1

Temat: Problem z grą Roderic

Witam
Czy ktoś z tu obecnych wie jak poprawnie uruchomić grę Roderic ? Tylko z tą grą mam jakieśdziwne problemy ? Gra jest w formacie ATR, standardowo uruchamiam gry tego typu przez Alt+1 a następnie restartując emulator lub naciskając F5. W przypadki tej gry po ponownym uruchomieniu emulator sie rozwala (machine type mam ustawione na XL/XE) Czy ktoś zna rozwiązanie ? Grę ściągnąłem ze strony Mr.Baccardi'ego, również ta z atari.online.pl ma takie same objawy...Pozdrawiam

2

Odp: Problem z grą Roderic

ta gra wymaga wlaczonego basica.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Problem z grą Roderic

W menu w opcji Atari wskaż Options i w podmenu, które się ukaże odhacz opcję Disable BASIC. Gra jest napisana właśnie w BASICu i z tą pomocą powinna już ruszyć.

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Problem z grą Roderic

Dzieki za odpowiedź, gra ruszyła.
Mam jeszcze jedno pytanie a nie chciałbym rozpoczynać nowego wątku - w jaki sposób otworzyc przez emulator plik .com (gra Helix) ?

5

Odp: Problem z grą Roderic

Najłatwiej przeciągnąć ją do okienka z emulem. Możesz też zmienić rozszerzenie na .xex i jeśli tylko masz je przypisane do emulca - gra powinna ruszyć z automatu.

W razie problemów z odpalaniem czegoś trzeba włączyć/wyłączyć BASIC a dostępną pamięć najbezpieczniej ustawić na 1088kB.

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: Problem z grą Roderic

Jeszcze raz dzięki. Nie mam więcej pytań
Wątek uważam za zamknięty

MM: Zapraszam również do poczytania FAQ. Zgodnie z sugestią - temat klozed.