1

Temat: Heartlight - jak ją edytować?

Witam - na wstępie podam że korzystam z Emulatora "Atari 800 Win Plus 4.0" - posiadam grę  Heartlight w formacie xex oraz atr... napisana jest ona w Basicu więc powinna (jak myślę) dać się zatrzymać klawiszem break - jednak całkiem go ignoruje - natomiast reset włącza grę od początku - (nie wiem jaki jest tego powód - gdy ze 14 lat temu miałem swego 65xe nie miałem z tym problemu)
Może to wina emulatora - jednak na szybko wpisane kilka linijek programu działają właściwie tzn. działa klawisz break i komenda list. A może to wina wersji samej gry? - na stronie z której ją ściągnąłem napisano, że uruchamia się automatycznie bez wchodzenia do edytora (obie wersje)

2

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

gra nie do konca jest w basicu, w basicu jest tylko program inicjujacy i ladujacy levele, ale wystarczy ze wgrasz sobie to:
http://www.krap.pl/atari/selection/heartlight.bas

i juz mozesz edytowac/dodawac swoje plansze, pamietajac ze kazdy nowy level to kolejna "setka" w liniach data (1500,1600,1700...)
oraz nie zapominajac o ustawieniu ilosci dostepnych leveli tu:

1045 REM zycia,dodatkowe,ilosc komnat
1050 DATA 3,2,4

3

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

Pamiętam jak przeklepałem kod z pierwszego numeru Tajemnic Atari. Potem dorobiłem kolkanaście leveli. Gdzie jest moja dyskietka .... ?!

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

Ja poczekalem az qmpel przeklepie i przyszedlem z kaseta ;D <evil>

5

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

Witam - dzięki za zainteresowanie moim problemem - z tego co piszecie wynika że pozostaje mi jedynie ręczne wklepywanie całego kodu gry?(o losie) dawniej przepisywałem coś z gazetki i wiem jak łatwo o pomyłkę a ten listing nie ma kodów do edytora by sprawdzać poprawność...ehh... - może ma ktoś to w pliku atr lub cas? - (szkoda że emulator nie posiada funkcji wczytywania pliku txt i zamiany go na kod programu - to byłoby coś!!)

Ostatnio edytowany przez Xerwer (2006-03-10 18:32:50)

6

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

Kiedyś napisałem remake girki heartlight - musiałbym poszukać gdzieś tego w pozrzucanych ATRach - była przerobiona grafika , miałem nawet przekonwertowane sample z wersji PC oraz dodatki - jak baloniki itd.
Jeśli kogoś to interesuje to może dokończę projekt

7

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

Mnie interesuje ;)

Sikor umarł...

8

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

Xerwer napisał/a:

(szkoda że emulator nie posiada funkcji wczytywania pliku txt i zamiany go na kod programu - to byłoby coś!!)

Jak to nie ma?
1. Bierzesz plik tekstowy.
2. Konwertujesz go emulatorem na format Atari (konce linii).
3. Wczytujesz za pomoca ENTER"D:PLIK.TXT"
4. RUN i dziala.

9

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

Swiety, jak juz wygadales sie ze to masz, must be done:D z checia zagram, bo robbo/buldero -podobne gry swego czasu to ahh :o.

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2006-03-10 20:53:00)

10

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

właśnie sobie siedzę i testuję kod , jest kilka bugów ale myślę że może dziś lub jutro będzie wersja pre alpha.

11

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

lewiS - jesteś wielki! - o to właśnie mi chodziło!!! nie miałem pojęcia że to takie proste - teraz Atari Basic to czysta przyjemność gra hula że aż miło - dzięki!!!

swiety - bugi wychodzą przez to że windowsowy notatnik tnie niektóre linie - jeśli je poprawisz w windzie i następnie przekonwertujesz na atascii to wszystko jest ok!

12

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

Chodziło mi że bugi są ale w mojej wersji heartlighta

13

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

:) ^^ :) ^^ ;) Swiety pokonwertujesz i dasz rade ;)

Xerwer milego grania :) lewis :*

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2006-03-11 02:09:03)

14

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

o ile wiem, to chyba wszystkie progi z Tajemnic Atari sa dostepne on-line i mozna sobie zssac , razem z wszystkimi numerami

15

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

wlodo masz 100% racji i do momentu kiedy nie podałeś tego faktu podejrzewałem się o niezrozumienie tematu! przecież istnieją wszystkie numery TA w necie wraz ze źródłami!!!!!!!!!!!!!!!!!

Żyję bo Bóg tak chciał.

16

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

co wiecej - z obrazami dyskow (w postaci .atr) ze wszystkimi zrodlami, tudziez juz binarkami

dla tych ktorzy sie boja prof. google - http://tajemnice.atari.org

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

17

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

Dzięki wszystkim za pomoc - faktycznie  w czasopismach "Tajemnice Atari" jest wszystko na ten temat i to dość łopatologicznie wyjaśnione... (może to dla wielu oczywiste - jednak skąd miałem o tym wiedzieć - Atarynką ponownie zainteresowałem się ze 2 tyg. temu a stron o niej tysiące)

Tak więc dysponuję już pełnym listingiem gry (12 komnat) i programikiem do sporządzania wersji samobotujacych - takie właśnie krążą po sieci więc teraz wiem dlaczego nie mogłem ich wylistować itp... - teraz sam takie robię - cas i atr...

Wszystko pięknie tylko mały problem - nie wiem czemu gra a może emulator upiera się na wyświetlanie gry w odcieniach szarości i to wszystkie wersje - wczytane listingi, xex, cas i atr... a jedynie gra ściągnięta z Atari online w wersji atr - co prawda uruchamia się w szarościach ale już po resecie wyświetlane są kolory - z innymi grami nie mam tego problemu...

18

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

o ile dobrze pamietam - w ktoryms wierszu "DATA" (pewnie nawet dobrze okomentowanym) byla mozliwosc ustawienia wyswietlanych kolorow...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

19

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

Tak -"wiersz 1030 zawiera kody kolorów" - lecz nie o to chodzi - zmiany nic nie dają i tak pozostają szarości - a że może to poprawnie działać świadczy to że jedna z wersji po resecie ma przywrócone właściwe kolory - trochę dziwne czemu jedynie w tej wersji i tylko po resecie może coś da przeinstalowanie emulatora bo przywrócenie oryginalnych ustawień nie skutkuje - a jak jest u was? czy np. po wgraniu listingu i uruchomieniu komendą run są kolory?

--mam nadzieję że ten problem jest łatwiejszy do rozwiązania niż zmuszenie korektora Office 2003 do uznania że skrót "np." jest poprawny? ;)

Ostatnio edytowany przez Xerwer (2006-03-12 10:53:25)

20

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

Nie lubię emulatorów i używam real sprzętu, ale przyczyny mogą być:
- ustawienie NTSC w emulatorze;
- ustawienie niewłaściwej palety;
Inne - trzeba pogrzebać w opcjach emulatora. Ja tam za wiele nie wiem - używam raczej real sprzętu, więc niech inni się wypowiedzą...

Sikor umarł...

21

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

Jesli kolory innych gier (np. ;) sa dobre to to jest wina gry.

22

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

Hmm? niestety jest to bez znaczenia jest czy ustawię na NTSC czy PAL...a może z wersją Basica jest coś nie tak? - w inf. widzę że to :"Rev.C" bez oznaczeń na jaki to komp. i bez daty...

23

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

janawet nie wiedzialem, ze istnieje wersja kolorowa.
Od kiedy wklepalem listing z TA - do dzisiaj mam te samą dyskietke :) - to zawsze bylo b/w

24

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

No tak chyba że tak być powinno - dlatego pytałem jak to wygląda na innych kompach - ja swe Atari miałem podłączone do TV cz-b więc nie wiem jak powinno wyglądać oryginalnie - ale skoro jest możliwość zmian kolorów (jak już wcześniej wspominano) ? to czemu nie korzystać? Bądź co bądź w kolorze gra wygląda znacznie atrakcyjniej?

25

Odp: Heartlight - jak ją edytować?

:(  U mnie jest tak samo. Gdy wgram HEARTLIGHT w wersji plikowej - mam czarno-białą grafikę. A gdy uruchomię program w BASICu to kolory są ok.
:)  A własnych komnat też mam sporo. Gdzieś tam są, wśród mojej 'pamięci masowej', tj. w którejś z kaset.