Temat: Nieudokumentowane tryby ANTIC-a.

Chciałem się z Wami podzielić pewnym odkryciem. Oficjalnie 2 najstarsze bity Antica w rejestrze DMACNTL $D400 (cień $2ff - 559 dec) nie są do niczego wykorzystane. Otóż nie jest to prawdą, bowiem najstarszy bit ma znaczenie ! Objawia się to tym, że w trybach graficznych GR.0 i GR.8 (tryby Antica $2, $3, $f)  przy ustawionym bicie 7 linie włącza się tryb podwójnej linii, skutkiem czego uzyskujemy tekst o rozmiarach 8*16 (ale przy czcionce 8*8) - działa to jak tryb 15 tyle, że piksele zamiast być dwukrotnie szerszymi są dwukrotnie wyższe. Co ciekawe działa to tylko w w.w. trybach. Niestety, ponieważ myk ten nie działa na emulatorze, nie mam jak zrzucić screenshota. Nie wiem czy działa to na wszystkich wersjach ANTIC-a, u mnie to było testowane na CO21698, dlatego proponuję abyście to przetestowali u siebie. Jeżeli ktoś nie wie jak, to wystarczy niech na poziomie Basica wpisze:

A=PEEK(559):A=A+128:POKE 559,A

i fonty powinny zyskać 2 razy większą wysokość (uwaga, może nastąpić zerwanie synchronizacji).

2

Odp: Nieudokumentowane tryby ANTIC-a.

Taa, pewnie

3

Odp: Nieudokumentowane tryby ANTIC-a.

U mnie są większe działa, ale mam C O 2 1 6 9 8

4

Odp: Nieudokumentowane tryby ANTIC-a.

a łyżka na to niemożłiwe ...

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

5

Odp: Nieudokumentowane tryby ANTIC-a.

heh a jak to kiedys w bejziku zrobilem, to myslalem ze cos zwalilem i mi sie obraz sypie :P

6

Odp: Nieudokumentowane tryby ANTIC-a.

dziala na Atari 600XL - ale na modelu bez rozszerzonego ramu do 64k ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Nieudokumentowane tryby ANTIC-a.

działa po beczce piwa :P

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: Nieudokumentowane tryby ANTIC-a.

albo po "strzale" z nx

9

Odp: Nieudokumentowane tryby ANTIC-a.

a może byście chopy coś zjedli ? :)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

10

Odp: Nieudokumentowane tryby ANTIC-a.

Ale numer! Jak zamiast A=A+128 wpiszesz A=A+218, to zwiększa się na dodatek rozdzielczość pozioma. Na oko gdzieś do 600, ale jeszcze nie udało mi się stwierdzić dokładnie, w jaki sposób zorganizowana jest wtedy pamięć obrazu.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

11

Odp: Nieudokumentowane tryby ANTIC-a.

A jak sie zrobi A=A+812 to co?

12

Odp: Nieudokumentowane tryby ANTIC-a.

lewiS: akurat Twoja aktualna sygnaturka służy jak ulał za odpowiedź! :D :lol:

I Ty zostaniesz big endianem...