26

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

A bierz! A tylko nie opisz, to zajmiesz miejsce tego kota... :P

I Ty zostaniesz big endianem...

27

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

Sikor Miker oddajemy stację czy "walczymy"???

ja to mawia jeden z moich klientów:
-ludzie przecież ja piję vódkę tylko 40% to czemu mam rabat na boscha 33%....

*zaraz Mac napiszę że AS troluję dla zabawy (..) he he

28

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

niech bierze, właśnie mi się "niespodziewane wydatki" pojawiły... :|

I Ty zostaniesz big endianem...

29

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

No dobra -  bierze to Casper, czy mam się znowu zastanawiać?... :)

I Ty zostaniesz big endianem...

30

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

stacja idzie na allegro :) bo chetnego juz nie ma :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

31

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

trochę mi zapał się ostudził, jak na demonstracji pod QMEG'iem 4.04 stacja niewykazała chęci przełączenia się w jakieś Turbo :(

ciekawe, jak z jej konfigurowalnością - np. sektory po 512b lub  i inne formaty większe od 180kB

Ostatnio edytowany przez Casper (2006-07-02 09:29:14)

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

32

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

ale człenie...

I Ty zostaniesz big endianem...

33

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

miker nic ci nie poradze :) ze Casper ma niewiadomo jakie wymagania :P on by chcial Tomsa made in CCCP ....najlepiej jeszcze z napedem atomowym :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

34

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

eno! Panowie, nie powiedziałem, że się wycofuje z zakupu...

Stryjek: miałeś zobaczyć, czy stacja poprawnie zapisuje/formatuje.... jakoś milczysz na ten temat... od kilku dni....

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

35

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

Pier***cie Panowie. Jak chętni byli, to Stryjek mówi: nie Miker, Sikor iska, tylko Casper. Teraz mam to gdzieś - kasa poszła i tyle, więc to p**lę. Casper: pisałeś, że bierzesz aby opisać w Atariki. A tak dupa, opisu nie będzie, bo się szanowni pąństwo nie dogadali, korespondując poza plecami innych zainteresowanych.
Pech. Wnoszę o usunięcie hasła w atariki, bo opisu brak.

Sikor umarł...

36

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

Sikorku ;) ja napisalem ze chce 100 zł minimum tyle co za nia dalem na allegro....... wlaczalem ja ze 5 razy... testowac nie bede bo nie mam na to czasu... jezeli komus sie to nie podoba to trudno... sprobuje na allegro ... jak tam nie pojdzie to podesle ja Draco :)
pozdrawiam. !

"wszystko się kiedyś kończy......."

37

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

i zdania nie zmieniłem. poprosiłem tylko Stryjka, aby zrobił demo (avika) pod Qmegiem stacja niewykazała chęci pracy w Turbo.... ale nie powiedziałem, że przez to nie chcę jej nabyć i opisać w Atariki... Bo kabonke mam nań uszykowaną i odłożoną, tyle ile obecny właściciel sobie zanią zażyczył... Miał tylko zobaczyć, czy poprawnie formatuje/zapisuje coś  na dyskietce... jeśli tak, to miałem zabrać od ręki... szkoda wyłożyć troszkę tą 100, jeśli miała tylko czytać dyski...

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

38

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

Stryjek: 100 z Mikerem dawaliśmy, ale cóż... Powodzenia. Terazz już nie kupię.

Sikor umarł...

39

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

a ja ma nadal tą 100.

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

40

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

No i co - kupił, czy przyschło?

I Ty zostaniesz big endianem...

41

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

stryjek milczy, ja i kabonka czekamy nadal na decyzję Stryjka.

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

42

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

Robicie zakupy jak baba w odziezowym...

43

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

Po długich mękach, wczoraj na sztabie stacja trafiła w moje ręce. Dokonaliśmy jej komisyjnego otwarcia, ja dzisiaj jeszcze raz rozbebeszyłem ją w domu. Oto wyniki sekcji:

1) Producent: tajemnicze SBG Ltd. Napis na pysku stacji wywoływał wątpliwości, czy to jest SBG czy STG, ale na płytce elektroniki to jest wytrawione dużymi literami i tam już nie ma wątpliwości.

Stacja została wyprodukowana na 75% na terenie byłego Związku Sowieckiego. Przesłanki do takiego twierdzenia: ustrojstwo składa się prawie wyłącznie z ruskich części. Jednak fakt, że sama płytka jest poznaczona pismem łacińskim (U1, +5V itd.) może wskazywać, że została zrobiona w którymś z krajów używających tego alfabetu, np. na Litwie. Mogła też zostać zrobiona w Polsce albo w enerdowie, ale krój literek na obudowie jest trochę podejrzany (zalatuje cyrylicą).

2) Nazwa: na płytce wytrawiono SBGAR-1, pewno to jest "codename" tego modelu u producenta.

3) Części (rosyjskie literki w oznaczeniach przekładam na łacinkę, czyli KR = KP itd.):

a) układ U1: 40 nóżek, ozn. 80A - CPU MME. Jest to enerdowska kopia naszego dobrego znajomego, mikroprocesora Zilog Z80A.

b) układ U2: 28 nóżek, K573RF4A / 9110. EPROM (8k)

c) układ U3: 24 nóżki, KR537RU10 / 9108. Pamięć statyczna 2048x8 bit (2k)

d) układ U4: 40 nóżek, KR1818WG93 / 9108. Kontroler WD1793, oryginalna ruska kopia.

Poza tym jest 17 ruskich układów 14- i 16-nóżkowych, kwarc 8 MHz oraz rodzynek: polski układzik UCY 7407 CEMI.

4) Napęd dwustronny Elektronika MS 5311 (ruski)

5) Data produkcji: 15 października 1991

Jak działa potestuję jutro.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2007-12-09 13:15:06)

KMK
? HEX$(6670358)

44

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

z tego co pamiętam to przestał działac :-) wiec bedziesz musial zaniesc ja do Simiusa ;> ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

45

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

Stacja istotnie nie działa.

KMK
? HEX$(6670358)

46

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

Możecie ją wysłać do mnie. Zrobię schemat z natury i może mi się uda naprawić. A może nabędę drogą kupna od właściciela ?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

47

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

jer napisał/a:

Możecie

Ja występuję w jednej osobie i do partii nie należę. Oczywiście, chętnie ci ją wyślę, ale istnieje jeszcze szansa, że może uda się ją naprawić na miejscu, bo ja bym potem chętnie sprawdził, co ona umie. Później - albo jeśli się nie da - mogę ci ją przekazać, o ile stryker nie zażąda natychmiastowego zwrotu.

PS. Krótki w Atariki namierzył, że to logo po lewej to była agencja RWPG, niejaki Interatominstrument, mający agenturę w Zielonej Górze. Stryker, w jakim mieście kupiłeś stację?

Ostatnio edytowany przez drac030 (2007-12-11 15:30:28)

KMK
? HEX$(6670358)

48

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

Nie widze problemu , jak sie nie uda to ślijcie :-)
I pytanie Toms'a 710 tez bys Jer przelozyl na schemat ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

49

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

ciekawe ile egzemplarzy takiej stacji jest w polsce ;-) miedzy latami 1992-1993 widzialem taka stacje do sprzedania w komisie w Trzebini kolo Chrzanowa.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

50

Odp: sprzedam ...D.8002_HS

xxl napisał/a:

ile egzemplarzy takiej stacji jest w polsce

Podejrzewam, że jeden. Na płytce elektroniki ma naklejkę z numerem "13", może to numer kolejny egzemplarza?

KMK
? HEX$(6670358)