1

Temat: Reset w Atari800Win

Chciałem się zapytać, czy w emulatorze Atari800Win można jakoś wymusić reset hardware'owy (tzn. odpowiadający wyłączeniu i włączeniu Atari)? Może warto byłoby dodać taką opcję jeśli jej nie ma? Właśnie debbugowałem sobie taki jeden program i trochę mi przeszkadza, że zostają śmieci "pod ROM-em" po wykonaniu Shift-F5 (zerowana jest jedynie pamięć podstawowa przez procedury OS-a).

Adam

2

Odp: Reset w Atari800Win

Wiesz... teoretycznie, to po wlaczeniu atarynki do sieci tez masz smieci pod ROM-em - ten obszar pamici nie jest zerowany przez system operacyjny i po wlaczeniu potrafia byc tam roznosci. W przypadku starszych wersji Atari 800 XL nawet kilkusekundowe wylaczenie czasami nie ruszalo pamieci (to znaczy pojedyncze bity sie zmienialy, ale czasem nawet sensownie dalo sie grafike odtworzyc). Mialem kiedys takiego kompa ;) Jesli chcesz miec czysta pamiec pod ROM-em musisz ja sobie sam czyscic - czy to w emulatorze, czy to w real Atari.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3

Odp: Reset w Atari800Win

Ja też miałem kiedyś Atari, które trzymało zawartość ramdysku po szybkim pstrykcięciu wyłącznikiem.
Zapytałem się o reset sprzętowy dlatego, bo dzisiaj przy uruchamianiu programu niechcący zakomentowałem fragment kopiujący OS-a do RAM-u. I program działał po Shift-F5, ale po ponownym uruchomieniu emulatora już nie chciał.

4

Odp: Reset w Atari800Win

Masz opcje Restart emulation w menu Misc.

5

Odp: Reset w Atari800Win

No tak, niby opcja jest, ale nie zeruje pamięci pod ROM-em. Właśnie przed chwilą zrobiłem eksperyment i po "Restart emulation" pod ROM-em jest to co było.

6

Odp: Reset w Atari800Win

No to trzeba "se napisać" procedurkę zerującą pamięć pod ROM-em i wrzucić ją jako "Autoboot image".

Proste, prawda? :)

I Ty zostaniesz big endianem...