51

Odp: SIO2USB

A rozwiązanie na LPT wymaga sterowników zaszytych w systemie, bo chyba nie wyobrażasz sobie, że programem aplikacyjnym działającym w systemie multitaskingowym wygenerujesz stabilne przebiegi sygnałów dla transmisji szeregowej nawet dla 19200 bps. Czyli kłopot pt. "kto to oprogramuje" jest taki sam, jak w przypadku USB. Już widzę te drajwery pod Windows XP, Linuxa, BSD :P

"Dokumentację do atarowskich turbo" możesz znaleźć w Atariki.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-04-20 23:32:56)

KMK
? HEX$(6670358)

52

Odp: SIO2USB

chce tylko powiedziec, ze latwiej kupic laptoka z comem niz lpt

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

53

Odp: SIO2USB

odpowiedni driver pod xp nazywa sie dlportio
ale lepiej powiedziec ze sie ne da
ponadto - poradziles sobie z bzda, co cie powstrymuje od opracowania czegos na usb?

przechodze na tumiwisizm

54

Odp: SIO2USB

Sens. Czyli stosunek rezultatu do nakładu pracy.

KMK
? HEX$(6670358)

55

Odp: SIO2USB

A ja jestem pewien, że pecusiowi chodziło o poziomy napięć. ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

56

Odp: SIO2USB

czasami pojecie sens zasetpujemy pojeciem idea

przechodze na tumiwisizm

57

Odp: SIO2USB

A tak w ogole, czy ktos "zaguglal" aby sprawdzic, czy juz sie cos nie robi w tym temacie?!?  ;>
Wyglada na to, ze nasi zachodni sasiedzi od dawna przy tym dlubia i chwala im za to!

Link dla leniwcow:
http://www.strotmann.de/twiki/bin/view/ … onvFivePic
:P

58

Odp: SIO2USB

Dracon napisał/a:

A tak w ogole, czy ktos "zaguglal" aby sprawdzic, czy juz sie cos nie robi w tym temacie?!?  ;>

Owszem.
Fakt ze znalazles 'SIO2USB' w googlu nie oznacza ze oni robia dokladnie to co my chcemy miec :)
Dla mnie istnienie 'drivera' po stronie atari juz ten projekt bombarduje, sio2usb powinno po stronie atari dzialac tak jak stare. czyli byc po prostu sterowane przez SIO. Panowie z abbuca slyna z 'kompatybilnych' rozwiazan ;) oraz z tego ze nie kumaja ze ich komputery maja jednak bank $EE :)

59

Odp: SIO2USB

... co nie znaczy, ze w ogole nie warto wspomniec o czynionych probach...  :]

A jesli nie wiedza co czynia - czy ktos swiatly nie moglby ich wyprowadzic z bledu? ;)

60

Odp: SIO2USB

Dracon: nie tacy jak ty próbowali. ;>

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

61

Odp: SIO2USB

Póki co to lepsze to, co robią Niemcy niż nic... ;>

Tym bardziej, że w compie mam COM'a i parę USB, więc osobiście nie czuję się zagrożony... :)))

62

Odp: SIO2USB

Widać, że ten projekt USB obejmuje kilka maszyn: Atari 8-bit, Atari ST, C64....

Brawa dla naszych sąsiadów z zachodu, kolejna dobra rzecz jaką robią oprócz dobrych samochodów ;)

63

Odp: SIO2USB

zdaje mi sie czy nie zauwazyliscie ze ich rozwiazanie to host usb, pod ktory podpina sie uzadzenia (drukarka, pendrive, mysz, joy, teges) - a host usb na szynie moze byc tylko jeden. tak wiec podpiac w ten sposob blaszaka sie nie da...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

64

Odp: SIO2USB

i pragnę zaznaczyć że nie ma co marzyć o dokumentacji w eaglu.. pisałem do obu autorów w tej sprawie... jeden odsyła do drugiego.... ehhh

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

65

Odp: SIO2USB

mimo wszystko podpinanie klawy usb jak i pendrive wydaje sie cholernie interesujące, tylko ta sprawa o której wspomniał piguła :/

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

66

Odp: SIO2USB

Na pewno ci będzie klawiatura USB działać, skoro 95% koderów nie ma pojęcia, jak skorzystać z OS-u celem odczytania znaku z klawiatury. :P

Łatwizna i prowizora zawsze się mści, prędzej czy później. :P

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-04-24 10:43:46)

KMK
? HEX$(6670358)

67

Odp: SIO2USB

to tylko wynik zamknietej architektury atarki i jej niewielkiej szybkosci - po co jeszcze robic to przez system - raczej szybciej nie bedzie
a gdy zaczyna sie dostep do sprzetu na zasadzie black-box - nie ma chetnych, bo nikomu nie przyjdzie do glowy ze po pierwsze tak mozna, a po drugie tak nalezy

przechodze na tumiwisizm

68

Odp: SIO2USB

Od kiedy to atarka ma zamkniętą architekturę..>? Nie spotkałem jeszcze tak otwartego na wszelkie nowości systemu, a już na pewno żaden ośmiobitowy.

Sikor umarł...

69

Odp: SIO2USB

Tak, przy odczycie z klawiatury szybkość jest nader istotna, bezpośredni dostep do sprzętu pozwala odczytać z klawiatury do 450 tysięcy znaków na sekundę, podczas gdy skorzystanie z OS-u wielkość tę wydatnie ogranicza. :P

KMK
? HEX$(6670358)

70

Odp: SIO2USB

No co ty Draco :), stare wygi piszą z prędkością karabinu maszynowego
i pewnie przekraczają 1000 znaków/sekundę :P oraz prędkość światła,
więc takie spowolnienie to udręka... :)

---==<<Sc0rpi0>>==---

71

Odp: SIO2USB

Odświeżam topic - od siebie dodam, że przelotki w oparciu o chip Prolific PL-2303 nie działają z sio2pc.

Sprawdziłem dodatkowo przelotkę firmy Unitek model Y-105 - jest niestety także na pl-2303 efekt ten sam co poprzedniczki.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-09-30 15:08:14)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

72

Odp: SIO2USB

Wiekszosc nie dziala. A raczej jeszcze nikt nie spotkal dzialajacej :)

73

Odp: SIO2USB

I tutaj się mylisz!!! Działającą przelotkę posiada Casper - jest ona firmy ATEN i oparta na chipie UC-232a, wiem że płacił za nią około 130zł (w 2005 roku) ja znalazłem przelotkę tego producenta w jednym z internetowych sklepów  niby na tym samym chipie za niecałe 60zl - pozostaje tylko pytanie czy mimo ceny to cały czas ta sama przelotka?!

link:
http://www.damcer.pl/sklep/

a druga sprawa czy testowal juz ktos przelotke w oparciu o chipset FTDI

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-09-30 11:06:34)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

74

Odp: SIO2USB

Na a to coś?
http://www.damcer.pl/sklep/product_info … 9e1548a457
Sprawdzał to ktoś?

Pozdrawiam,
Andy

75

Odp: SIO2USB

drac030 napisał/a:

Z moich doświadczeń wynika, że jedyne, co bywa naprawdę potrzebne do synchronizacji - ale nie z ramką bitów przesyłaną przez SIO, tylko z blokiem komendy - to linia COMMAND: a ciekawym, jak ją kto podepnie przez USB.

Linia COMMAND w przypadku SIO2PC jest podpięta do linii RI lub DSR. Chipy (np. FT232R/B) emulujące port rs232 jako wirtualny port (oprócz trybu direct) obsługują wszystkie sygnały występujące na linii rs232. Problemu więc nie ma.

Czytać tutaj: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=5990 !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...