobrze radzi - dac mu wodki  :D .

gRzEnIu najlepiej wyciagnij jeszcze plyte atarki z obudowy i tak sprawdz, bo moze gdzies dolny ekran zwiera. Sprawdz tez czy nie ma zimnych lutow na gniezdzie monitorowym.

7

Odp: Pad dźwięku w Atarce

a możebyś po prostu na party jakie przyjechał? (najbliższy jest kłast chiba) ;)

I Ty zostaniesz big endianem...