Temat: Wylacz/wlacz- problemik

Nabylem Atarka 130 XE nawet z oryginalna plomba gwarancyjna (czyt. nie byl nigdy otwierany). Zauwazylem ze przy jego wylaczeniu i ponownym wlaczeniu (zdarza sie to dosc czesto) wlaczenie kompa nie przebiega w prawidlowy sposob tj. nie ma charakterystycznego bootowania kompa ze slyszalnym pierdzeniem. Komp "wstaje" natychmiast. Odnosi sie wrazenie jakby pamiec nie byla wykasowana ?! Pamietam, ze kiedys (czyt. ponad 10 lat temu) taki problem dotyczyl A800XL mojego znajomego. Problem oczywiscie nie zostal rozwiazany. Moze ktos z Was wie O CO TUU CHOZZIII ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Wylacz/wlacz- problemik

CO ZA  ZBIEG OKOLICZNOŚCI 8O  8O  8O

Miech temu też kupiłem zaplombowaną 130xe i mam ten sam problem...

3

Odp: Wylacz/wlacz- problemik

o co chodzi? moze o to ze przed ponownym wlaczeniem trzeba troche odczekac?
podobny problem mam z 1040 STfm, jesli za szybko wlacze to nie botuje sie.
pewnie ma to zwiazek z dlugim czasem rozladowania sie pamieci ram.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

4

Odp: Wylacz/wlacz- problemik

tak to jest jak sie nie czyta instrukcji obslugi  8)
minimum 8s odczekac przed ponownym wlaczeniem  8)
mam 130-tke z Allegro i jest OK

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: Wylacz/wlacz- problemik

Ja mialem kiedys cos takiego z 800 XL. O ile dobrze pamietam to wina takiego stanu byly jakowes kondensatorki. Ja aby temu zaradzic zainstalowalem sobie reset sprzetowy.

Odp: Wylacz/wlacz- problemik

To chyba Alex (a moze Pet?) mial Atarke, na ktorej pisal w QA, wylaczal kompa, po jakims czasie wlaczal i... pisal dalej (nawet loada nie mowial robic :) Ten to musial "czekac" na zresetowanie :)