1

Temat: Ile kosztuje TT-ka

Witam
Mam pytanie o wartosc TT 030. Mam okazje kupic, ale nie wiem czy sie oplaca. Nie podam ceny, bo bym cos sugerowal, ale prosze o wypowiedzi ile realnie to moze byc warte.
Jest to TT030, ma 8 MB ST RAM-u i 40 MB TT RAM-u, HDD 200MB, flop HD (1.44 MB), jest orginalna klawiatura i mysz, jakies ksiazki i oprogramowanie.
Dodatkowo do tego zestawu dochodzi CD-ROM i zewnetrzny HDD Ultra SCSII 4,5 GB, w metalowych obudowach. Są wszystkie kable, ogolnie komputer zachowany na 5 z minusem (troche pozolkly) Dodatkowo jest monitor ATARI, ale jakis duzy, nazywa sie TTM195.
Wiec prosze o opinie.
I drugie pytanie;
Mam juz teraz w domu bardzo duzo sprzetu ATARI i co mam zostawic, abym mogl najbardziej sie na tym pobawic, lub cos porobic, a czego sie pozbyc na Allegro. Po prostu nie mam mjejsca na skladowanie tylu komputerow. Moje zbiory:
1 1040STFM 1MB
2 1040STE 4MB
3 520ST+ 1MB
4 520ST 512KB z dziwnymi prostokatnymi klawiszami
5 MEGA STE 4MB HDD 40MB
6 MEGAFILE 60
7 2x stacja SF 354
8 stacja SF 314
9 2x monitor SM124
10 2x Portfolio (128 kB i 225 kB)
do tego wszystkie kable, nawet podwojne, myszy, klawiatury, i inny osprzet - np do PoFo ramkietki. interfejsy.
Jesli teraz zakupilbym ta TT-ke, to bedzie juz tego za duzo i musze zaczac pozbywac sie sprzetu (Zona bardzo sie wkurza)
Tak wiec co zostawic z tego zestawu aby moglo jeszcze dzialac, a z czym sie pozegnac?

Pozdrawiam
Jarek

2

Odp: Ile kosztuje TT-ka

Jak masz Mega STE 4MB RAM to wszystkie ST z pozycji od 1 do 4 możesz spokojnie pchnąć...

3

Odp: Ile kosztuje TT-ka

Jest to TT030, ma 8 MB ST RAM-u i 40 MB TT RAM-u, HDD 200MB, flop HD (1.44 MB), jest orginalna klawiatura i mysz, jakies ksiazki i oprogramowanie.

Hmm, jakieś 400-500zł plus-minus, nie wiem, czy soft oryginalny. Zależy także - jakie rozszeżenie TT-RAMU. Sprawdź dobrze pamięć (jakieś sys info) - ST RAMu powinno być 10MB (2 na płycie głównej plus 8 na karcie, jak sądzę z doprowadzonym zasilaniem), TT-RAM - zależny od rozszeżenia, ale o 40MB nie słyszałem. Sam posiadam Mighty Mica 16MB/32MB/64MB do TT-ki. Jeśli to rozszeżenie na nowe SIMY (72 nóżki) - to istnieją wersje (o których słyszałem) do 256MB (kwestia zworek).

Dodatkowo jest monitor ATARI, ale jakis duzy, nazywa sie TTM195.

Zajebisty monitor 19" mono (2 kolory). Ktoś widocznie używał tej TT-ki do Calamusa lub Cubase Audio...
Co do reszty zestawu - nie wiem, ile może być warta.

Sikor umarł...

Odp: Ile kosztuje TT-ka

I megafile równierz, a do mega ste "zorganizuj" większy dysk i null modem do PC.
Napewno będzie więcej miejsca w domu.
                  RYSIEK_M

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

5

Odp: Ile kosztuje TT-ka

sq7btu napisał/a:

Jest to TT030, ma 8 MB ST RAM-u i 40 MB TT RAM-u,

z ta pamiecia to raczej 8MB ST Ram plus 32MB TT  Ram czyli razem 40MB

sq7btu napisał/a:

520ST 512KB z dziwnymi prostokatnymi klawiszami

ile bys za to chcial?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

Odp: Ile kosztuje TT-ka

Majac STE i FM ja bym sie FMki nie pozbywal bo sa nieliczne tytuly ktore nie chodza na STE.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Ile kosztuje TT-ka

a ile za STE i dlaczego tak drogo? bo skusiłbym sie może...

gep/lamers^dial

8

Odp: Ile kosztuje TT-ka

Skuś się lepiej na Falcona... ;)

9

Odp: Ile kosztuje TT-ka

a ja bym był chętny na to MEGAFILE - ile za to ewentualnie?

I Ty zostaniesz big endianem...