Temat: Najlepsze gierki na linie ST

Jak w temacie, mam już prawie 10GB danych do ST/030 przejrzenie tego wszystkiegio to ładnych parę miesięcy... a na początek chciałbym pobawić się samymi perełkami można prosić o jakieś typy gierek z miodną muzą i grafiką?! Typ hmm zręcznościowe i logiczne.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

pewnie jakis Strip Poker

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

3

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

Oto moje propozycje:

Turrican
Turrican 2
Chaos Engine
Cannon Fodder
Wings of Death
Another World
Wrath of the Demon

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

Najmiodniejsza muza na swiecie jest w (moim nieskromnym zdaniem) Stoneage.

A jesli chodzi o tytuly: Obsesion, Stardust, Utopos, Substation (klimatyczna muza ze strach), Lethal Xcess, Wings Of Death...

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

Vroom
Crazy Cars II
Super Cars
Nitro
Navy Seals
(to co AdamK - też polecam) :)

Ostatnio edytowany przez miker (2005-11-28 21:29:09)

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

ale mialy byc zrecznosciowe i logiczne, a osession, subst, vroom, crazy ... to nie bardzo ani zrecznosciowe czy logiczne :)

7

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

oj czepiasz się, zawsze możesz jakąś napisać :D

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

spoko potestuje... chwilowo tne jak za starych dobrych czasow w cannon fodder, turricana i minera 2049er

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

to jeszcze ode mnie pare propozycji: gierki od Bitmap Brothers sa rewelacyjne: GOODS, Chaos Engine - bylo wymienione, Speedball2. Poza tym IVANHOE mial super graficzke i calkiem znosne dzwieki. No Second Prize, Black Sect, Lure of tempres (czy jakos tak - grafika bardzo ladna ale dzwieki symboliczne). Jak sie przypomni to podam wiecej tytulow.

10

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

Chaos Engine - skonczylem i POLECAM. Navy Seals tez.
Dodam SWIVa (a moze SVIWa?)(moj wynik to tylko 57%).
No i niesmiertelny PANG.

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

SWIV = Silk Worm IV

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

12

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

z logicznych to Logical, wyscigi to Vroom i Lotus Turbo Challenge

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

13

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

logiczna: STONE AGE
wyścigi: VROOM, NO SECOND PRIZE (motocykle)
zręcznościówka: STARDUST, WINGS OF DEATH
pinball: OBSESSION
platformówka: STORM LORD (zaje*ista muza na YM 2149!), SLEEP WALKER (STe)
kosmiczna: ZERO 5

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

no i jeszcze wszystkie produkty Silmarils: Transantarctica, Crystals of Aroborea, Ishar I, II, III itp

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2005-11-29 14:08:19)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

15

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

kiedys mialem zajebista symulacje helikoptera, zajmowala dwie dyskietki. na pierwszej bylo intro - fajna animacja a na drugiej sama gra. nazywalo sie chyba operation costam :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

16

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

Zdecydowanie Pinball Obsessions (najlepiej czwarty stół) - moja najlepsza gra, żadna inna gra na żadną inną platformę nie dała mi tyle radości... świetna grafa i niezła muzyka... moje pierwsze studia zawaliłem przez nią, a więc o czymś to świadczy, że gra potrafi wciągnąć ;)

17

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

Cyprian: symulator zwal sie Thunderhawk.
Dodam jeszcze: Jim power, First Samurai, Hudson Hawk, Indy Heat, Pang, Pushover, Rodland, War Zone, Pipemania, North and South, Sensible soccer, Heimdall, Sabre Team.

ślamk!

18

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

Dracon__ dokładnie tak :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

19

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

Dla mnie najlepszy pinball to Psycho Pinball na PC.

Na Atari to chyba całkiem fajne było Midnight Mission (o ile to tytuł gry).

I'm not so bad, once you get to know me.

20

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

A z gierek na monitor mono (sm125)?

Zaczynamy od nowa...Atari 260XE TOMS + CA2001 TOMS, Atari 65XE, 1040STe+SM124+...........Commodore 64C

21

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

Zdecydowana większość gierek była robiona pod ST-LOW czyli pracują z telewizorami/monitorami niskiej rozdzielczości :(

22

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

Dla mnie najlepszy pinball na ST(e) to byl STARBALL !  :)

23

Odp: Najlepsze gierki na linie ST

szpak - mialem taka konfiguracje Mono only przez pare miechow. Pamietam, ze ladnie chodzila wiekszosc gier firmy Sillmarils: Colorado, Ishar I,... no i niezapomniany Bolo!
Ale pamietaj, ze nawet w STF gdzie nie ma modulatora i nie ma wyjscia composit, sa sygnaly RGB. Wtyczka monitorowa jest wciaz dostepna w niektorych sklepach elektronicznych (TME np podobno). Se kabelek mozna zlozyc.