1

Temat: Scene Register reaktywacja...?

Hmm, tak się zastanawiam, że można by stworzyć nową edycję "Scene Register"-a? Co wy na to? Wiem, powiecie że w dobie internetu... Itp...
Tymniemniej uważam, że warto by było raz na jakiś czas uaktualniać taką pozycję, gdzie tematycznie by byli umieszczani ludzie aktywnie związani ze sceną. Z nowości - dodałbym maile do kontaktów, oczywiście dla zainteresowanych.
Proponowane kategorie to:
* Koder
* Grafik
* Muzyk
* Grupa
* Txt Writer
* Admin (dla zarządzających stronami związanymi z Atari);
* Inne (np. developer, publisher itp).
Proponuję podjąć na ten temat dyskusję...

Sikor umarł...

2

Odp: Scene Register reaktywacja...?

hmmm... a baza?
nie dalo by sie tej funkcjonalnosci umiescic w bazie?

w sumie mozna by dodac nowa mala stronke q temu...
wiele pracy by nie pociagnela za soba...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: Scene Register reaktywacja...?

a co na to ustawa o ochronie danych osobowych ?

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

4

Odp: Scene Register reaktywacja...?

Dane będą dostarczane przez ewentualnych zainteresowanych, więc tutaj nie widzę problemu. Na razie jest to jednak dyskusja czysto akademicka nad sensem i prawidłowościami stworzenia tego tworu...

Sikor umarł...

5

Odp: Scene Register reaktywacja...?

Jesli to ma byc spis 'SCENY' to nie widze do niego kandydatow :)

6

Odp: Scene Register reaktywacja...?

jellonek napisał/a:

hmmm... a baza?
nie dalo by sie tej funkcjonalnosci umiescic w bazie?

w sumie mozna by dodac nowa mala stronke q temu...
wiele pracy by nie pociagnela za soba...

Nie chodzi o tworzenie nowej strony, tylko binarki dla Atari, tak jak wcześniejsze wydania SR.

xray, każdy przesyłałbym mailem swoje dane do bazy, a Pocztą Polską - pisemne, własnoręcznie podpisane stosowne oświadczenie. :twisted:

Wg mnie pomysł nie jest może najlepszy w dobie Internetu, ale jestem za.

Po dziesiątej edycji SR zrobimy małe podsumowanie statystyczne. Dla zwycięzców nagrody. Ups, to nie ten wątek. :D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

7

Odp: Scene Register reaktywacja...?

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search? … 0883Lj.pdf

zalecam zapoznanie się..

zwlaszcza od art.23 i nastepne.

zreszta bazy na aa tez sie to tyczy.

Ostatnio edytowany przez xray (2005-10-06 13:52:33)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

8

Odp: Scene Register reaktywacja...?

X-sie, zgoda - ale tutaj każdy przysyła swoje dane dobrowolnie. Poza tym - nie musisz podawać adresu i dokładnych danych, chodzi raczej o jakiś kontakt dla zainteresowanych. Dla mnie wystarczający byłby wpis typu:

 
Jaś Kowalski, "Kowal"
muzyk, koder
email: jas_kowalski@maliny.xf
gg: 123456
tlen: kowal123456
   {ewentualnie krótka notka od autora}

Tylko dane, które chce się udostępnić innym, aby umożliwić kontakt ze sobą. Ale i tak temat pozostawiam do ewentualnej dyskusji.

Sikor umarł...

Odp: Scene Register reaktywacja...?

Jako ojciec zalozyciel Scene Register tak sie zastanawiam czy bedzie rubryka "Sprzet" ;-) He he, juz nie "Atari 65XE+256KB+Stereo+etc. etc.", ale: "Athlon 1800XP + Atari800Win+etc. etc."...

BTW: Przegladalem niedawno zeszyt, ktory zawieral wpisy scenowcow do Scene Register 1.0, zebrane przeze mnie w Ornecie, w 1995. Chyba ma to wartosc muzealna teraz...

A tak powaznie, to jakos nie widze sensu na ten projekt, po prostu "Baza", gdyby ja troche ulepszyc, to bylaby bardziej funkcjonalna...

##
Sorry za brak ogonkow :-)  W Grenoble nie maja ich.

10

Odp: Scene Register reaktywacja...?

X: Cytat ze wspomnianego linku:

ustawa napisał/a:

1. Przetwarzanie danych jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy:
1) osoba, której dane dotyczą, wyrazi na to zgodę, chyba że chodzi o usunięcie
dotyczących jej danych,

Wiec jak ktos da dobrowolnie to jest ok. A BAZA niby jak jest zapelniana? Wymuszeniami?

Sikor: chyba nie ma co tworzyc nowej BAZA'y. Zreszta? Jaki mialoby to cel? bo ja jakos nie widze celu. I tak BAZA jest tylko kwiatkiem (bynajmniej nie Gregiem ;) ) u kozucha.

