Temat: Komputer PHILIPS

Witam serdecznie.
Mam komputer PHILIPS (nie pamiętam dokładnych danych)
Zastanawiam sie co z nim zrobić? Czy opłacałoby się go sprzedać (oczywiście tylko kolekcjonerom).
To był mój pierwszy egzemplarz jeszcze przed ATARI.
Ile mógłbym za takie cudo dostac złotówek?

Pozdrawiam
Marcin

Odp: Komputer PHILIPS

Jak wystawisz, "rynek" zdecyduje- to jest kapitaliżm /podobno/.
:D  :D  :D RM

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

3

Odp: Komputer PHILIPS

No i wydaje mi się, że to post raczej do działu Kupię/Sprzedam/Zamienię :P

4

Odp: Komputer PHILIPS

tylko sie nie chwal ze wystawiasz na allegro, bo Cie lokalne oszolomy zjedza.

5

Odp: Komputer PHILIPS

No i wydaje mi się, że to post raczej do działu Kupię/Sprzedam/Zamienię :P

Raczej nie do działu sprzedam, bo nie chcę sprzedać, jedynie zastannawiam sie ile może kosztować taki PHILIPS MSX.
Zna się ktoś orientacyjnie na cenach kolekcjonerskiego sprzętu?

Pozdrawiam
Marcin

6

Odp: Komputer PHILIPS

Ja sie znam. I powiem tyle: w Polsce jest to kompletnie nieprzewidywalne.
Jak juz nie raz pisalem, konia z rzedem temu kto mi wyjasni czemu Atari 400 kosztowalo rok temu 650zl a teraz niecale 300?
Co do sprzetow rzadszych jest jeszcze bardziej niestabilnie. IMHO te zjawiska wiaza sie z mala iloscia zasobnych w grosz kolekcjonerow, czyli tzw plytkim rynkiem. Raz sie takich 2 czy 3 licytuje i sprzedaz za ogromna sume, a kiedy indziej nikt sie nie skusi za kwote 3x nizsza.
Wskazowki: w tej chwili czesto pudelko w dobrym stanie nabija cene bardziej niz sam sprzet. Zrob bardzo zoomowe zdjecia i o ile srzet jest w wizualnie dobrym stanie podkreslaj to wyraznie. Podkresl ze ten model pojawia sie na Allegro raz na rok albo rzadziej. Jesli daje dobry obraz, to KONIECZNIE zrob zdjecie ekranu TV z jakas gra. To bardzo podbija cene jak ludzie widza co i jak.
Ale to co Cie najbardziej interesuje czyli cena jest naprawde nie do okreslenia w przypadku Allegro. IMHO jesli jest to goly (bez boxa i akcesoriow) egzemplarz w dobrym wizualnie dzialajacym stanie, nie powiniens wziac mniej niz 150zl ale jak wezmiesz 300-400 to tez sie nie zdziwie.

[ Dodano: Czw Cze 30, 2005 8:29 am ]
A jaki to DOKLADNIE model? Moze masz bialego kruka albo inszy prototyp?  :D

7

Odp: Komputer PHILIPS

Jaki to model, tego nie wiem.
Postaram się zrobic jakąś fotkę i Wam przedstawię.
Napisane na nim PHILIPS MSX. Ma wejścia na dwa kartridże wkładane od góry z prawej strony. Z tyłu wszystkie wejścia, czerwony guziczek to reset, i co Ciekawe płaską klawiaturę.

Pozdrawiam
Marcin

8

Odp: Komputer PHILIPS

Płaska klawiatura ???

Gumowe przyciski ????

32K RAM

Czy ma klapkę do zamykania cartridgy ???

O ile się nie mylę to VG8010

Dosyć rzadki sprzęt :-)

Jeżeli to to - około 300 PLN - ja tak przynajmniej wyceniam swojego

9

Odp: Komputer PHILIPS

Kiedyś widziałem stronę z takim sprzętem, ale już nie wiem gdzie. Tam dokładnie opisywali ile pamięci, jaki zegar itp...

Już znalazłem i wklejam zdjecia. Dzięki to jest to.

Mam równiez jakieś ksiązki, podręczniki o VG8010 MSX i pisaniu programików.

Musze to sprzedać , bo nie mam miejsca, urodziły mi się bliźniaki, więc i sprzęt idzie w zapomnienie (nie na zawsze).

Pozdrawiam
Marcin

10

Odp: Komputer PHILIPS

Prosze:
http://www.zock.com/8-Bit/D_VG8010.HTML

11

Odp: Komputer PHILIPS

ja bym proponowal zalozyc jakis nowy dzial komputery inne lub cos podobnego.... jest tu i wchodzi na te strone napewno duzo ludu co nietylko interesuje Atari... ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: Komputer PHILIPS

Nowy dział - niegłupie :-) - tak to wszystko ląduje w "Bałagan"

13

Odp: Komputer PHILIPS

a gierce ze spektrusia chodza moze na tym ?

14

Odp: Komputer PHILIPS

Gierki ze spectruma nie chodzą -mimo że jest tam Z80 - ale to zupełnie inna platforma - czyli MSX - gierki z MSX też nie wszystkie - bo ten Philips ma tylko 32K - a gierki na MSX-a można podzielić bardzo prosto - wg wymagań
1.32K    10%
2.48K    90%

MSX jest na marginesie bardzo ciekawą platformą - mam też MSX-a Yamahę CX5M - wbudowany sysntezator, MIDI i w romie program muzyczny - a poza tym to normalny MSX  - i mam do niego kartdrige - pamięc przenośną o zawrotnej pojemności 4K :-)

15

Odp: Komputer PHILIPS

czy mozna skads zassac jakies emu+soft i zobaczyc to cudo na kolkach ?

16

Odp: Komputer PHILIPS

Emu MSX-a ???

Jest tego w internecie od jasnej ciasnej :-)

np http://retro.makii.pl/