Temat: SIO2PC

08 sierpnia 2002 roku Piguła zadał pytanie czy ktoś używa i prawidłowo mu działa układ schematu SIO2PC dwu układowy ze strony Monsoftu tj na układach Max 232 i 74ls368. Tutaj niestety nie padła ani jedna odpowiedź. Od tamtego czasu minęło już prawie trzy lata więc zapytowywuję się : Czy ktoś jeszcze ma tamten schemat bo chcę wzbogacić mój układzik działający tylko na samym maxie o 74ls368 a strona monsofta już się nie działa; i drugie pytanie by nie wyważać otwartych drzwi czy komuś to wkońcu ruszyło w tej konfigurac ji???

Żyję bo Bóg tak chciał.

2

Odp: SIO2PC

Schemat i opis w zalaczniku.


BTW. Nie Monsoftu, tylko Monsofta, ale to tak na marginesie ;)

3

Odp: SIO2PC

Dzięki za schemat i przepraszam za literówkę lub błędną odmianę

Żyję bo Bóg tak chciał.

4

Odp: SIO2PC

Ja wykonalem z powodzeniem kilka sztuk dokladnie tego ukladu. Ten drugi to zdaje sie bufor. Poczatkowo myslalem, ze ten uklad zapewni bezawaryjna wspolprace SIO2PC z innymi urzadzeniami na SIO. Ale pozniej wyszlo mi, ze nie jest niezbedny zeby bylo dobrze...

5

Odp: SIO2PC

A nie łatweij i taniej zrobić SIO2PC na tym jednym układzie
http://xebox.webpark.pl/xebox/sio2pc_schemat.gif
http://xebox.webpark.pl/xebox/dok_sio2pc.html

6

Odp: SIO2PC

A nie łatweij i taniej zrobić SIO2PC na tym jednym układzie

Taniej ??? 55 groszy chyba nie jest aż tak uszczuplającym wydatkiem by był sens dyskusji o kosztach. Może i łatwiej ale przecież wspomniałem, że jednoukładowy mam już zrobiony od dawna teraz robię to dla sportu i dla samej satysfakcji. Max 232 też nie powala na kolena bo 2,5 zł to standard przy tego typu układach. Reasumując 3 zł za scalaki i 1 zł za pozostałe elementy powodują, że za 4 zł mam fantastyczną zabawę. Naprawdę nie pisałem tego posta dla prostoty tematu!!!

Żyję bo Bóg tak chciał.

7

Odp: SIO2PC

czy ktoś używa i prawidłowo mu działa układ schematu SIO2PC dwu układowy

ale pytanie po co ? skoro on pewnie bedzie dzialal tak samo jak jedno ukladowy  :?

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: SIO2PC

nie no sorry. Widać niedoczytałem.

9

Odp: SIO2PC

stryker

ale pytanie po co ? skoro on pewnie bedzie dzialal tak samo jak jedno ukladowy

. No i tutaj z Tobą nie mogę się do końca zgodzić. Bo skoro ktoś na forum ma wątpliwości i nie otrzymuje odpowiedzi wyjaśniającej to można mieć różne domniemania. Jakie ??? A np. Pin 9 max 232 nie powinien być podłączony do P10 74ls368 tylko np do P7 - przecież jest pusty. Wiem zaraz powiesz a do katalogu 74xx zaglądałeś? Nie bo mimo iż mam go jestem zbyt leniwy aby oglądać wyprowadzenia, kiedy sam układu nie tworzę tylko korzystam z dobrodziejstwa jakim jest forum AA
SQT

nie no sorry. Widać niedoczytałem.

. Nic się nie martw ja zawsze byłem szczęśliwszy gdy miałem w kompie czegoś więcej niż potrzeba, a tutaj zawsze jeszcze w grę wchodzi pokazówka dla tych co Atari i Scene traktują jak pacjęta z lekkimi oznakami psychiatrycznymi nie wymagającymi na ten czas hospitalizacji.

Żyję bo Bóg tak chciał.

10

Odp: SIO2PC

Gdzie wy kupujecie ma232 za 2,50zl?  8O Ja dawalem chyba z 8zl za wersje DIL...

11

Odp: SIO2PC

np. tu: http://www.aprovi.com.pl/index.php?body … p;zobacz=1

"wszystko się kiedyś kończy......."