1

Temat: falcon w obudowie TT

Witam Panowie!

Właśnie nosze się z zamiarem przełożenia falcona do obudowy od TT. Wiem, że są osoby które już coś takiego mają od lat (np. Draco)... No i tutaj prośba: potrzebne mi są fotki, aby orientacyjnie sprawdzić czy wszystko mi się do takiej obudowy zmieści: falcon + ct60 + 2.5 dysk + cdrom + mały zasilacz ATX. Narazie obudowy jeszcze nie mam i potrzebne mi są pomoce do stwierdzenia czy opłaca się w tą koncepcje brnąć dalej.  Z góry dzięki!

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: falcon w obudowie TT

W  nr 3,4 z 93 r. pisma STfan jest na ostatniej stronie opis i zdjęcia na interesujący Cię temat.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

3

Odp: falcon w obudowie TT

Sqward: zmieści ci się wszystko, opórcz zasilacza. To znaczy zasilacz być może też, ale tego nie jestem w stanie potwierdzić (ani temu zaprzeczyć). Wadą rozwiązania jest ogólnie konieczność wycięcia słupków z obudowy TT, przez co traci ona na wytrzymałości (np. nie możesz już na niej postawić monitora). Utrudniony jest też dostęp do gniazda kartridża i joyów analogowych.

KMK
? HEX$(6670358)

4

Odp: falcon w obudowie TT

Co do zasilacza to sa rozne rozwiazania typu "MICRO ATX" i konwertery "DC-DC" ktore ludzie stosuja do CT60 tak zeby im sie wszystko w oryginalnej obudowie miescilo. Jedyna wada takiego rozwiazania to cena takiego cudenka.

Co do samej obudowy TT to ze wzgledow podanych przez drac030 obudowa od TT czy MSTE jest srednio dobrym rozwiazaniem. \

Jesli moge cos polecic to obudowe od CLAB MKX.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

5

Odp: falcon w obudowie TT

No ja tez mialem przez kilka ladnych lat F030 w obudowie od TT - widziales zreszta nie raz.
Pomimo wycinania pewnych elementow z tylnej scianki obudowy stawialem na tym wszystkim monitor (17 cali) i stalo to bardzo stabilnie :) Takze nie moge potwierdzic wypowiedzi Draco ;) Pewnie przy jakichs ciezszych moze byc problem.

Na co radzilbym zwrocic uwage to miejsce na HD. W niektorych obudowach ta "zaslepka" z prawej strony ma od wewn. strony cos w rodzaju zeberek - nie polecam, bo nie da sie do tego po ludzku przymocowac dysku. Jest tez wersja bez tych zeberek i w tej wersji bez problemu mozna zamocowac HD.

Rozgladnij sie juz za jakims sposobem podlaczenia klawiatury i stacji dyskietek (ja mialem "podwieszona" pod gorna czesc obudowy).

Ale ogolnie bardzo fajne rozwiazanie - polecam.

Ostatnio edytowany przez RafalK (2006-06-28 17:15:56)

Pozdrawiam

Rafal Kawecki

6

Odp: falcon w obudowie TT

No właśnie, zapomniałem o Twoim falconie Rafał :)
Co do stfana to zanim pojad do rodziców i wygrzebe tą gazete to miną lata. Mam nadzieje, że rodzika nie anihilowała moich starych gazet :/

Ostatnio edytowany przez sqward (2006-06-28 17:27:22)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: falcon w obudowie TT

sqward napisał/a:

Co do stfana to zanim pojad do rodziców i wygrzebe tą gazete to miną lata.

Też mam kilka przeprowadzek na karku, więc rozumiem o co chodzi...

sqward napisał/a:

Mam nadzieje, że rodzika nie anihilowała moich starych gazet :/

:)
Ot i tu jest pies ...
należy jednak mieć rękę na pulsie !
Trzeba ładnie zapakować oraz zaznaczyć że to jest "święte !" i nikomu nie wolno tego ruszać !

Ja się już tak raz przejechałem...
Dla mnie stare piśmidła są bardzo cenne - ale rodzina raczej nie bardzo zdaje sobie z tego sprawę że chętniej wywaliłbym mego obecnego peceta (razem z laptopem) za okno niż wywalił np. "Moje Atari" :D

Dlatego zaraz po ślubie zapakowałem (dość obszerną - były tam też inne ważne dla mnie rzeczy) literaturę do zamykanej szafy i myślałem że jest spoko. Po jakimś czasie okazało się że moja rodzina powkładała tam jeszcze co się da i pewnego dnia zaglądam a tam w środku pełno jest sprejowej pianki do golenia (coś ją nadusiło) ... oooo... to było dopiero  :D

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

8

Odp: falcon w obudowie TT

STEFan nie wiele pomoze, tam sa tylko ogolne fotki, maly fotoreportage bez szczegolow.

Ale jesli chcesz do swojego falcona CTPCI podlaczyc to i tak obudowa TT odpada. A tak wogole to obudowa typu pizza-box jest najfajniejsza. Alternatywnie mozna zbudowac swoja obudowe wykorzystujac np obudowe 'rakowa'.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

9

Odp: falcon w obudowie TT

Pewnie, że można, ale ja nie mam czasu na to (względnie chęcie). Włożenie w obudowe TT to dla mnie najmniej pracochłonne rozwiązanie. Chociaż z tym ctpci to fakt. kanał z tą obudową.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

10

Odp: falcon w obudowie TT

Ale obudowa TT zeby w niej wszystko porzasdnie zamontowac to tez nie jest takie hop-siup. tak czy inaczej nie jestes pierwsza osoba ktora ma ten problem. A w przypadku CTPCI to wlasciwe zostaje tylko obudowa TOWER.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

11

Odp: falcon w obudowie TT

sqward napisał/a:

Pewnie, że można, ale ja nie mam czasu na to (względnie chęcie). Włożenie w obudowe TT to dla mnie najmniej pracochłonne rozwiązanie. Chociaż z tym ctpci to fakt. kanał z tą obudową.

Ja zabierałem się właśnie do wystawiania na aukcję mojej starej obudowy
TOWER do Atari TT030 - z zasilaczem i wyprowadzeniem stacji dyskietek na przód.
Byłby ktoś zainteresowany?