Temat: System Turbo

Niedawno dorwałem CA12 z systemem Turbo, niestety za bardzo się na tym nie wyznaję i nie wiem jaki to rodzaj, pomyślałem że może na forum ktoś będzie wiedział  :) . Poniżej dołączam fotki :

2

Odp: System Turbo

Blizzard ;-)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: System Turbo

thx :D

4

Odp: System Turbo

Blizzard

.... jakis czas temu pisalo AST ?? co to kurfa ma znaczyc 
:lol:  :lol:

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: System Turbo

Tak, to Blizzard made by RYBNIK k/Katowic. Mam taki sam... Choć ja zmodyfikowalem go, dodajac przełącznik scieżek głowicy - by czytac wszystkie rodzaje Turbo 2000  :P

6

Odp: System Turbo

.... jakis czas temu pisalo AST

pijany jesteś ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: System Turbo

heh - to już wiem - co masz w XC11 :D:D:D:D - AR._123 - jutro się objawie - bo nie moge do końca zkminić - o co biega w tym twoim XC11 - nie chodzi raczej o kabel - coś jest nie tak - i nie bardzo wim co. p*.*, jutro leze z tym do Xana.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: System Turbo

hehehe długo czekałem na twe objawienie  :D , ale jak się to mówi - lepiej późno niż wcale  :lol:.

9

Odp: System Turbo

::  PROSZĘ CZEKAĆ !!! - CZAS OCZEKIWANIA JEST BEZPŁATNY  ::

:twisted:  :twisted: - a z tym magnetem;- to dziś audiencja koło poczty gł. - win-c miejmy nadzieje, że emergency pomoże tym razem :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: System Turbo

Tak swoja droga to ta plytka pokazuje, jak tania byla praca za PRL-u (i wczesnego RP v3.0)- komu by sie dzis chcialo tak kabelki prowadzic...

http://www.5oft.pl/

11

Odp: System Turbo

A jeszcze dobrze by bylo gdyby ktos powiedzial co oprocz wstawienia takiej plytki zmienialo sie w magnecie

12

Odp: System Turbo

i moje którkie pytanko, czy ktoś ma może właśnie schematy i instrukcje montarzu takich systemów turbo jak Blizzard i AST?

Zawsze byłem ciekawy ich działania jednak ja miałem tylko Turbo 2000 (podłączane poprzez port JOY'a) i Turbo 2000F (z małym przełącznikiem w magnetofonie turbo/normal)

pozdrawiam
Seban

13

Odp: System Turbo

http://www.dereatari.republika.pl/schematy.htm

14

Odp: System Turbo

Cześć!

tak, te schematy już wcześniej widziałem. pierwszy z nich jest schematem jakiegoś cart'a. Zresztą nie mam pojęcia jakiego, ponieważ Turbo K.S.O.2000, czy tzw. Turbo w wersji F, nie posiadało pamięci RAM w cart'cie a na w.w. schemacie taka możemy zobaczyc... natomiast drugi z wymienionych schematów to shemat przeróbki Turbo 2000 KSO (podłaczanej do portu joy'a).  Oraz cart'a do tego systemu

A ja chciałem zapytać czy kotś nie ma może schematów Blizzard'a i AST (Atari Super Turbo).

pozdrawiam
Seban

15

Odp: System Turbo

Turbo Blizzard  :D :

http://www.serious-dial.atari.pl/Serious/S13/A18.html

16

Odp: System Turbo

artu123! dzięki ;)

pozdrawiam
Seban

ps) a może ktoś ma jeszcze namiary na AST?

eeee.... analizując schemat z seriousa... to co przedstawiają zdjęcia to chyba nie jest Blizzard ;( Albo jednen ze scalaków jest analogowy (np. UL1111) albo to nie jest  Blizzard turbo... ja na zdjęciach widze dwa scalaczki chyba jeden tranzystor i jakąś diodę impulsową, pare biernych elementów (9 rezystorów, 2 kondensatory). hmmmm.... liczba rezytorów i kondensatorów się zgadza ze schematem Zenona ;) więc może jednak ulepszona wersja blizzarda ;) co prawda przewodów idących do płytki jest 6 a nie 7 jak schemacie Zenona... ale może jednak.

