1

Temat: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

Oglaszam konkurs!
Nagroda jest oryginalny cart do Atari XL/XE (Pac-Man albo Just pewnie bo mam kilka) albo 2 carty na A7800 (pole position i ms. pac-man).

Zadanie:
Jak znalezc skad uchodzi powietrze z welurowego dmuchanego lozka? :)))

Mam takie lozko - prezent od tesciowej. Wymiary 220 x 180cm gdzies tak.
I po roku uzytkowania zaczelo uchodzic powietrze. Znaczy uchodzic za bardzo (zwykle po napompowaniu mozna bylo spac 2 tygodnie wygodnie).
Naprawilbym sobie ale problem jest w tym ze powietrze uchodzi _tak wolno_ i minimalnie, ze nie slychac tego ani nie daje sie wyczuc!
Po napompowaniu i polozeniu sie 2 osob, potrzeba 4-5 godzin zebysmy obudzili sie na podlodze...

Trudnosci:
Lozko ma wierzch welurowy, ktorgo nie mozna mozczyc (wg instr.), nie jest z gumy tylko z jakiegos tworzywa gumopodobnego. Wokol leca dwa spawy albo sklejenia. Ma tez dwa zaworki. Z powodu wymiarow nie wchodzi do lazienki i nie moge go nawet czesciowo zanuzyc w wannie....

Czego probowalem:
- po wypuszczeniu czesci powietrza udalo mi sie zanuzyc zaworki w misce z woda ale ni ch..a nie widzialem zadnych babelkow.
- obmacalem dokladnie i obejrzalem pod swiatlo oba spawy - zadnych wyraznych uszkodzen
- po napompowaniu na full osluchalem cale lozko dookola - nic nie syczy
- osluchalem lozko pozyczonym stetoskopem lekarskim - kompletna cisza.

Odrzucilem dwa pomysly:
- dac w lape cieciowi pilnujacemu basenu i zatopic lozko w wodzie (bo nie mozna moczyc i trza by z 10 chlopa zeby je zatopic)
- nalac wody do srodka i zobaczyc ktoredy wyplynie (kobieta mi nie pozwolila zalac pokoju).

Kazde skuteczne rozwiazanie zostanie nagrodzone. Nawet takie jak podanie punktu napraw w Polsce, ktore za mniej niz 100 zl zlokalizuje mi uszkodzenie i naprawi to lozko.
Alternatywa jest kupno nowego za 200zl...

Dzieki za pomoc

2

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

Hmm, Nosty, nie wiem, czy Ci to pomoże, ale jest dostępny sprej impregnujący (stosuje się go raczej do ochrony przed wodą w kurtkach i pozaginanych parasolach). Wypełnia on mikroluki w materiałach więc może pomoże - musiałbyś spryskać całe łóżeczko, może to coś da. Tylko taka mała, drobna sugestia...
Nic innego nie przychodzi mi do głowy na obecną chwilę...

Sikor umarł...

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

4-5 godzin... gratuluje kondycji ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

może wodą z mydłem natrzeć i poczekać czy pojawią się bąbelki. tylko nie wiem ile takie mydło wysycha :)

5

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

myslalem o wodzie z mydlem na laczeniach ale raz ze spaskudzilbym lozko, dwa ze przy tak drobnym wycieku watpie w powodzenie operacji. A namydlic cale w pokoju jakos mi sie nie widzi :)
Wlasnie sie zastanawiam, czy nie przeleciec laczen prewencyjnie z zewnatrz jakims elastycznym klejem

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

ta cala historia przypomniala mi babcie z kiosku RUCH , ktora delikatnie przebijala szpileczka prezeratywy :)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

7

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

nosty: juz w initial poscie zaproponowales jedyne warte zachodu rozwiazanie - hint. okresliles je mianem alternatywnego...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

nosty: No to masz prbolem. A próbowałeś może kontaktować się z producentem tudzież popytać w sklepie gdzie takie cuda sprzedają o punkty serwisowe (jakaś gwarancja???) :| Wiem że to banalna rada, ale na chwilę obecną widzę tylko takie rozwiązanie.

pozdrawiam

PS Miker: w końcu napiszę to demo :P

9

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

weź na party na pewno MacGyver znajdzie rozwiązanie (!!!)

