Temat: Proszę o pomoc przy Boulder Dash construction kit !!!

Witam,
Mam problem z Boulder Dash construction kit. Otóż chciałbym zagrać na planszach stworzonych przez autorów i załączonych do gry i nie potrafię. Na początku do wyboru jest program do konstruowania własnych plansz oraz gra. Wybieram z klawiatury 2 i odpala się normalny dla bouldera ekran tytułowy. Niestety żeby zagrać trzeba wpisać w game file odpowiednią nazwę i za chińskiego boga nie wiem co to ma być. Oczywiście zakładam, że można tam odpalać stworzone przez siebie plansze ale mnie interesują załączone przez autorów. Jeżeli ktoś mógły mi pomóc, byłbym niezmiernie wdzięczny. Wzieła mnie ostatnio nostalgia na małe atari i robię sobie powrót do przeszłości na emulatorze Atari800Win plus 4. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2

Odp: Proszę o pomoc przy Boulder Dash construction kit !!!

Game file to pewnie nazwa pliku z planszą, która zapisana jest na dysku. Podejrzyj sobie katalog dyskietki, wypisz gdzieś na boku nazwy plików, a potem je wklep do game file.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

3

Odp: Proszę o pomoc przy Boulder Dash construction kit !!!

Hej Lizard dzięki za dobrą radę, ale niestety nie wiem jak to zrobić z poziomu emulatora (nie śmiejcie się proszę). Jakiś program czy bezpośrednio, bo emu od razu odpala cały plik. Sorry za mega lamerskie pytanie ale po prostu nie wiem a z mych młodzieńczych lat przy atarynie nic nie pamiętam - poza pięknymi wspomnieniami ofkoz. Jeszcze raz z góry dziękuje.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

4

Odp: Proszę o pomoc przy Boulder Dash construction kit !!!

No to zaczynamy 100 pytań do... ;)

Pytanie 1.

Jak uruchamiasz edytor plansz? Masz go w postaci pliku wykonywalnego (rozszeczenie xex), czy obrazu dyskietki (rozszerzenia atr, xld, dcm). Jak to pierwsze, to musisz postarać się o to drugie. ;) Więcej info podam jak ściągę BDCK i zainstaluję emulator. :)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

5

Odp: Proszę o pomoc przy Boulder Dash construction kit !!!

Prawdę mówiąc to mam chyba wszystkie istniejące wersje ..lol.. Zassałem je stąd:
http://atari.online.pl/v01/index.phtml? … uction_Kit

Praktycznie wszystkie są to plikie w formacie atr. Jak na moje oko to ten drugi w kolejności - (v1).atr - powinien byc najlepszy bo jest najdłuższy, tak więc powinien mieć w sobie zawarte gotowe plansze. Intrygujący jest również ten pierwszy - (data).atr. Tak na czuja to mogą być właśnie tylko te gotowe plansze, problem polega na tym że sam plik odpala się tylko do screnu początkowego i dalej ani drgnie. Mam nadzieję, że to pomoże.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

6

Odp: Proszę o pomoc przy Boulder Dash construction kit !!!

OK Lizard, problem rozwiązany !!!! Przeorałem przestrzeń wirtualną i znalazłem na angielskojęzycznej stronie. Odpowiedź jest banalna - tak to zwykle bywa, że najbardziej oczywiste rozwiązania sprawiają trudność bo człowiek kombinuje i komplikuje niepotrzebnie. Wystarczy wpisać game1 i można jechać. Tak czy inaczej jeszcze raz wielkie dzieki dla Ciebie i wszystkich którzy próbowali pomóc.
Pozdrawiam.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

7

Odp: Proszę o pomoc przy Boulder Dash construction kit !!!

Fajnie, że udało Ci się rozwiązać problem, bo ja kombinowałem z nawami jaskiń, grami (także game1, game, itp.), jakimiś intermissionami i nic mi nie wychodziło. Widać za stary już jestem na gierki. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

8

Odp: Proszę o pomoc przy Boulder Dash construction kit !!!

znacie może jakąs strone poświęcona tej gierce gdzie ludzi wymieniają sie nowymi planszami.Te co sa to już wszystkie przeszedłem(albo próbowałem przejść)-już mi się znudziły zrobiłem nowe ale ciekaw jestem co ludzie robią.
2 pytanie-czy jest jakiś bardziej nowoczesny program do tworzenia plansz niż
Boulder Dash Construction Kit ?