11

Odp: Scene Register reaktywacja...?

Lewis, przeca nikt nie mowi, ze nie mozna, przeczytaj tylko prosze jakie obowiazki i odpowiedzialnosc spoczywają na administratorze takiej bazy.
Druga sprawa, to że wyrażenie zgody imho winno być pisemne, bo niby jaką masz pewność, że to "kowalski" osobiście udostepnil swoje dane w bazie?, a nie jakiś mu inny "życzliwy" ?
Oczywiście, teraz czepiam szczegułów, funkcjonujemy tutaj we własnym gronie i teoretycznie nic złego nie powinno się stać, nie mniej przez takie szczeguły można kiedyś sobie beknąć.

Ostatnio edytowany przez xray (2005-10-07 07:23:56)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

12

Odp: Scene Register reaktywacja...?

xray ma racje...
co wiecej - gdzies na stronce do dodawania powinna byc informacja ze
dodajac swoje dane osobowe osoba to czyniaca wyraza na to zgode zgodnie z w/w artykolem...

tez juz jakis czas temu sie zastanawialem czy dely ma takie solidne cochones czy moze
jest nieswiadomy ze mu moga niezle za to dowalic (w sumie moze zwalic wine na krap-a
bo udowodnic mu ze ten klub aa jest jego sadownie za bardzo wiarygodnie sie nie da, tak wiec
z p. widzenia prawa zdaje sie pan admin za wszystko odpowiada ;) ...)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

13

Odp: Scene Register reaktywacja...?

aha chciałbym jeszcze zauważyc jedną niepokojącą mnie przypadłość bazy. Mianowicie, jest ona indexowana przez wyszukiwarki i dla przykładu, pół roku abo i dluzej temu skasowalem z bazy swoje dane adresowe. Niestety nad czym ubolewam w googlach do dzis odnajduje kopie strony z pelnym miejscem zamieszkania.  Podejzewam, ze mozna to znalezc takze w serwisach archiwizyjacych internet. typu: www.webarchive.org
Takze wystarczy troche pogooglować, żeby dostać się do informacji adresowych danego delikwenta. mimo usuniecia ich z bazy.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

14

Odp: Scene Register reaktywacja...?

...lecz - przepraszam, że nawine do topica - baza ma wyłącznie sens w przypadku AKTYWNYCH userów a8bit. I to ma tylko w tym przypadku sens. Pytanie - kto to będzie "cenzurował" - bo np. :):):) - ;P-taki noper; jak ntp powie zaraz, że coś robi, ;P - hmmmm :D:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: Scene Register reaktywacja...?

xray, wystarczy adnotacja podczas wpisywania danych

"zgadzam sie na umiesczenie swoich danych w bazie ...*.*" i checkbox i po sprawie. wtedy odpowiedzialnosc na  ich zamieszczenie i konsekwencje wplywaja na usera, ktory zapoznal sie z regulaminem tej bazy i go zaakceptowal.

Druga sprawa, ze w obecnych czasach to jedynymi sensownymi danymi sa:

xywa/.imie /nazwisko /email / ew. mobile czy gg/jabber/icq

ot 21 wiek.

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2005-10-08 11:03:13)

16

Odp: Scene Register reaktywacja...?

Solo odpowiedzialność wcale nie spada na usera,  tak jak napisalem wczesniej, a co w sytuacji kiedy to ktoś inny wpisze moje dane bez mojej wiedzy ?

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

17

Odp: Scene Register reaktywacja...?

No to jest ciekawa kwestia i nie wiem jak prawo to reguluje, gdyz jest dalej dosc nienowoczesne. Rownie dobrze mozna wpisac dana osobe gdziekolwiek indziej - forum (profil->dane) itp. i co wtedy?

18

Odp: Scene Register reaktywacja...?

i wtedy osobo ktora tego dokonuje jest odpowidzialna (mimo iz jest w wielu przypadkach
niemal nienamierzalna)

jesli ktos jest za piracka maskarada, i laczy sie z serwisem ktory nie notyfikuje adresow ip odwiedzajacych go klientow - gosciu, mozna przyjac, jest ,,nie namierzalny''

ale moge sie nieco mylic - wlasnie przyjalem 0,75 na czerep ;) co polecam rowniez i innym (ale tylko na koniec
tyg. - znowu sie bede musial w robocie tlumaczyc :/ )

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

19

Odp: Scene Register reaktywacja...?

a czy ktos z was czytal wogole przepisy wykonawcze do ww ustawy albo zna choc jeden precedens? bo tak czytam i czytam i nie moge zalapac o co wam chodzi :)

20

Odp: Scene Register reaktywacja...?

A commodorwcy maja swoja mapke scenowa:
http://www.risingconcepts.com/frapper/c64scene

P.s. Zaczerpniete z emu64