10

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

Nosty, sprezentuj łóżko teściowej

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

Są dodatki do płynów chłodzących uszczelniające chłodnice w samochodach.
Proponuje rozważyć możliwość wlania jakiegoś środka uszczelniającego do wnętrza , a następnie napompowanie łóżka . Sam niewiem czy to mądry pomysł ???
            Pozdrawiam
                                 RYSIEK_M

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

12

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

ja tam bym se zamoczyl... :P

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

13

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

Temat mocno bawiacy! :)
Chyba z basenem nie jest glupia alternatywa.

14

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

Dzieki wszystkim

jellonek - Ty chyba nie wiesz co to znaczy "prezent od tesciowej"! szczegolnie dla mojej kobiety. Prezentow sie widzisz podobno nie wyrzuca... Ja mam juz pelne polki jakis prezentow niestety ;)
otaku - tak probowalismy sie kontaktowac ze sprzedawca. Jest to pewna firma z Poznania typu telezakupy. Juz nie maja tego towaru. Z producentem sie nie kontaktowalem bo nie znam Chinskiego ;)
Ryszard M. - i to jest pomysl wart wyprobowania! Nie wiem tylko ile wlac tego uszczelniacza do takiego wielkiego lozka ale tak - znajde taki plyn i jak nie bedzie kosztowal wiecej niz lozko sprawdze w dzialaniu.

DZIEKI

15

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

A ja sobie tak mysle, moze nieslusznie, ze ten post to byl test. Test pewnej tezy ktora nosty postawil w innym topiku ;) Jesli sie myle, to prosze o nienawiazywanie dyskusji. Jesli mam racje - tez :)

16

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

powiem tylko, nie nawiazujac dyskusji oczywiscie , ze z powodu testu nie spalbym trzecia noc w spiworze na podlodze ;)

17

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

Wbij do srodka jedna sztuke kola zapasowego w spray'u tylko dobrze przyloz koncowke aby uniknac niespodzianki.

ślamk!

18

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

Drakon - tak zrobie w ten weekend (o ile dostane jutro taki spray w miescie Lodzi). Wyczytalem ze uszczelniacz do chlodnic raczej odpada bo zawiera opilki metali (srebra czy cus...) a taki spray "kolo dojazdowe" moze sie sprawdzic.
Jak zadziala to z Ryszardem i Drakonem pogadam o nagrodzie ;)

19

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

A spróbuj z płynem do mycia naczyń (Ludwiczek róló! :) )... Powinny się porobić bąbelki, a i łatwo jest potem całość zetrzeć (chyba ;) ).

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

20

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

Ha! Drakon wygral nagrode :) Wbilem takie kolo zapasowe w sprayu do srodka. Ni cholery nic nie uszczelnilo ale wieczorem zobaczylem plamke na srodku materaca i namierzylem dziurke przez ktora ta piana uszczelniajaca wyplynela i zalatalem.
Takze efekt zostal osiagniety a zakupiony nowy materaz jutro odnosze do sklepu.

PS. Nie wiem jak ta pianka mialaby zatkac "od reki" dziure po gwozdziu w oponie 8-O

Drakon, wybierz sobie carty zgodnie z pierwszym postem i podaj na priva adres do wysylki.
Dzieki wszystkim.

21

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

Ciesze sie, ze pomoglo i nie rysujesz w nocy tylkiem podlogi ;)
Nagrody nie chce, nie przesadzajmy, a jak tak bardzo chcesz sie pozbyc zapasow to komus z biezacego watku podaruj. Pewnie sa tu jacys zbieracze cartow ;)

pzdr

ślamk!

22

Odp: Konkurs: Jak sprawdzic gdzie jest dziura?

jestem przekonany ze mikey najbardziej na to zasluguje :D

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep