1

Temat: Atari 800XE obraz w TV

Jakiś czas temu zakupiłem sobie ATARI 800XE i mam pytaanko na jakiej częstotliwości szukać go na telewizorze ??? S21-23 ??? chyba jest kopnięte bo lampka się świeci a nigdzie nie mogę znaleźć obrazu ...

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

2

Odp: Atari 800XE obraz w TV

#2 lub #3, a najlepiej przez A/V.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

3

Odp: Atari 800XE obraz w TV

#2 #3 Czyli w najniższym paśmie ????

A spotkaliście się kiedyś z usterką,  że całe wyjście TV było kopnięte ???

PS: może jest ktoś z Warszawy kto ma kabelek ATARI AV ??? może mógłbym do kogoś podskoczyć któregos pięknego dnia na małego testa z moja ATARYNKĄ i BRROWARKIEM ???

Ostatnio edytowany przez Fintik (2005-08-17 11:10:59)

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

4

Odp: Atari 800XE obraz w TV

Kabelek AV możesz sobie zrobić sam w 15 minut - rozpiskę gniazda Atari masz na Atariki (link ze strony głównej), wtyczka standardowa DIN5 (jakieś 2-3zł), do tego kawałek kabla (może być zwykły kabel STEREO, czyli dwie ekranowane żyły) i w zależności od potrzeb 2 chincze lub 1 EURO (są dwa rodzaje wejść w telewizorach - sprawdź w razie czego w instrukcji od TV, który rodzaj masz, czyli na które piny podajesz sygnał), 5 minut lutowania i już masz sygnał po niskiej. Do prawidłowego działania z gniazda monitora Atari używasz 3 pinów:
1. Masa (zawsze środkowy bolec - tą podłączasz do "obu" żył, przy chinchach masa idzie na zewnętrzną część);
2. Audio - któryś skrajny (nie pamiętam który);
3. Composite Video - nie pamiętam, który bolec ;)

Sikor umarł...

5

Odp: Atari 800XE obraz w TV

Jeżeli będziesz podłączał chinchami to nie rób sam kabla (chyba że to kochasz :D). W sklepach elektronicznych można dostać kable DIN5 <-> 4xEuro (są to kable teoretycznie audio) które idealnie nadają się do Atari. W Poznaniu takie kable kosztują 4 zł, więc mniej niż same wtyczki :D.
Podłączyłem nimi kompa do monitorka 1084s i obraz żyleta (po S-Video)

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

6

Odp: Atari 800XE obraz w TV

G'Kar napisał/a:

Podłączyłem nimi kompa do monitorka 1084s i obraz żyleta (po S-Video)

To ten stary trup ma S-Video?

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

7

Odp: Atari 800XE obraz w TV

Ma sygnał chromancji i luminacji - z tego co wiem to to samo.
Są różne wersje tego monitora - mój ma właśnie wejścia chinch - i protestuje przeciwko określeniu stary trup ;). To jest jeden z najlepszych monitorów do małego atari, do dużego też się nada - pociągnie po wejściu RGB tryby kolorowe :)

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

8

Odp: Atari 800XE obraz w TV

Ja podlaczam do 1084 (na razie!): male atari, amige, komode i Jaguara (po rgb).
Klopoty mam tylko z tym ostatnim - zrywa synchro pozioma jak i pionowa. ale mozliwe ze musze uzyc po prostu krotszego i ekranowanego kabla zamiast tasmy na ktorej robilem eksperymenty ;). Monitor klasa i ma nawet wejscia cyfrowe RGB!

9

Odp: Atari 800XE obraz w TV

Wniosek? Firma Commodore lepiej by na tym wyszła, gdyby poświęciła się całkowicie produkcji monitorów :)

KMK
? HEX$(6670358)

10

Odp: Atari 800XE obraz w TV

:D Co prawda, to prawda ;)

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

11

Odp: Atari 800XE obraz w TV

mój archaiczny TV nie posiada żadnego wejścia po niskiej. Dla tego bd podłączał do karty Tv. Kupie kabelek DIN <-> cinche. i zobaczymy czy Atarka działa. Lampka się niby świeci ale to dopiero połowasukcesu :P

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

12

Odp: Atari 800XE obraz w TV

Lampa się będzie świeć nawet wtedy kiedy z płyty głównej atari wyciągniesz wszystkie scalaki:P

13

Odp: Atari 800XE obraz w TV

no to się okarze dziś ruszam po kabelek AV ... mam nadzieje, że moja 800 będzie działała ...

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

14

Odp: Atari 800XE obraz w TV

Ja korzystam z powodzeniem z karty tv w PC od kilku lat - ma to jeszcze tą zaletę że jak podłączam cosik co generuje obraz z przeplotem (np Amiga) to PC potrafi ślicznie usunąc przeplot (Linux -TVTime)

15

Odp: Atari 800XE obraz w TV

Tyle że najpierw w swoim blaszaku trzeba mieć miejsce żeby gdzieś wcisnąć tą kartę :) Pomijając kwestią takiego barbarzyństwa jak wyświelanie obrazu z atarki na grzybie :)

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

16

Odp: Atari 800XE obraz w TV

1.No miejsce trzeba mieć
2.Barbarzyństwo ?????
ODP:
-Nie mam gdzie postawić osobnego monitora do Atari
-Nie stać mnie na monitor PAL-owski
A tak mam jeden monitor do wszystkiego tzn PC,Mac,Atari,Amiga -a obraz z karty TV ( Atari podłączone po Composite) jest całkiem ok