Temat: Atari w filmie

W telewizji na TVNsiedem właśnie leci film z 1984r. pt. "Płaszcz i szpada" (oryg. "Cloak & Dagger"). W jednej ze scen na początku filmu w pokoju pewnego klienta jest Atari 800 i pełno pudełek po róznych sprzętach od Atari (2*1050, A800 i inne nierozpoznane) a na ścianie wisi wielgachny plakat reklamujący konsolkę 2600. W dalszej części filmu jest sklep komputerowy gdzie jedynym sprzętem był chyba tylko ten spod znaku /|\ :) Na blacie kontuaru wystawione były pudełka z grami atarowskimi m.in. z "Moon patrol" i "Tempest". Niestety był także napis "Wyprzedaż gier video" :/   Muszę powiedzieć, że fajnie jest zobaczyć właśnie Atari z ówczesnych komputerków domowych. Jako ciekawostkę powiem, że głównym bohaterem jest dzieciak, który był później u Stevena Spielberga naczelnym kolegą E.T.
P.S. wiem, że temat "atari w mediach" był już poruszany i chciałem dokleić tego newsa do tamtego wątku ale jakoś nie mogłem go odnaleźć :(.

2

Odp: Atari w filmie

i bardzo dobrze ze otworzyles nowy

ps. moze by tak ktos to teraz sciągł i wskazane fragmenty:
a) wyrypał do avików
b) przynajmniej ze skrinszotowau coby w formie zdjec chocby zostauo

z lowcy androidow gdzies widzialem zdjecia - z tego tez bym chetnie zobaczyl

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: Atari w filmie

Z Łowcy zrzuty są w Vaskowym Atari Forever. Z innych filmów też, powinny z Road Trip, bo sam ściepywałem.

4

Odp: Atari w filmie

o wlasnie, o wlasnie - to tam widzialem
fajnie by bylo i te tam ujrzec...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

5

Odp: Atari w filmie

Ja poszukuję pewnego polskiego teatru z Atari w roli głównej :-) . Nie pamiętam tytułu, ale teatr oglądałem gdzieś w połowie (może pod koniec) lat 80tych. Akcja rozgrywała się na statku kosmicznym, główną rolę odgrywał chyba Marian Opania (ale nie jestem pewny). Teatr był super, fajny klimat, no i efekty z Atari. W wielu momentach był pokazany 130XE. To było bardzo dawno więc mogę nie pamiętać szczegółów.
Czy ktoś sobie coś takiego przypomina ?

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

Odp: Atari w filmie

http://filmpolski.pl/fp/index.php/512508

Przy okazji znalazlem to: http://filmpolski.pl/fp/index.php/522676 - szok^2!

Odp: Atari w filmie

"Paradyzja" Zajdla - klasyka polskiej literatury SF, polecam.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2006-08-01 11:49:55)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: Atari w filmie

a ja polecam dukaja Perfect Imperfection...

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

Odp: Atari w filmie

vulgar: dle to Dukaj dostał Zajdla a nie Zajdel Dukaja ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio