1

Temat: Turbo Blizzard

Chciałem się zapytać czy ktoś ma może jakiś opis do systemu Turbo Blizzard i mógłby podesłać?
Znalazłem jedynie opis w magazynie Serious, ale dotyczy on raczej części elektronicznej.
Kiedyś tego używałem, ale niewiele już pamiętam.

2

Odp: Turbo Blizzard

Tak, ja mam tyle, że musiałbym to przepisać, czyba że zrobię foto, i jak będzie czytelne to wystawię do wglądu. Moment...

3

Odp: Turbo Blizzard

To bardzo będę wdzięczny. Przy okazji się pochwalę, że właśnie naprawiłem sobie magnetofon do Atari (mimo iż nie jestem elektronikiem), który kupiłem kiedyś za 5 zł na Wolumenie w Warszawie i z wielkim zdziwieniem stwierdziłem, że programy, które nagrałem na kasecie 17 lat temu wciąż jeszcze się wczytują. Może sobie wbuduję też przy okazji Turbo Blizzard'a, aby przypomnieć sobie stare czasy...

4

Odp: Turbo Blizzard

Instrukcja:
http://izi-creth.w.interia.pl/zenon/for … zzard1.jpg
http://izi-creth.w.interia.pl/zenon/for … zzard2.jpg

5

Odp: Turbo Blizzard

Bardzo dziękuję. A skąd można byłoby ściągnąć zawartość EPROMa? W Serious-ie znalazłem jedynie jakąś wersję podstawową, TOS-a tam chyba nie ma...

6

Odp: Turbo Blizzard

Jest TOS a właściwie KOS a dane do EPROM mam, tyle że należy zbudować kartridż do tego. Jak chcesz to Ci zmontuje. Jako bonus, opcja BLIZZARDA która obsługuje RAM-DYSK

7

Odp: Turbo Blizzard

A można byłoby poprosić o tego KOS-a? Może jednak dałbym radę sam zrobić cartridge-a, już parę układów do tej pory uruchomiłem. Wydaje mi się jednak, że kiedyś używałem jakieś innej wersji, ta jest chyba bardzo rozbudowana.

8

Odp: Turbo Blizzard

KOS to jedna z opcji oprogramowania. Dane do EPROM zawieraja juz w sobie co trzeba, poza tym w zależności od wersji karta jest tam kopier, ładowaczki do gier, tester głowicy etc.... etc... Na jutro przygotuję Ci schemat karta + dane do EPROM dla tego modelu

9

Odp: Turbo Blizzard

Bardzo będę wdzięczny. Dla mnie cała zabawa polega na uruchamianiu takich prostych urządzeń wraz z nauką jak to działa. Kiedyś używałem magnetofonu do wczytywania programów i nie interesowałem się co jest w środku.