Temat: [Asm] Pakowanie danych, a potem depakowanie we własnym programie

Mam problem. Piszę program w assemblerze (właściwie nawet dwa), gdzie w trakcie działania będa doczytywane jakieś dane. Chciiałbym te dane spakować, aby zajmowały mniej miejsca na dyskietce. (nie piszę jakie to dane, po porgram ma bydo końca tajemnicą, a nie chcę się zdradzić).

W związku z tym moje pytanie brzmi:

Czym mogę spakowac te jakieś dane i jak te dane potem odpakować w trakcie działania programu?
Bardzo proszę o jakieś przykłady wykorystania procedurek depackującyh.

grzybson/SSG^NG

2

Odp: [Asm] Pakowanie danych, a potem depakowanie we własnym programie

Mysle, ze SUPERPACKER albo foxowy packer nadaje sie do tego bo nie niszczy DOS-a...  Wydaje mi sie, ze o tym byl jakis artykul w zinie grupy Quasimodos ("MIXER")...

Ostatnio edytowany przez Dracon (2006-08-19 18:17:43)

3

Odp: [Asm] Pakowanie danych, a potem depakowanie we własnym programie

W źródłach Numena jest FOXowe "inflate" (w skrocie: depakuje zipy). Możliwe, że nawet nie jest trudno tego użyć.

4

Odp: [Asm] Pakowanie danych, a potem depakowanie we własnym programie

Super Packer nie jest zły, ale zdecydowanie bardziej polecam Flash Packer Foxa ze względu na szybkość depackowania... fakt, w foxiowym programie bodajże jest jakieś ograniczenie - nie można stosować albo runad albo initad (nie pamiętam którego), ale daje się to obejść stosując malutką własną procedurkę która odpala co trzeba.

5

Odp: [Asm] Pakowanie danych, a potem depakowanie we własnym programie

A na stronie Strykera nie ma jakis zrodel Animkomialsow, gdzie takie rzeczy chyba sa? ;)

6

Odp: [Asm] Pakowanie danych, a potem depakowanie we własnym programie

programow pakujacych jest wiele, aktualnie najlepszym bo o najwyzszym wspolczynniku kompresji jest deflater FOX-a o którym wspomina Laoo, na PC jest paker DEFLATER.EXE (ogolnie jest to znana biblioteka kompresji/dekompresji ZLIB) a jego źródła procedury dekompresujacej dołączone są np. do pakietu z mads-em INFLATE.ASM

wystarczy podac adres spakowanych danych w zmiennej INPUTPOINTER (np. MWA #SOURCE INPUTPOINTER) i adres pod ktorym maja zostac umieszczone rozpakowane dane w zmiennej OUTPUTPOINTER (np. MWA #DESTINATION OUTPUTPOINTER), skoczyc pod adres INFLATE (np. JSR INFLATE) i to koniec.

jeśli zalezy nam na szybkości a nie na wysokim współczynniku kompresji możemy użyć naprostszej i najbardziej prymitywnej metody RLE, swojego czasu tutaj na forum opracowaliśmy najkrotszy depacker dla tej metody przy konkretnej formie zapisu spakowanych danych, program kompresujacy jest znów na PC, dekompresujacy dla 6502 http://mads.atari8.info/rle_encoder.zip (w zakladce Depacker sa dwie wersje depakera)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: [Asm] Pakowanie danych, a potem depakowanie we własnym programie

lewiS napisał/a:

zrodel Animkomialsow,

? ? ? jak podesla to beda.....

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: [Asm] Pakowanie danych, a potem depakowanie we własnym programie

TeBe: piszesz tak, jakby każdy używał MADS-a :P

9

Odp: [Asm] Pakowanie danych, a potem depakowanie we własnym programie

Bo mads jest fajny i każdy powinien go używać :P

10

Odp: [Asm] Pakowanie danych, a potem depakowanie we własnym programie

kiedyś do anime 4ever i realtimow to wlasnie uzywalem flash-packa. Krotki depaker - latwo uzyc - calkiem nie zle pakuje. nawet gdzies mam programik ktory usuwa depaker z danych spakowanych fp.  Jak bys chcial czegos wyrafinowanego to sie odezwij na pw. Cos poradzimy. :)

11

Odp: [Asm] Pakowanie danych, a potem depakowanie we własnym programie

bo kazdy ma internet i moze go sciagnac, nie musi uzywac, INFLATE jest w formacie XASM

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Odp: [Asm] Pakowanie danych, a potem depakowanie we własnym programie

stryker napisał/a:
lewiS napisał/a:

zrodel Animkomialsow,

? ? ? jak podesla to beda.....

Jowisz mi mowil, ze zrodla L2B wyslal...

13

Odp: [Asm] Pakowanie danych, a potem depakowanie we własnym programie

lewiS to chyba wtedy mial za duzo % ;-) bo nigdy od Animkomialsow nic nie dostalem.....

"wszystko się kiedyś kończy......."

14

Odp: [Asm] Pakowanie danych, a potem depakowanie we własnym programie

Grzybson: Przecież Ci pisałem jak użyć deflatera i inflate, to co tu mącisz?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.