1

Temat: Myszka

Pytanie mam dosyć proste.
Czy ktoś z Was spotkał się kiedykolwiek z myszka do małego Atari .
Pytam ponieważ kupiłem ostatnio ST520 bez myszy .Na aukcjach widziałem myszki z logiem Atari ale sprzedający nie potrafił określi czy to z ST czy z XE/XL.
Jeśli do malucha myszki nie było to znaczy że wszystkie są do ST - mam racje ?

2

Odp: Myszka

Jeśli do malucha myszki nie było to znaczy że wszystkie są do ST - mam racje ?

byla myszka ZobianRat wzorniczo pasowala raczej do modeli 800XL z 1 czerwonym przyciskiem wiec jezeli mycha, ktoa chcesz kupic jest szara 2 przyciskowa na 99,9% to mycha do st - swoja droga tez pasuje do malego atari :-)

pozdrawiam

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Myszka

kazda amigowa i kazda stekowa bedzie pasowac do XL
Do STeka tylko STekowe
A myszek stricte do XL to nie bylo wogole

A ZobianRat to sobie daruj ... ;-)

4

Odp: Myszka

Do ST myszka miała oznaczenie STM1
Może jeszcze zastosować myszy uniwersalne z przełącznikiem ST/AMIGA
Nową mozna kupić w firmie MATT w Łodzi

Do malucha pasuje jakaś myszka od C64 -przy starcie kompa trzeba wcisnąć któryś klawisz myszy

Oprócz tego jest troszkę softu na malucha który wykorzystuje mysz od ST lub Amigi
Był kiedyś taki wątek na tej liście


pozdrawiam

5

Odp: Myszka

Dzięki ,mam teraz jakiś pogląd na to.

Niestety moja mysz z amigi nie jest uniwersalna , a mysz do commodorka nie funguje z ST - kiem .Znowu trzeba szarpnąc kiesą .
Tak przy okazji jak komus z Was zbywa taka myszka do ST będąca jeszcze przy zyciu to za realne pieniądze lub jakiegos browca chętnie ją nabęde . Wiadomośc na GG bardzo proszę.

6

Odp: Myszka

Niestety nie mam zapasowej myszy do ST -albo znajdziesz na alegro lub jakieś giełdzie
albo nowa 35 PLN
katalog.matt.com.pl


pozdrawiam

7

Odp: Myszka

Hmmmm jakoś średnio mi się uśmiecha zapłacić za myszke tyle co dałem za całego 520STM i dwa razy tyle co dałem za Amigę 500 z dodatkami.
No chyba  że na Allegro ale tam też różnie z cenami bywa .
W ostateczności kupie następnego ST-ka dychę drożej ale z myszą i po sprawie.

8

Odp: Myszka

Kiedyś zwyklą PC-tową myszkę w trywialnie prosty sposób przystosowałem do ST-ka. Wystarczy 4 zbuforowane sygnały z fototranzystorów wyprowadzić na zewnątrz bez pośrednictwa układu scalonego wewnątrz myszy, służacego do obróbki tych sygnałów i komunikacji z PC.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

Odp: Myszka

Jeśli chodzi o myszke do STka to widziałem conajmniej trzy modele o identycznej obudowie, ale niebędące kompatybilnymi. O dziwo wszystkie były STM1.

A do XE/XL widziałem kiedyś trackbala (kompatybilnego z myszką ST), wzornictwo w stylu 800XL. Bylo to na którymś Quascie a właścicielem tego było CET (aż sie łezka w oku kręci)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Myszka

Mam takiego trakball - bardzo stare urządzenie -duża kula do przesuwania i 2 przyciski -ale nie jest kompatibilny z myszą ST
Kto chce może taki obejrzeć na http://www.kupazlomu.8bit.pl/kolekcja/atari800xl.htm

Mam identyczny
Ma on przełącznik
Albo chodzi on jak joy tzn kręcisz kulą a kursor się rusza proporcjonalnie albo do gier tzw wyczynowych - ruchy kursora lub postaci na ekranie zależą od szybkości kręcenia kulą

pozdrawiam

11

Odp: Myszka

mialem kiedys myszke od c64 i wcale nie trzeba bylo wciskac niczego przy starcie,dzialala ze wszystkim jak joy i byla cool poki sie nie rozje*****........:(

gep/lamers^dial

12

Odp: Myszka

Z racji wykonywanej pracy dostęp do myszy sprawnych i uszkodzonych mam praktycznie bez ograniczeń , niestety wszystkie są do blaszaka .
Jeśli ktos z Was ma lub wie gdzie jest jakiś czytelny schemat przeróbki takiej myszy na standart ST to dajcie znać.
Kolega Simius twierdzi że jest to proste , ja niestety bez schematu nie zrobię nic :(   , a chętnie bym popróbował.

13

Odp: Myszka

kiedys podawalem linka do takowej przerobki
wiec jest on gdzies na tym forum

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

14

Odp: Myszka

A z kolei zeby przerobic mysz amigowa na ST trzeba zamienic dwa kabelki we wtyczce miejscami. Robil mi to kiedys paskud z trumienka od A500. A tak wogole mam gdzies jeszcze taka przejsciowke samorobe, przez ktora podlaczenie myszy od Amigi daje w efekcje mysz ST. Po prostu sa dwie zyly zamienione. Moge ewentualnie sie temu przyjrzec, a za piwko i koszta przesylki odstapic.

15

Odp: Myszka

Mam kompletna Amige wraz z myszą więc potrzebuje tylko wiedzieć które druty zamienić . Wtyczek wszelkiej masci mam w firmie małe wiaderko więc zrobienie przejścia bedzie bezproblemowe .A jak sobie nie poradze to browca oczywiście stawiam .

16

Odp: Myszka

Postaram sie to dzis sprawdzic. A w ogole poszukaj na archiwum pl.comp.sys.atari. Kiedys o to pytalem i powinno byc.

17

Odp: Myszka

Sprawa się wyjasniła i to w sposób dla mnie nieoczekiwany .
Można kupic nowe myszy do ST przez internet w firmie MATT.
Cena takiego ustrojstwa wynosi 35 złociszy - ( kurna tyle co dałem za kompa ).

18

Odp: Myszka

nie narzekaj ... nawet jak kupisz najtanszą mysz do pieca powiedzmy za 10zł, to koszt jej przeróbki do standardu Amigi/ST na pewno przekroczy tą kwotę ....... chyba się wybiorę do MATT'a muszę sobie kupić zapas gumek do pad'a i 2 nowiutkie kabelki do joy'a (Multijoy)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

19

Odp: Myszka

No sprawa już nieaktualna bo kupiłem mysz uniwersalną na Allegro za 12 zeta .
A żeby było śmieszniej właśnie sprzedaję swojego STeka na aukcji.

20

Odp: Myszka

.... i tu pewny .. pacz. Oryginalny "trackball" do Atari faktycznie nosi nazwe TRAK-BALL - wiem, bo kupiłem to niedawno na Allegro za 50 zeta ... swoją drogą fenomenalny jest fakt, iż oryginalne drivery dla owego trak-ball'a nie bardzo sobie z nim radzą .. natomiast (jak zresztą już była tu o tym mowa) dobrze radzi sobie drv dla myszy od ST ... dziwne toto, lecz prawdziwe. Wkurzające nieco jest to, iż autorzy softu służącego do grafy nie ówzględniają istnienia takiego urządzenia jak mysz etc. Nie powiem, żeby praca pod Kleksem przebiegała w choć minimalnie komfortowych warunkach.
Co do Trak-ball'a to jest jeszcze jedna fenomenalna rzecz w tym urządzeniu. Chodzi o przełącznik, który potrafi urządzenie kulkowe przerobić na joystick, czyli działa jak wspomniana przez poprzednika mysz od Commodore - jest to przydatne w programach .. o niech będzie to Trzmiel, gdzie rysować mo(sz)na sobie joyem, a trak-ball jest w tym wypadku dużo bardziej "wygodny". Jeśli ktoś kce zobaczyć to w akcji, to można tym będzie pobawić się na party u Sikora, bo pewnie się tam zjawie.

JIL4ever!!!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: Myszka

Czy kwestii zmiany kabli nie poruszał czasami Jurgi w którymś ze starszych numerów Syzygy :?:
To rzeczywiście najprostszy sposób, jeśli ma się już mychę od amisi...

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

22

Odp: Myszka

Czy kwestii zmiany kabli nie poruszał czasami Jurgi w którymś ze starszych numerów Syzygy :?:

Dokladnie. Poza tym byl tez zamieszczony spis wielu progow, ktore korzystaja z myszy. Zdaje sie to bylo w Syzygy #3 - oczywiscie musicie sobie "skonfigurowac" mysz Amiga/ST/joy  8) aby to przeczytac...

23

Odp: Myszka

Vasx: za muze do SZG3 powinno się ciebie rozstrzelać  :lol:

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...