1

Temat: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

W Balaganie zapytalem sie o defragmentacje w XP (moze kierownik pamieta bo odpowiadal).
Wszystko bylo O.K. po paru minutach sprawdzilem odpowiedzi (dziki za rady) i zauwazylem ze moj post jest dwa razy, drugi raz jako odpowiedz, postanowilem wiec skasowac te odpowiedz (nie ruszalem pierwszego postu w watku, no i nie mam juz watku !!!
Cosik chyba nie tak, poprosilbym wiec o odtworzenie tego i sprawdzenie co to sie dzieje.

Bulba.

O!!! I to tez widze podwojnie, a nie pilem dzis (na antybiotykach jade).

Choinka a teraz pojedynczo - znowu nikt mi nie uwierzy ... :)

Ostatnio edytowany przez Pecus (2005-07-14 16:54:32)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

2

Odp: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

a o co dokladnie pytales? wlasciwosci dysku/druga zakladka(narzedzia)/defragmenacja - ciagnie sie jak cholera
ale i tak nie ma po co tego robic bo nowe ntfs-y radza sobie juz calkiem niezle z ukladaniem plikow tak by sie nie fragmencily... mozesz zadac to pytanie raz jeszcze?

co do mnogosci postow - napij sie (bierzesz antybiotyki - a kto ci glupot nagadal ze alkohol oddzialuje na kazdy antybiotyk, pogadaj z kims po medycznej to wyjasni ci NA KTÓRE alkohol ma wplyw ;) ) dobre piwo dobrze robi na oczy ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

Szukalem pomocy, bo zaden z moich programow do defragmentacji nie radzi sobie z maja partycja NTFS. Obecnie mam plik wymiany w 2752 kawalkach, a defragmentacje robilem juz chyba z 50 razy, efekt koncowy - nic sie nie zmienilo.

Ale to nie miejsce na tego typu dyskusje.

Szczerze piszac to za alkoholem nie przepadam (a piwa nie znosze). Ewentualnie czasem czysta :) ale to moze raz w roku. Dlatego tez nie przepadam za zlotami, po ktorych wspomina sie glownie pijactwo uczestnikow...

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

4

Odp: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

plik wymiany defragmentowac? hehehe
jedyny na to sposob to ustalic jego wielkosc na sztywno na 0 (slownie ZERO) - czyli wylaczyc stronicowanie na dysk,
po czym dokonac wlasciwej defragmentacji...

pod windom ZADEN defragmentator nie powinien dotykac plikow oznaczonych jako systemowe (ale i tak co po niektore dopuszczaja sie tego chaniebnego uczynku ;) )

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

Wyobraz sobie, ze az tak zle ze mna nie jest i ten manewr juz trenowalem. A nowoczesne defragmentery (to znaczy juz 2 lata temu takie byly) bez problemu defragmentuja pliki systemowe, poza tym, ktorych naprawde nie wolno ruszac.
U mnie poprostu sie nie defragmentuje, to znaczy proces niby przebiega, ale zbyt szybko i bez efektu.
Ale poszedlem za rada ludzi z tego "zniknietego" watku i sciagnalem O&O Defrag i ten program robi chyba wszystko dobrze :) - tak wiec dziekuje.

P.-S. Stosowalem systemowy defrag oraz Diskeeper (zalecany przez MS i moze dlatego tak kiepski ;) ).

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

6

Odp: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

czyli skasowanie pliku wymiany, defrag, reboot, nie zdefragmentowalo go?
ale sie pod ta winda narobilo :)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

Jak jeszcze kiedys bedziesz potrzebowal, mozesz sprobowac uzyc tego:
http://www.sysinternals.com/Utilities/Contig.html
http://www.sysinternals.com/Utilities/PageDefrag.html

BTW, dziwne, ze Diskeeper nie pomogl... uzyles Boot-Time Defragmentation?

8

Odp: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

Skasowanie pliku wymiany, defrag.... no i tu problem defrag nie zdefragmentowal wolnego miejsca nawet, czyli nie przeprowadzil konsolidacji plikow choc pracowal i twierdzil, ze skonczyl (oba programy podobnie). Zalozenie nowego pliku wymiany na poszatkowanym wolnym miejscu daje ... pofragmentowany plik wymiany :)

Problem jednak lezal w programach O&O Defrag dziala znakomicie :)

A Winde moglbym przeinstalowac, ale jak pisalem w "zniknietym" watku, od 1,5 roku dziala BEZAWARYJNIE - ani razu sie nie zawiesila, a czasem komputer pracuje u mnie tydzien bez przerwy.

