Temat: Lcd-vga

jezeli macie zwalonego laptoka z dobrym ekranem lcd pewnie zastanawialiscie sie ,
hmm moze podlaczyc go pod cos innego
" ale " ....
teraz jest juz taka mozliwosc , choc jeszcze w fazie zaawansowanego prototypu :


http://www.macbidouille.com/news/photonews19/lcdvgaworkingagain.jpg

http://www.macbidouille.com/news/photonews19/wedidit.jpg

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

Odp: Lcd-vga

Ok, ale zasadniczo co to jest?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Lcd-vga

Mozliwosci jest wiele, np. jako dodatkowy LCD z pluginem do Winamp'a lub parametrami pracy kompa.
http://www.lcdinfo.com


Zalezy tylko czy ten lcd ma wlasny kontroler czy nie.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2006-04-29 16:18:19)

4

Odp: Lcd-vga

hej!

Bitman masz coś więcej o tym??? Bo wygląda to bardzo obiecująco :)
Czy Chłopaki podłączyli panel od laptopa do analogowego VGA????
Czy dostępna jest jakaś wstępna specyfikacja interfejsu???
Jakie rodzaje paneli LCD można do tego podłączyć?

    *  Analog VGA (used in external LCD displays but not in laptops normally)
    * 44-pin TTL parallel
    * 20-pin LVDS serial
    * Digital Video(6-bit for each color R/G/B) Sync Signal,DOTCLK, 4 pairs LVDS (used in some IBM laptop displays)
    * DVI (Digital Visual Interface LCD panel digital interface from DDWG, used for external LCD screen mainly)

pozdrawiam
Seban

Odp: Lcd-vga

widze na zdjeciu ze jest to analogowe vga
interface jest wersji Beta po zakonczeniu prac calosc informacji i schematy interface zostana umieszczone na internecie

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

Odp: Lcd-vga

a łapie może hsync zakres od 15 kHz?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Lcd-vga

Hi!

Adam Klobukowski napisał/a:

a łapie może hsync zakres od 15 kHz?

a to zapewnie zależy od matrycy którą podłączasz... jeżeli matryca wydoli 15KHz to czemu nie. Trzeba by się dowiedzieć jaki standard obsługiwać to będzie i poszpereać czy którakolwiek z matryc może działąć w 15KHz.


Ja na PCB po stronie wejścia widze zarówno analogowe VGA jak i złacze DVI... a ja się chciałem dowiedzieć jaki ze standarów jest po drugiej stronie i stąd te kilka standardów które wypisałem w poprzednim poście :) Z niecierpliwością czekam za zakończenie prac :) i na linka do strony gdy tylko schematy zostaną opublikowane :) pomysł rewelka :)

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2006-05-01 19:02:35)

8

Odp: Lcd-vga

Seban: mnie się wydaje, że to kwestia starownika, a nie matrycy.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

9

Odp: Lcd-vga

Hi!

sqward napisał/a:

Seban: mnie się wydaje, że to kwestia starownika, a nie matrycy.

A widzisz.... to już zależy jakiego standardu jest matryca (dlatego o to pytałem). Ale patrząc na ich sterownik (i ilości kabli które idą do matrycy) wydaje się iż sterownik nie dokonuje on żadnych skomplikowanych konwersji ;) wiec wszystko będzie zależało od matrycy... padtrząc na dokumentację jakiejś 15" matrycy sharp widzę iż matryca ma z góry określoną czestotliwość odświerzania, np. dla w/w 15" Sharpa mieści się ona w zakresie od 55Hz do 75Hz, a sugerowana częstotliwość pracy to 60Hz. Gdyby sterownik dokonywał jakichś karkołomnych konwersji sygnału to pewnie bez problemu uciągełoby to każdy wejściowy sygnał... ale wydaje mi się że będzie aż tak rozbudowany interface.

pozdrawiam
Seban

Odp: Lcd-vga

seban napisał/a:

Hi!

Adam Klobukowski napisał/a:

a łapie może hsync zakres od 15 kHz?

a to zapewnie zależy od matrycy którą podłączasz... jeżeli matryca wydoli 15KHz to czemu nie. Trzeba by się dowiedzieć jaki standard obsługiwać to będzie i poszpereać czy którakolwiek z matryc może działąć w 15KHz.

Wydaje mi sie ze jakies owinny to potrafic, sa w koncu telewizory LCD, no chyba ze tam jakies konwersje dodatkowe stosuja.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio