1

Temat: gry na xep80

witam,

jest jaks gra na xep80 ? karciana, odwracanka, kolko i krzyzyk.. cokolwiek

pozdrawiam

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

2

Odp: gry na xep80

Podejrzewam, że z powodu piorunującego transferu między xep-em, a Atari jedyna możliwa gra to szachy :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: gry na xep80

etam, przygodowki tekstowe tez by daly rade ;)

4

Odp: gry na xep80

moze mi przypomnicie kto to ostatnio pytal sie o sposoby wyswietlania tekstu na ekranie?
ten ktos wlasnie wspominal o tym ze pisze engine do teksto/przygodowek ktore mialy
wlasnie chodzic m.in. na xep80.

moze sam poszukam, ale to dopiero jutro jak mi planowany na jutro kac minie ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: gry na xep80

XEP to jedna wielka pomyłka. Jego przydatność jest raczej ujemna ;)
Obawiam się, że nawet szachy są zbyt szybką grą jak na możliwości tego graficznego deceleratora.

6

Odp: gry na xep80

jelloonek - ja pytalem o te procedury wyswietlania.
Caly czas robie moj engine do tekstowki. Mam juz wersje beta 1.0. Teraz zaczynam wstepna dokumentacje i program w Delphi na grzyba, ktory bedzie pozwalal bezstresowo wklepywac scenariusz.
Zmiane sposobu wyswietlania zostawilem sobie na koniec. Ale prosta proceura, ktorej uzywam za Wasza rada w tej chwili (po prostu pcham teksty przez kanal) jak najbardziej powinna dzialac na XEP80. Tylko podprocka dzielaca wyrazy musi sprawdzac czy jest tryb 40-to czy 80-cio kolumnowy.
A tak naprawde docelowo to chcialbym zrobic taki efekt jaki widzialem i czytalem w jednym z zinow - czcionki w GR8 o niejednakowej szerokosci (tzw proporcja). W jenej linii wchodzi 60-80 znakow i wygladaja o niebo lepiej niz na XEPie.

7

Odp: gry na xep80

No to przeciez masz w c*** edytorow z fontami proporcjonanymi. Ze wymienie EED, Ghost Editora czy Madafaka Editora. Istnieje kilka modyfikacji EEDa, tzn z podmienionymi fontami i tablica szerokosci... Wszystko jak najbardziej na Atari. Do Ghosta masz nawet zrodlo wyswietlarki.

8

Odp: gry na xep80

a dzieki za pomoc lewiS :)

9

Odp: gry na xep80

lewiS napisał/a:

Do Ghosta masz nawet zrodlo wyswietlarki.

Do EED też jest kilka źródełek wyświetlania tekstu i to w kilku rodzajach: na GR.8, na fontach w GR.0, nie pamiętam, ale chyba było też coś na normalnym ekranie (320 w poziomie zamiast 256).

Ostatnio edytowany przez Lizard (2005-10-03 07:41:16)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

10

Odp: gry na xep80

Zgodze sie, ale mialem na mysli, ze autor udostepnil razem z edytorem.

11

Odp: gry na xep80

XEP80;- czasem używam; przy okazji poważniejszych pożądków na twardzielu - w zasadzie jedno z nielicznych sensownych zastosowań. Antic off, jednakże txt wyświetlany poprzez XEP - mamy dopał na R/W z HDD :)- XEP ładnie dopierdala dopiero po odlapeniu QuickED.SYS pod SDX.. co nie zmienia faktu, że w gfx jest to lekka padaka niestety. Szkoda, że nie jest to urządzenie "NEWDEVICE" -.. lepiej nowa karta GFX pod nazwaną dopałkę Pasia :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info