Temat: DZWIĘK ATARI800WIN

Mam słaby sprzęt: AMD 333, 96 MB Ram, Karta grafiki ELSA GLORIA (S3 Vision), Voodo I. W helpie Atari800Win napisano że jego wymagania to podajże pentium 75, 4 MB Ram. Grafika chodzi u mnie bez zarzutu, gorzej z dźwiękiem co pare sekund jest jego chwilowe zatrzymanie. Niedawno zmieniłem karte muzyczną. Co jest nie tak?
W tescie u mnie pod emu grafika to 8ms dzwięk 0.8ms czyli w normie(<10ms i <2ms)

Matthew

2

Odp: DZWIĘK ATARI800WIN

Grafika chodzi u mnie bez zarzutu, gorzej z dźwiękiem co pare sekund jest jego chwilowe zatrzymanie. Niedawno zmieniłem karte muzyczną. Co jest nie tak?
W tescie u mnie pod emu grafika to 8ms dzwięk 0.8ms czyli w normie(<10ms i <2ms)

To jest slaby sprzet ? ;-) Ja odpalalem Emu na p120, 32M i S3 Virge i dzialalo
Fakt ze mialem sprzetowe sample z karty (SB AWE 64 ISA) a

Kontrol kleszczynz
- Jaka plyta (chipset)
- jaki DirectX
- jaka to k.dzwiekowa

3

Odp: DZWIĘK ATARI800WIN

Jeśli chodzi o płytę to szczerze mówiąc nie jestem pewien ale chyba MT-..(coś tam) - Matrox - chyba taka. Kiedyś próbowałem trochę podciągnąć processor ale się nie dało więc chyba jest nienajlepsza.

Używam DirectaX 8.0 PL

Karta dźwiekowa to jakiś badziew za 25 zł na PCI (dwukanałowy - 2*line out) bardzo ładnie czysto gra - słabiutkie niskie tony. Wcześniej miałem ESS688 na ISA grała super ale coś się zwaliło i w lewym kanale słychać więcej szumu niż dzwięku i cholernie buczy.
Tylko kurcze nie pamiętam ale wydaje mi się jak jej używałem to nie miałem tego problemu z dźwiekiem po emu.

Jeśli chodzi o samo zatrzymanie dźwięku to jest ułamek sekundy ale jest wkurzające.

Ps.

A tak po za tym to mam jeszcze jedną prośbę: Chciałbym kupić Atarkę z stacją (najlepiej CA) i SIO2PC. Jakoś nie mam zaufania do Allegro. Gdyby   ktoś miał pare sztuk i chciał się podzielić to proszę o info na mejla: mefiu1@poczta.fm. Sorry wielkie że piszę to w tym miejscu (forum)

Matthew

4

Odp: DZWIĘK ATARI800WIN

Jeśli chodzi o płytę to szczerze mówiąc nie jestem pewien ale chyba MT-..(coś tam) - Matrox - chyba taka. Kiedyś próbowałem trochę podciągnąć processor ale się nie dało więc chyba jest nienajlepsza.

hoho... od kiedy matrox robi(l) jakies plyty? :)

Karta dźwiekowa to jakiś badziew za 25 zł na PCI (dwukanałowy - 2*line out) bardzo ładnie czysto gra - słabiutkie niskie tony. Wcześniej miałem ESS688 na ISA grała super ale coś się zwaliło i w lewym kanale słychać więcej szumu niż dzwięku i cholernie buczy.
Tylko kurcze nie pamiętam ale wydaje mi się jak jej używałem to nie miałem tego problemu z dźwiekiem po emu.

pojdz do jakiegos komisu i kup sobie starego SB, ew. dobrym zakupem bedzie SB 128... (nie kosztuje przeciez majatek...)

5

Odp: DZWIĘK ATARI800WIN

Wiem wiem . Pochrzaniło mi się z tą płytą - moja to MicroStar ileś tam. Czasami człowiek sobie za cholere nie może przypomnieć nazwy. To tyle tłumaczenia.

hey :  :oops:

Matthew