Temat: Dvd

Nie dotyczy sprawa Atari więc daję do bałaganu, ale wiem, że jest tu wielu wspaniałych elektroników i chcę zasięgnąć pewnej rady. Posiadam już drugi model stacjonarnego DVD i czasem odtwarzacz nie łapie filmów lub je zrywa, zaś na odtwarzaczu DVD w kompie idą bez zająknięcia. Mam więc pytanie czy ktoś spotkał odtwarzacz stacjonarny do którego można podpiąć sam napęd dedykowany PC obojętnie czy przez IDE czy USB, lub czy gdzieś są schematy/twórcy przeróbek by takie coś ruszyło?
Szkoda przecież wywalać całą elektronikę kiedy tylko mi nie pasi laserek!

Żyję bo Bóg tak chciał.

2

Odp: Dvd

tez mnie to wkurxxxxx. kino domowe za kupe kasiury nie lapie niektorych filmow a dokupilem badziewiaka za 199 zl i wszystko idzie jak leci :/

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Dvd

xxl: mozez rozwinac wypowiedz tak aby stala sie ona odpowiedzia na zadane pytanie?

tez mnie interesuje czy da sie podpiac zwykly blaszany napend pod wolnostajace odtwarzarki...
to 199zl sugeruje ze kupiles jakas (kiedys) "tania" stacjonarna odtwarzarke ktora okazala sie sporo lepsza niz zestaw kina domowego o niebotycznej cenie... pytanie natomiast bylo czy mozna wlozyc do odtwarzacza stacje ze zwyklego blaszaka - to by wiele rozwiazalo...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

4

Odp: Dvd

nie lepiej kupic xboxa i nie miec takich problemow? :)

5

Odp: Dvd

A nie da się sprawdzić sygnałów sterujących i podpiąć dowolnego? W CD tak się robiło na kabelki, jak nie była wyprowadzona szyna. Nie wiem, czy w DVD się da, mopże niech się elektronicy wypowiedzą.

Sikor umarł...

6

Odp: Dvd

mikey: lepiej ;)

tylko xbox jest troszke glosnawy, ale lyka wszystko...

7

Odp: Dvd

Sikor zabawa się zacznie jak będzie mial "podać " dzwięk powiedzmy w ac3, jak będzie go miał w kabelkach to teoretycznie kupujesz ampligiego który ma możliwość podprowadznie "analogowo" cyfrowego sygnału..
I czy ampli będzie umiał go "złapać" tak aby było to te już obecnie ustandaryzowane 5.1 .

-dodam tyle że kupno za wiadro kasy (np. mój  Harman/Kardon)mija się z celem, jest tak wybredne i czyta tylko niekture płyty. Ma czytać wszystko ale hu*.* i nie czyta. Wg. for internetowych tak to ma.
- Tak samo zachowuje się Nakimichi Radio CD w aucie np. model cd 45 .. Radio działa wyśmienice i ma naprawdę niepowtarzalny dźwięk jatka się zaczyna jak zaczynamy jechać autem, jechać normalnie i spokojnie autem z normalnym nie betonowym zawieszeniem.
-Fakt harman ma piekne i bardzo ostre kolory, dźwięk jest naprawdę extra.
Ale dla przykładu zwykły "chu**: philips za 400pln radzi sobie znacznie lepiej. ( który ma c*** kolory dźwięk jak z pudła ma mp3 divxy i inne syfy )
I najlepsze jest to że działają na nim totalnie zmasakrowane płyty..

Ostatnio edytowany przez AS... (2006-01-17 21:49:54)

8

Odp: Dvd

Kupując tani odtwarzacz DVD/Divx w większości przypadków dostaniemy sprzęt który zawiera
typowo komputerowy napęd DVD w środku (niestety najczęściej firmy Lite-on) dlatego na takim sprzęcie bardzo rzadko zdarza się aby coś się cieło. Taka sytuacja występuje np. w bardzo popularnym Belwoodzie.

Natomiast rada na przycinąjące się płyty jest tylko jedna:

a) używać tylko markowych płyt typu Verbatim /TDK, ponieważ są dwa standardy +R i -R sprawdzić który z nich jest lepiej tolerowany przez nasz napęd.

b) nagrywać na płytach pod kino domowe jak najwolniej (przy obecnie dostępnych nośnikach większość nowych nagrywarek pozwoli najwolniej nagrać 4x).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: Dvd

Pigulasty Dvd r + i - nagrywałem dla Harmana z prędkością razy x1 .
Na drogich płytkach.
Natomiast zwykły śmieć i gniot Philips-a pięknie sobie radzi z dvd rkami za 0,89 gr nagrywanych x12 czy nawet x16. Ponoć te niby "audiosyfiliskie" odtwarzacze tak mają.