Temat: LS 120 IDE jako floppy

zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem SIO2IDE + stacja LS 120 IDE
co myslicie ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

2

Odp: LS 120 IDE jako floppy

jak dla mnie dostep do dyskietek ls (wiem wiem, mozna tez uzywac normalnych) jest rownoznaczny z dostepem do dyskietek 5.25

3

Odp: LS 120 IDE jako floppy

Uzywam LSa na piecu (kupilem kiedys hurtowo 10 sztuk) i jest to bardzo fajna rzecz. Jesli udaloby sie przeniesc na male atari (obsluga) to bylbym wielce uradowany... Jak to wyglada od strony sprzetowej? Linux widzi to normalnie jako zwykly hadede...

4

Odp: LS 120 IDE jako floppy

o ile pamientam jest to poprostu urzadzienie ide tyle ze cholerenie wolne...
jesli jest traktowane jako ide-floppy - bedzie problem
jesli jest traktowane jako ide-hdd - powinno ladnie biegac (nie wiesz puki nie sprobujesz)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: LS 120 IDE jako floppy

moze z zipem potestuje sio2ide.....napisze co z ztego wyszlo

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

6

Odp: LS 120 IDE jako floppy

Być może pójdzie....
Chociaż sprawa wygląda tak, że np. napędy ZIP nie chodzą jako ide-hdd (to przypadek akurat z ST)
Ja się przymierzam do podpięcia SyQuesta bo ten bez problemu jest widziany jako dysk (wersja ide też).

7

Odp: LS 120 IDE jako floppy

Ale przeciez Rafal Kawecki mial ZIPa IDE (chyba, nie dam sobie nic uciac) podpietego do Falcona. Moim zdaniem warto sprobowac, bo zipy sa tanie jak barszcz teraz, a bardziej dostepne niz LS-120 czy SyQuesty...

8

Odp: LS 120 IDE jako floppy

a kto da sobie wyciąć nerkę ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

Odp: LS 120 IDE jako floppy

lewis byxa pije pewnie ma 38 w zwisie ?  :lol:

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

10

Odp: LS 120 IDE jako floppy

Lewis: z tego co mi wiadomo, ZIP to jest ATAPI a nie ATA.

KMK
? HEX$(6670358)

11

Odp: LS 120 IDE jako floppy

szkoda tylko ze dyskietki zip sa drozsze od napedow.... ;-) - w wingorzie sa widzianie jako dysk wymienny

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

Odp: LS 120 IDE jako floppy

mnie ciekawi czy zwykla dyskietka 1.44 odpali w stacji LS 120

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

13

Odp: LS 120 IDE jako floppy

look @ post #2

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: LS 120 IDE jako floppy

yoo , to ze fizycznie jest kompatybilna to wiem
tylko moze inaczej stacja zachowuje sie z dyskietka 120 i z 1.44 ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

15

Odp: LS 120 IDE jako floppy

Nie no wlasnie zalozeniem stacji LS-120 jest odczyt zwyklych dyskietek jak i tych 120MB.

A ze ZIP jest ATAPI to wiem, ale jak mowie: widzialem do dzialajace pod Falconem, ale nie jestem na 100% pewny czy to bylo IDE. Zreszta, CD ROMy dzoalaja pod Falconem, wiec dlaczego ZIP nie mailby (w HD Driverze cos mi sie kojarzy ze nawet jest program do obslugi zbezpieczania ZIPa [bo to sie tam robi programowo]).

16

Odp: LS 120 IDE jako floppy

z tego co wiem to w Atari nie dzialaja jedynie ZIPy podlaczane przez centronics, z powodu braku paru sygnalow  w Atari.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

17

Odp: LS 120 IDE jako floppy

Ja tez chętnie powalczyłbym z napędem ZIP! Mam napęd atapi jak i podłanczany przez port LPT. Już kiedyś rzucałem propozycję zaprzęgnięcia ZIPa do pracy z malym atari, niestety wówczas odbiło się to słabym echem. Myślę sobię więc czy KMK lub MM nie zaprzągłby do pracy ZIPa. A jeśli nie czy przez LPT w XEP80 nie możnaby rozwiązać tematu???

Żyję bo Bóg tak chciał.

18

Odp: LS 120 IDE jako floppy

Mysle, ze uruchomienie ZIPa Atapi jest mozliwe jako, ze CD-ROM (jakos tam) dziala na Atari XL/XE. Do LPT to juz gorzej, bo trzeba by napisac wszystko do obslugi tegoz, a popularnosc XEPa wraz z ZIPem LPT jest raczej bliska zeru (no dobra, jedynce, bo Mirusvf ma...).

