1

Temat: Senny koszmar

Ale miałem dziś sen. W pewnej chwili śniło mi się że instaluję linuxa na moim pececie. Gdy już w końcu się zainstalował i zobaczyłem już coś na kształt pulpitu Gnome zacząłem instalować coś jeszcze... gdy zainstalowałem okazało się że był to... internet explorer (!!!)
Horror !
:D

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

2

Odp: Senny koszmar

Pod Wine to IE instalowałeś? ;)

3

Odp: Senny koszmar

az mi krew zmrozilo...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

4

Odp: Senny koszmar

Ja tam nie widzę problemu. IE6 działa bez problemu w Linuksie. Tu jest instalator: http://www.tatanka.com.br/ies4linux/index-pl.html
Podaję bo czasem jakiś program Windowsowy nie chce działać w Linuksie bo korzysta z jakichś funkcji IE i trzeba to zainstalować. Sam musiałem to zrobić aby zaczął działać Steam.

Ostatnio edytowany przez Pet_BB (2006-08-03 09:11:26)

5

Odp: Senny koszmar

STEam potrzebuje IE :) ?? - lol :) - niebawem atari800 (win) będzie potrzebował FLESZA, oraz JAVY dla poprawnego wyświetlenia kursora w GR.0 :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Senny koszmar

Steem != Steam

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Senny koszmar

Co nie zmienia faktu, że tendencja do windowania (proszę, jakie pojemne słowo!) wymagań najprostszych nawet programów nie ma zamiaru się zatrzymać.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

8

Odp: Senny koszmar

To o czym pisał Pet, to nie windowanie wymagań, tylko unikanie ponownego wynajdowania koła.

9

Odp: Senny koszmar

A moim zdaniem pora wynaleźć koło na nowo, jakieś free/open koło koniecznie, bo tradycyjne podobno już opatentowano (w Australii na razie).

10

Odp: Senny koszmar

Przesadzacie z tym Łindołsem. Przecież fajny jest :D

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

11

Odp: Senny koszmar

to zależy co kto pali/pije/łotewa przed snem... :D :P

I Ty zostaniesz big endianem...

12

Odp: Senny koszmar

Tak jak pisze Laoo.

i co za roznica jaki system, mi bez roznicy, grunt aby moje narzedzia byly. sporo swoich tools2work (docelowo - wszystkie; oprocz jak narazie pakeitow ala eclipse) mam opartych na przegladarce i system ma dla mnie drugorzedne znaczenie. swiat IT bedzie dazyl do uniezaleznienia wielu rzeczy od warswy sprzetowej i systemowej; kiedys byl to sprzet + os (komodore, atari), pozniej system (PC => linux, windows), 3cie przejscie bedzie byc moze takie (komp niewazny => system niewazny => browser).

oczywiscie tyczy sie to przede wszystkim uzytkow, gry i inne jeszcze dlugo beda dedykowane pod dany hard+ssytem, chyab ze pomieszanie z konsolami nextgenami bedzie na tyle mocne w przyszlosci, ze silniki duzych firm beda naprawde ogolne, bedzie tylko pomost laczacy czyjs silnik z jakas konsola (czesc gier juz dzis tak powstaje).

ot ? ;o

13

Odp: Senny koszmar

Nie twierdzę że nie masz racji, ale podobne pomysły słyszę od lat 80. i jak dotąd nic nie uległo zmianie.
Ja wiem że jest to pomysł ciekawy i pociągający ? dla mnie również. Niestety cały czas borykamy się z problemami wydajnościowymi najprostszych aplikacji (np. przeglądarek, SO itp.), gdy ostatnio spotkałem kolegę ze szkoły podstawowej powiedział mi tak: jak wielkie mamy dziś zegary taktujące procesory, w stosunku do dawnych lat (oprogramowania na XL/XE) dlatego dzisiejsze oprogramowanie powinno działać przynajmniej 1000 szybciej ! A co mamy ??

Prawda jest jednak taka że wydajność jest wciąż dużo za mała jak na tę którą chcielibyśmy mieć. Tak długo jak w grach czy demach trzeba będzie używać trików aby nadrobić braki w wydajności ? tak długo pomysł ten pozostanie w sferze marzeń...
... a marzenia te trwają już dobre 20 lat...

(oczywiście prostsze gry już dziś można bez problemu tworzyć w dowolny sposób ? np. platformówki itp.)

Ostatnio edytowany przez Tdc (2006-08-10 03:56:20)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P