Temat: Problem drugi

Mam od ponad roku programator WILLEM tyle że bez softu i nie umię sie nim posługiwać a jestem rządny wiedzy. Czy ktoś jadący na foreverka może zabrać z sobą jakiś soft (notebooka będę miał z win98) i mi pokazać co i jak się robi. Dla przykładu chciałbym zaprogramować układzik dla stacji XF 551 abym mógł włożyć stację 3,5.

Pytanie: mam zbiorek który ma być wgrany. Jaki mam kupić układzik by go zaprogramować to co wyżej opisałem oraz co będzie mi jeszcze konieczne by XFka ruszyła w nowej konfiguracji ( co za stacja, jaki kabelek)?

Żyję bo Bóg tak chciał.

2

Odp: Problem drugi

eprom 8kB, tasma na podmianke - taka jak do pieca i FDD 3,5", zapychacza do dziury po wyjeciu 5,25" - w ktorego wrzucisz 3,5", naped fdd z mozliwoscia przezworkowania z "D0" na "D1" - lub wiedza, co trzeba na tasmie poodwracac - bo ja nie pamietam. :) - Chyba, ze Pasiu bedzie na prarty :)

Aha - i mam nadzieje, ze masz ROM dla XF - ale ten dla stacji 720kB. ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Problem drugi

No dobra mam ten problem, że nie pamiętam czy stryjek mi wówczas dosłał ROMa czy nie (muszę posprawdzać) ale jeśli nie to co jeszcze muszę mieć (zrobić) by go mieć.

Po drugie - jeśli nie będę posiadał stacji z możliwością przezworkowania a pamięć pina jest ulotna czy ktoś dysponuje rozpiską jak pozmieniać na taśmie by wszystko zagrało?

Ostatnio edytowany przez mirusvf (2006-03-12 09:03:45)

Żyję bo Bóg tak chciał.

4

Odp: Problem drugi

jak masz grzyba ze stacja 3,5' proponuje zajrzec do srodka - to wlasnie o taki przeplot chodzi jak na tej tasmie

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: Problem drugi

Kurcze, to tak mozna?! A naped 5 1/4 tez mozna podmienic na zwykly z grzyba? Wczoraj dostalem XF-ke mocno zmasakrowana. Pocerowalem ja solidnie przez 3h. Niby wszystko sie juz zasila, silnik sie kreci ladnie, glowica rusza ale przy probie odczytu dostaje niezmienie BOOT ERROR.
Podejrzewam problem z glowica. Myslalem ze sprawa beznadziejna. Czyli moge podmienic naped na kazdy inny?
Nie moge wygooglac dokumentacji, choc znalazlem opis czegos takiego:
"CSS XF Dual Drive Upgrade -add 3.5" drive w/o losing the 5.25" drive to a xf551" niestety tez bez szczegolow...