76

Odp: Scena krytykuje

A pamieta ktos jeszcze taki motyw ze starego QUAST'a, jak LBS  do wypuszczonego wlasnie demosa "OUT OF TIME" dodawal chetnym naklejki na dyskietki o tresci m.in. "CopyLeft. Kopiowanie surowo wskazane!!!"... To byly czasy...  :)   :D


P.S. Ciekawe czy Mr. Dorndorf dostawal tantiemy od polskich scenowych elektronikow - przeciez 5-10 lat temu QMEG w Polsce byl bardzo popularny...  ;)

Ostatnio edytowany przez Dracon (2005-09-21 18:32:50)

77

Odp: Scena krytykuje

eeeeeeeeeeeeeee tam!
dzięki allegro i beeceem Lotharka rozpętało się tu małe piekło ...

78

Odp: Scena krytykuje

No coż, jako że w paru postach była wspomniana moja osoba, więc i ja zabiorę głos.
Rzeczywiście nad niektórymi projektami trochę siedziałem. SIMM Exp. był prawdziwym drogą przez mękę zwłaszcza, że nie było nigdzie żadnych dokumentacji technicznych i brakowało dobrego sprzętu pomiarowego. Mimo to wypuściłem kilka projektów i nie oczekiwałem w zamian od nikogo niczego. Nie przewidziałem, że ktoś będzie chciał je robić i później (hurtowo) sprzedawać. Wg mnie w takich przypadkach czysta przyzwoitość wymagałaby zamejlowanie do mnie z małym zapytaniem. Kilka razy zdarzyło mi się, że pewne osoby napisały czy mogą wykorzystać projekty i wykonać większą ilość sztuk. W takich przypadkach nie widziałem żadnych przeciwskazań i osoba ta dostawała moje błogosławieństwo. I nie chciałem od niej nic, bo samozadowolenie mi wystarczało :).

A czemu cena simm exp u mnie jest taka niska? Po pierwsze nigdy mi się nie zdarzyło żebym robił je wg opisu jaki jest w Stołówce. Opis jest dla osób, którym trzeba krok po kroku wyjaśnić sposób montażu i jest tak zrobiony, by odpowiadał rzeczywistemu schematowi przy minimalnej ilości napisanych słów (bo nie lubię dużo pisać). Krótki opis to opis nie zawsze najlepszy, swoje rozszerzenia montuję więc inaczej i prościej. Po drugie jest trochę uproszczona wersja simm exp, w której jest tylko jeden GAL. Gdy ma się płytę Atari z miejscem na oryginalny sterownik rozszerzenia pamięci montaż simma jest naprawdę prosty i szybki (dokumentację kiedyś na pewno wypuszczę). Po trzecie po prostu nie mam serca by zdzierać z ludzi majątku (tak jak to robią ludzie na zachodzie i w stanach) i pewnie dlatego nigdy się nie dorobię. Tyle ode mnie...

79

Odp: Scena krytykuje

Pasiu! Wyjąłeś mi te słowa z ust. Jasnowidz czy co?
Ten klub liczy już tylko parę osób (nie licząc obserwatorów). Jest sens traktować to hobby jako sposób na życie? Czy nie lepiej pchnąć tą technikę jeszcze do przodu? Chyba warto. Ale potrzebna dokumentacja + reszta na temat: co robią inni. Potem pogrzeboli się w tym i wyjdzie lepsze albo i nie. Tak więc i ja nie mam serca zdzierać z ludzi majątku i pewnie nigdy się nie dorobię.
(Już wiem, że się nie dorobiłem :( )
Przyznam, że Twoje projekty powieliłem, ale bez grosza zysku. Wystarczy satysfakcja.
Powtórzę: Atari to hobby. Jak potrzeba to jakiś cyrograf postawię (na dokumencie  wymyślony przez proponowaną wcześniej komisję) ale dotrzymać słowa nie mam zamiaru.
Jakimś sposobem moje projekty znalazłem na zagranicznych stronkach. I tak ma być! Po to robiłem.
Powielać! Powielać! Może i to przyczyni się do tego że tzw "świat"dowie się że i tu dawno zeszliśmy z drzewa.

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2005-09-22 16:46:16)

80

Odp: Scena krytykuje

Uwielbiam gwałtowne zwroty akcji :P

KMK
? HEX$(6670358)

81

Odp: Scena krytykuje

a ten od allegro to przeczytał???
halo

82

Odp: Scena krytykuje

as: daj mu chwile na podpiecie do sieci ;)
nie kazdy zyje online - ja tez czasem mam nawet parogodzinne przerwy ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

83

Odp: Scena krytykuje

AS: na pewno czytał. Przygotuj się na: "O...łomy!!! R... w kubeł!!!" :P

KMK
? HEX$(6670358)