1

Temat: Atari Portfolio - transfer plikow z PC

Stalem sie posiadaczem w/w urzadzonka wraz z "serial interface"...  jako ze I raz mam kontakt z tym sprzetem na dluzej niz 5m zapytam sie jak przetransferowac cos z PC na karte pamieci portfolio za pomoca RSa... kabel raczej nullmodem.. ale jak inicjowac i prowadzic transmisje?

2

Odp: Atari Portfolio - transfer plikow z PC

Ze strony POFO zwyczajnie ustawiasz w MENU OPTIONS SERIAL na SERVER zdaje sie a po pececie terminal standardowo...

ale to jakis najproscxiejszy sposob, pozatym masz kupe roznych programikow do transferu...

MM: Zapraszam kol. Vulgara za tydzień. A teraz przerwa na niecenzuralną wypowiedź.

k**** JEGO MAĆ, JAK WAM SIĘ CHCE DO k**** NĘDZY ZA KAŻDYM RAZEM NACISKAĆ MAŁY PRZYCISK CYTUJ ZAMIAST WPISAĆ W WIELKIM POLU KILKA CENTYMETRÓW NIŻEJ WIADOMOŚĆ? ALBO NACISNĄĆ 3 RAZY WIĘKSZY PRZYCISK ODPOWIEDZ ZAMIAST MAŁY CYTUJ.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

3

Odp: Atari Portfolio - transfer plikow z PC

Do transferu używałem od strony grzyba FTMENU11.COM - dawało rade;- przynajmniej pod DOS'em, czy W95/98. Z 2K, XP będzie padaczka.. hehehh. ja; jak narazie czekam na update AtariPoFo;- może conieco więcej będzie w środku miało. :) -

.. a tak - co do softu z PoFo - polecam MSX z foliakowej wersji BoulderDash - oczywiście w oryginale.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Atari Portfolio - transfer plikow z PC

Mam podobny problem. Stalem sie posiadaczem serial interface do pofo przydalby sie schemat klabla do PC i ew podpowiedz jak to potem przeslac (krok po kroku)...mam taki kabel Serial (pofo) i paralel (pc) tylko nie wiem czy dobrze zmontowany...

znalazlem juz strone z ew. wygladem kabli oto ona :
http://www.lammertbies.nl/comm/cable/RS-232.html#null

bedzie to TO?

www.kolony.net

5

Odp: Atari Portfolio - transfer plikow z PC

Witam
ktory z tych kabli bedzie odpowiedni, nie moge polaczyc PoFo z PC i nie wiem czy to wina kabla (kupilem gotowy w Vobis-ie, nie chcialo mi sie lutowac i nie wiem ile tam jest zyl podpietych) czy czegos innego. Na PC mam XP, moze to jest problem, moge ewentualnie podlaczyc pozniej do laptopa, tam mam DOS-a ale nie wiem czy wina nie tkwi w czyms innym.
W PoFo moge zainicjować RS232, jest OK, ale po wybraniu transferu jest blad communications error. Wystepuje natychmiast jesli ustawie server, jesli ustawie Transmit lub Receive to spyta mi sie jeszcze o pliki
Pozdrawiam
Jarek

6

Odp: Atari Portfolio - transfer plikow z PC

k**** JEGO MAĆ, JAK WAM SIĘ CHCE DO k**** NĘDZY ZA KAŻDYM RAZEM NACISKAĆ MAŁY PRZYCISK CYTUJ ZAMIAST WPISAĆ W WIELKIM POLU KILKA CENTYMETRÓW NIŻEJ WIADOMOŚĆ? ALBO NACISNĄĆ 3 RAZY WIĘKSZY PRZYCISK ODPOWIEDZ ZAMIAST MAŁY CYTUJ.

No chyba jasne. Zeby bylo wiadomo na jaka czesc odpowiedzi (takze kogo!)  sie odpowiada. Tak jak w newsach .

7

Odp: Atari Portfolio - transfer plikow z PC

Hmm, w XP trza odblokować transmisję w RS-ach. Był taki problem z SIO2PC Mikera i pamiętam że pomogło odblokowan8ie portóew w windzie. O ile mnie pamięć nie myli - X-on/X-off pomaga ;)
Co do transmisji - chyba powinien pójść dowolny terminal. Poza tym - zawsze można z linii komend skopiować na RS-a lub LPT (przynajmniej w stronę od Grzyba ;) )

Sikor umarł...

8

Odp: Atari Portfolio - transfer plikow z PC

Wystarczy odpalić to: http://atariarea.krap.pl/forum/download.php?id=141 ...

.SYS do katalogu Drivers w C:WindowsSystem32, a .EXE wedle uznania. :) Utilek omija standardowe procedury obsługi portów w XP i problem z głowy.   :D  8)

Dely, UserPort można by było dodać do Bazy Plików...  :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

9

Odp: Atari Portfolio - transfer plikow z PC

Witam
Problem rozwiazany, a polegal na nietypowym polaczeniu przewodow w kabelku null modem. Po wielu probach i pomocy google doszedlem do tego. Atari nie ma standardowego RS-a. Soft teraz zgrywam na niego ze starego laptopa 286, gdzie jest tylko DOS wiec nie mam problemow z portami pod XP :)
A ogolnie to niezla zabawka to ATARI. Nie myslalem ze mnie tak bardzo zajmie.
Pozdrawiam
Jarek

10

Odp: Atari Portfolio - transfer plikow z PC

ja tez uporalem sie z problemem, uzywam programiku takiego jak 300bm. maly, prostu, ale na moje potrzeby wystarczajacy