Boot-Time defrag w Diskeeperze robilem cos okolo 5 razy, z czego 2 razy bez pliku wymiany - efekt ten sam. Pod koniec defragmentacji stwierdzil ze nie ma ciaglego miejsca na plik wymiany - znaczy nie zdefragmentowal wolnej przestrzeni bo wolnego miejsca mam 7 razy tyle.
W kazdym razie po odpaleniu Diskeepera w trybie ciaglej defragmentacji, po 10 godzinach pracy i fragmentacja spadla i owszem z 72% na 68% - w miedzyczasie program uruchamial sie ponad 30 razy i za kazdym razem uszczknal ulamek procenta.... to jakies prymitywne programy chyba. A Diskeeper nie wart jest swojej ceny (a w firmie mamy kupiony..... bo MS zaleca....).
Fakt nie robilem defragmentacji partycji systemowej prawie rok, no ale to nie usprawiedliwia oprogramowania.

A w ogole to moznaby ten watek przeniesc do Balaganu, bo sie temat w zla (no w sumie dla mnie dobra) strone rozwija. A co z problemem podwojnego postu i kasowania watku???

Ostatnio edytowany przez Pecus (2005-07-14 19:15:21)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

9

Odp: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

"pod windom ZADEN defragmentator nie powinien dotykac plikow oznaczonych jako systemowe (ale i tak co po niektore dopuszczaja sie tego chaniebnego uczynku  )"
Od prawie 5 lat używam Speed Diska z pakietu Norton Utilities i właśnie on dopuszcza się tego czynu, działa świetnie i szybko.

Wracając do tematu: wydłubałem tamten topic z keszu, ale widzę, że już niepotrzebny. Cieszę się, że OOdefrag działa, jak będę zmieniał system, to będę wiedział, co wybrać. :)

10

Odp: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

co do efektu podwojnego pojawiania sie wlasnych postow: w tej chwili w kilku watkach zauwazylem DOKLADNIE TO SAMO, a (niestety) trzezwy jestem niesamowicie :(

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

Antybiotyk jak nazwa wskazuje zwalcza twory biologiczne, w tym również ciało biorcy. ;) Odstaw antybiotyki, bo rozwalają organizm bardziej niż alkohol. Poza tym alkohol ma właściwości dezyfekujący, czyli tym samym działa jak antybiotyk, ale mniej szkodliwie, bo do niego człowiek jest przyzwyczajony, w przeciwieństwie do bakteriofagów. ;)

Co do pliku wymiany, to Dieskeeper 9 (nie wiem jak poprzednie wersje) potrafi defragmentować plik wymiany i MFT oraz układać katalogi w jednym miejscu podczas startu systemu. Jeśli chodzi o swapa, to rozwiązałem ten problem diametralnie: jedna malutka partycja FAT przeznaczona tylko a ten plik.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

12

Odp: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

Moze i Diskeeper 9 potrafi to robic (wiem ze potrafi), tylko jakos u mnie nie chcial. A ja wlasnie chcialem sobie zrobic taka partycje tylko nie moglem zdefragmentowac pustego miejsca na koncu obecnej. Na szczescie juz sie udalo i teraz moge spokojnie zakladac mala partycje FAT.... aaaaa.... gdzies czytalem, ale nie wiem gdzie i moze pomozesz mi i unikne poszukiwan. Bede chcial wylaczyc komunikaty o malej ilosci wolnego miejsca na partycji (oczywiscie chodzi o swapa, bo tam zawsze bedzie malo miejsca. Pewnie to juz tez robiles... jakis manewr na rejestrze zapewne ale gdzie ?? :)

A co do antybiotykow, to chyba mam mocny organizm, bo nie odczuwam zadnego oslabienia itp.. :) a moje zapalenie gardla lecza jak narazie blyskawicznie (juz moge mowic :) ).

Ostatnio edytowany przez Pecus (2005-07-15 10:43:04)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

13

Odp: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

cos mi sie zdaje ze programy ktorych wczesniej uzywales defragmentowaly jedynie pliki nie defragmentujac wolnego miejsca... szybszy to sposob, ale jak widac glupszy...
btw. jak bedziesz swap-a zakladal na odzielnej partycji to niecho ona bedzie typu fat - ponoc spooro szybciej jest obslugiwany (zwlaszacze przy jednym pliq ;) )

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

FAT16, rozmiar klastra jak największy (32/64kB), najlepiej na oddzielnym (szybszym) dysku, jak najbliżej początku.

W gałęzi HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer dodaj wpis "NoLowDiskSpaceChecks" typu DWORD o wartości "1".

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

15

Odp: Skasowanie postu #2 skasowalo mi caly watek!!

Dzieki!

A oto prowdopodobny powod pojawiania sie podwojnych postow:
http://www.future-net.pl/~10vg3b/inne/AA.jpg

Czy to u mnie jest cos nie tak?? Chyba raczej wina BB.

Uzupelnienie. Kiedy jestem w dwoch osobach wszystkie swoje posty we wszystkich watkach widze podwojnie. Jesli jednak jestem pojedynczy (tak jak teraz) - wszystko jest w porzadku.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2005-07-18 17:20:22)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.