17

Odp: System Turbo

hmmmmm  :twisted:

AST Turbo:
http://ftp.atari.art.pl/stuff/collectio … T%20Turbo/

Turbo Blizzard:
http://ftp.atari.art.pl/stuff/collectio … 0Blizzard/

18

Odp: System Turbo

hej!

No mistrzu, jesteś wielki :D

Co prawda to tylko schematy cart'ów. Ale zawsze to coś na dobry początek ;)
Teraz jeszcze tylko schemat interface AST wkładenego do magnetofonu i będe maksymalnie szczęśliwy ;) Może ktoś gdzieś ma ;) Próbowałem kupić jakiś magnetofon z wbudowanym AST jednak jakoś mało skutecznie :(

pozdrawiam serdecznie
Seban

19

Odp: System Turbo

Hehehe, żebyś wiedział ile ja czasu straciłem na zakup magneta z Turbo Rom  :evil: , oczywiście dalej takowego nie posiadam :D , niemniej znam osobę która go ma i może z pomocą Xana coś z tego wyjdzie 8)

20

Odp: System Turbo

Hej!
Co kraj to obyczaj.
A kto powiedział  że Turbo Blizzard MUSI mieć jeden, dwa, trzy etc.... scalaków?
Tor cyfrowy MUSI być na scalaku cyfrowym ale analogowy NIE!!!!!
Więc robiło się go dowolnie, z tego co kto miał. Ja miałem tranzystory więc robiłem na tranzystorach. Potem miałem scalaczek więc robiłem na nim. Bo tak naprawdę to chodzi o to by tor analogowy miał ogggggggromniaste wzmocnienie. Wtedy z sygnału np. sinusoidy robi sygnał prostokątny. I o to chodzilo. Więc nie dziwota że schematy Blizzarda są różne. Sam mam kilka. Najważniejszy tor cyfrowy, a ten jest niezmienny.
Przewody to samo. 6 czy 7 co za różnica. WAŻNY JEST SCHEMAT i tak należy to podłączyć. A różnica wynika chyba z tego,że jedni diodę montowali na płycie magnetofonu inni na płycie interfejsu. Stąd różnica jednego przewodu.
Co do kartridża. Dla Blizzarda mam ich chyba z 10 sztuk. Każdy inny. Łatwo się domyśleć czym się różnią.
1. Plansza tytułowa.
2. Ilością loaderów i dodatkowych bajerów
3. Wielkością pamięci. Np. EPROM 27512 pozwalała na zainstalowanie w jednym carcie czterach modeli TURBO
    Mam taki. EXTRA!!!!
Oczywistym jest, że same procedury transmisji w każdym modelu były niezmienne. A tak.
Najbardziej cenię sobie ten model który zakładał RAM-DYSK nawet w gołej Atarynce i obsługiwał go.
Kosztował krocie, ale go miałem i mam
W Seriousie jest to dobrze narysowane. A obocznymi fotografiami proszę się nie sugerować.
WAŻNY JEST SCHEMAT i tylko SCHEMAT

Zenon ten od SERIOUS'a

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2005-09-04 14:20:47)

21

Odp: System Turbo

Może ktoś podesłać działający link ? Ten chyba już nie działa.=(

22

Odp: System Turbo

ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/a … 0Blizzard/

Teraz Ty coś fajnego zapodaj. ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

23

Odp: System Turbo

Ja mam jeszcze Atari z (raczej niedziałającym) magnetofonem z Turbo Blizzardem i mnóstwo gier w tym turbo, ale za bardzo nie wiem jak je zgrać do PC - ta

24

Odp: System Turbo

Zobaczyłem schemat i dziwnie znajomy mi się wydał..... :)
Jak msz niedziałający magnetofon to nie zgrasz bo i jak. Naprawić, potem kopiować

25

Odp: System Turbo

Naprawiony to on jest, tylko nie zawsze wczytuje bez błędów.
A i tak sporo mam gierek, a chciałbym je mieć w PC.
No i na razie nigdzie nie umiem znaleźć żadnego kopiera typu "Turbo Blizzard" -> "Plik nadający się do otwarcia emulatorem"