19

Odp: LS 120 IDE jako floppy

prztestuje zipa dzisiaj ze sio2ide i myide(ale tu nie wroze nic dobrego) napisze co z tego wsyzlo...albo nie dzisiaj tylko w sobote. musze tylko dyski zip dostac.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

20

Odp: LS 120 IDE jako floppy

Levis:a popularnosc XEPa wraz z ZIPem LPT jest raczej bliska zeru (no dobra, jedynce, bo Mirusvf ma...).
Ja mam dwa bo jeden odkupiłem od stryjka, ma też Vasko i chyba u PINa też by się znalazło bo chyba kiedyś miał - a to już 4 !!!

Żyję bo Bóg tak chciał.

21

Odp: LS 120 IDE jako floppy

Co do dyskietek 1.44 w LS - dzialaja bez problemow (taka byla idea), co wiecej -- da sie odczytac wiekszosc dyskietek, ktorych zwykly flop juz nie chce... Oprocz tego odczyt dyskietek jest znacznie szybszy - tak na oko z moich testow okolo 3-6 krotnie szybszy, o czasie dostepu nawet nie mowie. Ogolnie uzywam LSow dosc intensywnie (mam komputer w piwnicy bezdyskowy i na przemian uzywam linuxa i w98 - oba mieszcza sie na dyskietce LS). Transfery na LSie sa rzedy 1500kbps a wiec zadna rewelacja z jednej strony, z drugiej -- IMO zupelnie wystarczajace. Jesli daloby sie zrobic obsluge LSow na malym atari to z pewnoscia bym skorzystal z takiej mozliwosci.
No i wysuwanie elektryczne dyskietki jest bajeranckie -- robi wrazenie na cziksach :)

22

Odp: LS 120 IDE jako floppy

alp napisał/a:

prztestuje zipa dzisiaj ze sio2ide i myide(ale tu nie wroze nic dobrego) napisze co z tego wsyzlo...

Napęd cd-rom jak i zip oraz każdy inny typu atapi nie pójdzie z myide. Komendy do takich urządzeń wysyła sie w postaci pakietu kilkunastu bajtów a do tego potrzebna jest niestety sprzętowa obsługa 16-bitowej linii danych napędu...

23

Odp: LS 120 IDE jako floppy

mirusvf napisał/a:

Myślę sobię więc czy KMK lub MM nie zaprzągłby do pracy ZIPa

Dobry koder znający się na rzeczy (tj. na rozmawianiu z urządzeniami ATA/ATAPI) powinien sobie poradzić bez problemu. W przypadku napędów ATA smutne jest jedynie to, że napisanie serio działającego sterownika wymaga nie tylko przeczytania dokumentacji, ale też praktyki - bo poszczególni producenci wiadomości zawarte w dokumentacji ATA interpretują różnie.

Być może w przypadku urządzeń ATAPI nie jest tak źle (osobiście w to wątpię, ale mogę się przecież mylić). Niemniej do "zaprzęgnięcia" danego urządznia do pracy przede wszystkim trzeba je mieć. Ja nie mam. Ale może inni mają. Rozpiska rejestrów KMK/JŻ IDE jest w Atariki, jeśli ktoś może i chce napisać handler ZIP-a, droga stoi przed nim otworem, jak również mołojecka chwała.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2005-11-24 17:12:09)

KMK
? HEX$(6670358)

24

Odp: LS 120 IDE jako floppy

mirusvf napisał/a:

Levis:a popularnosc XEPa wraz z ZIPem LPT jest raczej bliska zeru (no dobra, jedynce, bo Mirusvf ma...).
Ja mam dwa bo jeden odkupiłem od stryjka, ma też Vasko i chyba u PINa też by się znalazło bo chyba kiedyś miał - a to już 4 !!!

Ale pisalem o kims kto ma i ZIPa i XEPa. XEPa to ma jeszcze pare osob (dely, Jet i jescze napewno sie ktos znajdzie), ZIPa niby tez mozna kupic za grosze tylko po co? moim zdaniem lepiej se zrobic CFke w Atari wyjmowana jak juz ma byc wyjmowane.

25

Odp: LS 120 IDE jako floppy

dobrze gada... polac mu byxa...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep