Temat: LYNX is DEAD???? :(

Info do uzyszkodnikow tego poczciwego rysia... mam problem z LYNX'em. Przestal mi czytac cartridge. Przy wlozonej karcie pojawia sie napis: INSERT GAME. Co moze byc przyczyna takiego zachowania rysia? 3 rozne gierki sprawdzalem. Jakas chwilek temu wszystko dzialalo,teraz juz nic... :( Czy macie jakies pomysly co moze byc przyczyna takiej awarii i jak sprawic aby wszystko dzialalo ?

2

Odp: LYNX is DEAD???? :(

Hej, jesli jeszcze tego nie robiles, to zajrzyj w zlacze kartridza. Ja mialem u siebie taki problem, iz dwa ze stykow ze tak to ujme - zawiesily sie w pozycji wcisnietej. Po wyjeciu karta z gra nie odskakiwaly a co za tym idzie nie mialy kontaktu ze stykami karta. Pomogla zabawa szpilka i przywrocenie ich do normalnej pozycji.

Owa usterka powodowala pojawienie sie screenu "Insert Game" :)

3

Odp: LYNX is DEAD???? :(

ogladalem wszystkie styki, wszystkie leza w odpowiedniej pozycji... podlubie tam szpilka ale cos czuje ze to nie pomoze... ale dzieki za zainteresowanie.

4

Odp: LYNX is DEAD???? :(

Sprawdzałeś również na oryginalnym carcie? Czy tylko na tych home made?

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: LYNX is DEAD???? :(

na oryginale tez. zimny jak cholera. jesli to cos komus da moge zrobic fotke bebechow tego cacka w wysokiej rozdzielczosci i podeslac na maila. moze akurat ktos sie czegos dopatrzy...

Ostatnio edytowany przez mOOnie/mSb (2005-10-30 22:12:48)

6

Odp: LYNX is DEAD???? :(

Spróbuj parę razy wyjąć i włożyć carta - ewentualnie jeżeli masz go rozkręconego to bierz omomierz w łape
wyjmij z podstawki eprom i sprawdzaj przejścia z określonych nóg kości do gniazda

ps. ewentualnie przeczyść styki WD. W swoim Lynxie zauważyłem, że carta należy wsuwać jak najbardziej równolegle - wsuwanie nawet pod małym kontem prowadzi do braku styków i komunikatu insert game.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2005-10-30 22:25:55)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

7

Odp: LYNX is DEAD???? :(

bede musial sie zaopatrzyc w miernik. jeszcze dodam ze dzisiaj kupilem zasilacz z regulacja na rozne napiecia. Lynx dzialal na zasilaczu bez problemu. jak go odstawilem na jakas chwilke to po wlaczeniu juz przestal dzialac. Czy zasilacz moze miec z tym jakis zwiazek?

8

Odp: LYNX is DEAD???? :(

Generalnie wydaje mi sie, ze jest to wina zasilacza. Niestety to, ze karty nie kontaktuja w Lynxie zdarza mi sie czasami, a w moim wypadku pomaga parokrotne wlozenie karta i docisniecie go z umiarkowana sila (oczywiscie zeby nie wyszedl nam drugim koncem konsoli, ale zdecydowanie).

9

Odp: LYNX is DEAD???? :(

Ja próbowałem swojego odpalic na zasilaczu uniwersalnym ale objawy były bardzo dziwne (ekran migał i gry się wieszały) zrezygnowałem z tego rozwiązania do czasu aż zrobię własny z dobrą stabilizacją - wiem że Grzybson też ma złe doświadczenia z uniwersalnymi zasilaczami przy Lynxie. Także zapewne będziesz musiał rozkręcić konsole i sprawdzić elementy od  strony zasilania czy jakieś nie uległy uszkodzeniu.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2005-10-30 22:46:31)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: LYNX is DEAD???? :(

U mnie na uniwersalnym zasilaczu chodzi bez zadnych problemow.....

Une jolie femme qui dance,
Un pur sang en liberte,
Une fregate sous voiles

11

Odp: LYNX is DEAD???? :(

Właśnie otworzyłem swojego lynxa - no i Moonie będzie niestet problem bo 90% konsoli wykonana jest w smd - aby w ogóle zacząć coś przy niej robić potrzebna będzie dobra stacja lutownicza - ja takowej jeszcze nie posiadam - wiec naprawa konsoli z mojej strony jest nie możliwa. Ale i tak po jej otwarciu przy pomocy miernika jesteś w stanie sprawdzić czy slot carta na każdym pinie ma przejście. Od tego polecam zacząć.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

12

Odp: LYNX is DEAD???? :(

U mnie na uniwersalnym dziala ok. Jak dalem najpierw przypadkowo za niskie napiecie to mialem ciekawy objaw: po wlaczeniu gry i paru sekundach wyswietlacz stopniowo przygasal jaby w strone zieleni i koniec.

13

Odp: LYNX is DEAD???? :(

Piguła/Shpoon napisał/a:

wiem że Grzybson też ma złe doświadczenia z uniwersalnymi zasilaczami przy Lynxie.

Przyznaję, nie szło mi z uniwersalnymi zasilaczami, nie mogłem znaeźć odpowiedniego. Ale teraz mam fajny zasilaczyk kupiony z 4 zł na ryneczku - 9V, 9VA. Zasilacz został wzbogacony o stabilizator (z racji iż ciasno w środku tata tego dokonał, ja powyginałem radiatorek) i zmieniono wtyczkę.
A ten zasilacz ma na teykietce napisane... COMMODORE 4886 :) Fajna kombinacja :)

natomiast przy bardzo lichych bateriach udało mi się kiedyś zaoserwować ledwo widoczny napis "Insert Card". Wyjąłem baterie, wsadziłem nowe i było OK.

Ostatnio edytowany przez grzybson (2005-11-15 20:22:25)

grzybson/SSG^NG

14

Odp: LYNX is DEAD???? :(

u mnie niestety tak lekko nie jest. czy mam nowiutkie baterie czy zasilacz podlaczony efekt ten sam: oczojebny napis -> INSERT GAME.