Temat: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

Spalił mi się zasilacz od Atarki i z tej okazji jakbym miał już kupować "nowy", to wolałbym żeby było to coś małego co uda mi się ew. później schować do obudowy. Myślałem nad takim rozwiązaniem:

http://www.allegro.pl/item119417772_zas … 000ma.html

Czy po obcięciu tej małej okrągłej wtyczki i przylutowaniu "+" do +5V, a "-" do GND zgodnie z rysunkiem:

http://atariki.krap.pl/index.php/Gniazdo_zasilania

wewnątrz Atarki będzie ona chulać? Co zrobić w takim razie z Ekranem?

Ogólnie zależałoby mi, żeby wykorzystać jakiś mały gabarytowo zasilacz, który zmieści się do środka (o ile to możliwe i nie będzie przeszkadzało w prawidłowej pracy sprzętu) oraz żeby dał on rade pociągnąć dodatkowy sprzęt np. w postaci SIO2IDE, który mam zamiar w przyszłości zamontować. Czy prąd wyjściowy 1A wystarczy?

Niniejszym proszę Was o radę w doborze odpowiedniego zasilacza i skorygowanie sposobu podłączenia o ile jest ono nieodpowiednie...

Powered by: Atari 800 XE, Atari 800 XL + 1050, Atari 1040 STF.

2

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

To nie będzie się nadawało bo za słabo filtrowane jest napięcie w takich zasilaczach, poza tym nie jest dobrym pomysłem umieszczenie zasilacza pod obudową Atari. Powód pierwszy: dodatkowa ilość ciepła która się wytwarza nie służy najlepiej elektronice. Powód drugi: czy ten zasilacz daje na wyjściu stabilizowane napięcie 5V? . Jeżeli nie to odpada.

3

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

Ja znalazłem to :

http://ssl.allegro.pl/item119685285_zas … obacz.html

tylko ten ma jakąś dziwną wtyczkę, ale po przeróbce mógłbty sie nadać. Zapytaj sprzedawcę o więcej szczegółów (napięcie, etc...)

4

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

hej!


ze zdjaęcia widać iż jest to chyba 9V, 500mA. Zdecydowanie się nie nadaje :)
A tak poz tym to mi wygląda za zasilacz do Atari 2600

Seban

5

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

No to może inaczej...

1) Zasilacz o jakich parametrach będzie mi potrzebny, żeby udźwignąć Atari + SIO2IDE, no i w przyszlości jakieś inne rozbudowy np. 1MB RAM. Chodzi mi o podanie parametrów minimalnych i trochę na wyrost.

Zdecydowanie wolałbym kupić jakiś mały, lżejszy zasilacz. 

2) Jak rozwiązać problem z zasilaniem w Atarce (patrz post nr 1) jeżeli w zasilaczu na wyjściu jest tylko + i -, a nie ma ekranu.

Powered by: Atari 800 XE, Atari 800 XL + 1050, Atari 1040 STF.

6

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

Ekranu nie musi być. a jak jest to łączyć go do GND czyli do minusa zasilania
Zasilacz na wyrost: 5V stabilizowane 2A, Nie jest to mały zasilacz i myśl o włożeniu go pod obudowę odrzuć.

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

Też miałem taki problem i skończyło się na małym zasilaczu od PC-ta np takim
http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=118256050  w oddzielnej obudowie.
  Szczerze namawiam i pozdrawiam
                                     RM

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

8

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

Zasilacz od PC to niezła alternatywa. Ja za to polecam zakupić obudowę z zasilaczem do urządzeń SCSI - masz tam i 5 i 12V. Zasilanie przedłużasz do Atarki, a do obudowy prowadzisz kabel SIO i budujesz w środku interfejs SIO2IDE na standardowy dysk twardy. Miło, prosto i pprzyjemnie - jak dobrze trafisz, to używaną obudowę zapłacisz około 20-25 złotych, a załatwia Ci 2 sprawy ;)

Sikor umarł...

9

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

ten zasilacz ATX jest mniejszy http://www.allegro.pl/show_item.php?item=118296568

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

10

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

zasilacz od amigi 500/600/1200 łotewa.
masz 12V, 5V, -12 w bonusie..... i swiety spokoj na lata :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

Spójrzy na problem zasilacza inaczej.
1. ATXy są ogólnie dostępne, ale jednak stosunkowo drogie, mając na uwadze wartość sprzętu, do ktorego zamierzamy go podłączyć, nie licząc czasu na modyfikację pod potrzeby małego JIL.
2. Zasilacz amigowy? Trudno dostępny, ceny, bynamniej na allegro wbrew pozorom, nie są niskie.
3. A może stare zasilacze AT? Dostępne w formach zajmujących się złomowaniem sprzętu lub jakimkolwiek zaprzyjaźnionym sklepie komputerowym?

Pozdrawiam,
Andy

12

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

miałem przetwornice impulsową - malutka kostka możliwa do zmieszczenia w kompie - dawało to 5V i 3A;- tylko, że mi sie to zjebało po roku czasu - niewiedzieć dlaczego :) - a co do amperażu - to choinke - którą widać poniżej (ten XEGS) zasilam z oryginalnego Atarkowego zasilacza - przy czym wyrabia to nawet z 2,5" dyskiem twardym. Ale, czy jest to "na wyrost" - sprzeczał bym się - bo jak na mój gust - jeśli komp ma być poważnie dopalany - to 3A milej widziane ;)

Poza tym - od zapasu mocy nikogo jeszcze głowa nie wozbolała :)

(chyba, że dzień później) :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

Sipowitz ten mały zasilacz ATX z Allegro w/w kosztuje 7 zł, to dużo ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

14

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

Jasna sprawa, 7 pln, to praktycznie niewiele. Masz rację, byłem przekonany, ze cena waha się w okolicach 20 pln.

Pozdrawiam,
Andy

15

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

Spalony zasilacz da się naprawić. Kuknij do środka, jak nie jest zalany żywicą to może to tylko jakaś pierdółka?

16

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

A dlaczego nie ten: http://www.allegro.pl/item120958305_zas … lepu_.html ?

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

17

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

To chyba najlepszy firmowy zasilacz do malego atari, warto taki miec :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

18

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

Wczoraj znalazłem to :

http://www.allegro.pl/item120958305_zas … lepu_.html

Lepiej kup teraz bo stan jak nówka i jeszcze cię ktos uprzedzi, cena niewygórowana

19

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

Dwa posty wyżej masz linka do tej samej aukcji.

20

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

Pecuś - były jeszcze oryginalne 5V, 2A - zresztą używam takiego z racji na rozszerzki - szkoda tylko, że zalany kisem ... ;) - bo w razie awarii - kłopociki :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

I wlasnie dlatego, ze nie zalany, mimo ze wydajnasc kapke mniejsza (choc kto wie ;) ), uwazam ze jest najlepszy :).
Sam mam taki i od ... niepamietam ilu .... lat uzywam!

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

22

Odp: Czy takie coś nadawałoby się na zasilacz?

A teraz mam i ja :)

Powered by: Atari 800 XE, Atari 800 XL + 1050, Atari 1040 STF.