1

Temat: Mikroinicjalizer do dyskietek

Poszukuję pewnego mikroinicjalizera do dyskietek, którego używałem bardzo dawno temu. Pamiętam, że pozwalał na nadawanie długich nazw plikom i nazwy całej dyskietce, która wyświetlana była w ramce. Czy ktoś z Was ma może coś takiego i mógłby podesłać? Niestety nie pamiętam jak się ten mikroinicjalizer - być może TopInit. Sprawdzałem na ftp.pigwa.net, ale niestety go nie znalazłem.

2

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

Speed30 sie nazywal i mial wbudowana obsluge tryby UltraSpeed.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

Tak, już pamiętam, to napewno ten. Czy ktoś z Was ma go może?

4

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

autor wycofał go z dystrybucji gdy firma Microsoft zagroziła procesem w związku z naruszeniem praw autorskim dla trybu Ultra Speed i jego algorytmu

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

taa mozna bylo go zassac z ftp'a Azbesta ale chwilowo trwaja tam chyba prace modernizacyjne - czyt. brak dostępu dla gości ;(

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

Piguła: mozesz cos o tym programie w atariki napisac?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

jellonek, pigula, pecus: Poszperałem trochę w moich zbiorach i program w końcu znalazłem... Przesłałem go do Was - czy ktoś mógłby go wrzucić na serwer? Jestem tu nowy i nie bardzo wiem jeszcze, kto serwerem administruje.

No, to teraz tylko czekać na pozew do sądu...

8

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

ktorym?

moge dolaczyc toto do atariki - ale przydalo by sie by ktos opis dorobil...

btw. dzieki - przyda sie

edited
hmmm... o ktorej wysylales? - dziwnym trafem jeszcze nie dotarlo (a zazwyczaj dochodzi w 2-3min.)

Ostatnio edytowany przez jellonek (2006-02-21 22:46:53)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

jellonek napisał/a:

Piguła: mozesz cos o tym programie w atariki napisac?

Mogę, tylko najpierw muszę sobie przypomnieć jego obsługę bo był w nim jakiś mały kruczek, który należało zrobić aby zawartość dyskietki była poprawnie wyświetlana.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

dlugie nazwy w jakims pliku byly przechowywane?
pewnie disc label tez...

jak dojdzie mail od asal'a (z pliczkiem) bedziesz mogl odswierzyc pamiec ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

proga na skrzynce już mam, mam go również na własnych dystkietkach... w wolnej chwili się nim pobawie...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

12

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

to do bazy zaladuje niech ktos

13

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

dodany!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

14

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

Kruczki byly dwa:

- przed nagraniem plikow trzeba bylo sformatowac nim dyskietke (dlugie nazwy mialy swoje miejsce w poczatkowych sektoreach razem z loadere, wiec musial po formatowaniu zaznaczyc te sektory jako zajete.
- po nagraniu plikow trzeba bylo zabezpieczyc te, ktore mialy byc widoczne, a potem jeszcze raz odpalic program i zrobic menu :)

No i ciekawostka. Jako ze jest to loader przednaczony w zasadzie do stacji z systemem Ultra Speed, ma on wlasna procedure obslugi transmisji szeregowej (bez stosowania przerwan). Jest to jedna z najszybszych procedur, jakie mialem okazje widziec, doskonale zoptymalizowana. Kiedys w czasie moich testow, byl to jedyny program ktory czytal dyskietki z predkoscia 98tys bps, a nawet 110tys (przy kablu dlugosci 30cm :) ).

Ostatnio edytowany przez Pecus (2006-02-23 14:16:39)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

15

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

Dokładnie o te kruczki mi chodziło! Muszę pobawić się tym progiem aby ładnie te wskazówki ująć w słowa w opisie na Atariki.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: Mikroinicjalizer do dyskietek

tak wiec zapraszam z tymi informacjami (a moze i jakimis screenami) do atariki ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep