1

Temat: Ogólnopolska impreza Star Wars (+Atari) w Warszawie (ten weekend !)

Zgodnie z prośbą o info na AA - zapraszam wszystkich na ogólnopolską imprezkę Star Wars ? CorusCon 2006 (11-13 sierpnia).

Planowanych jest wiele bardzo interesujących atrakcji w tym nie zabraknie również Atari !:)

Szczegółowy plan konwentu (który pęka w szwach ! :) ) znajduje się na stronie:
www.coruscon.com
Jest tam mapka (centrum Warszawy), zasady zabawy (np. uczestnictwa w grach zespołowych itp.) oraz wiele innych niezbędnych informacji.

Dla tych którzy chcą wpaść jedynie lub tylko dla mojej prezentacji odnośnie Atari mam następujące informacje:
- Tytuł: "Historia komputerowych gier 3D przez pryzmat firm Atari i LUCASFILM".
- Prezentacja z demonstracją jest podzielona na dwie części:
    - piątek: godzina 20:21, ?Historia gier? Cz. I (do godz. 22:23)
    - sobota: godzina 21:22, ?Historia gier? cz. II (do godz. 23:24)
- Pora prezentacji specjalnie została tak dobrana aby wszyscy którzy pracują (np. w weekend) mieli możliwość uczestniczenia w niej (oraz po to aby obraz z rzutnika był dobry).
- Część pierwsza będzie wstępem historycznym w którym przedstawię dzieje firmy Atari (i nie tylko) ? wspomnę prawie o wszystkich produktach tej firmy (wspomnę też o ZX Spectrum, C-64, Amidze, Microsofcie i wielu innych).
- Druga część (Sobota) to prawdziwa gratka dla miłośników gier, nawiązując do tła historycznego będziemy kolejno grać w pierwsze atarowe gry 3D (na Atari 400/800, XL/XE i nie tylko). Zabawa będzie tu najważniejsza jednak na przykładzie tych gier będę się starał przedstawić różne ciekawostki z tamtych czasów.
Do dyspozycji mam mieć 10 komputerów ? więc będzie to chyba pierwsza taka impreza w Polsce, gdzie będzie można sobie do woli (dwie godziny !) pograć w atarowe gry !
(Będę też prowadził inne punkty programu)


Do ciekawostek należy fakt że impreza jest (oczywiście) sponsorowana oraz wspierana przez wiele firm, lecz w tym roku jest to między innymi Intel.
Wiem że wielu z nas nie darzy tej firmy zbytnim szacunkiem (tak jak ja) a nawet są tu zagorzali jej przeciwnicy ? ale myślę że to Was nie odstraszy ! :) A może nawet weźmiecie sobie np. koszulkę z takim znakiem ! :D


Zapraszam wszystkich którzy chcą sobie pograć (emulacja Atari, SW RPG, SW karcianki, SW kalambury itp.), podyskutować z ciekawymi osobistościami (np. dr St. Krajski, St. Mąderek itp.), wysłuchać interesujących prelekcji odnośnie samego SW, S-F, kręcenia filmów (efektów specjalnych), fandomu itp.


Na koniec dodam, że jak wpadniecie to sprawicie mi tym przyjemność :)
Zapraszam i życzę dobrej zabawy ! :)

-----
Mam prośbę: wpiszcie ponownie swoje wypowiedzi - bo np. ja ich nie przeczytałem :(

Ostatnio edytowany przez Tdc (2006-08-10 22:50:45)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P