1

Temat: Atari 260XE

Mam Atari 800XL z oznaczeniem 260XE o co tu chodzi?
Stacja CA ma znowu tylko oznaczenie TOMS.
Czym się to je?

Zaczynamy od nowa...Atari 260XE TOMS + CA2001 TOMS, Atari 65XE, 1040STe+SM124+...........Commodore 64C

2

Odp: Atari 260XE

260XE to takie quasi fabryczne 256kB extraramu bodajze robione przez Karen.
CA zapewne z TOMS-Multi albo Toms-Turbo. Uruchom kompa z podniesiona klamka w stacji, powinien sie zglosic rom stacji.

3

Odp: Atari 260XE

A co to może być: nad gniazdem sio znajduje sie jakies dodatkowe gniazdo din?
Gdzie można znależć opis tomsa - tylko nie piszcie ze na googlu bo o tej 260xe to prawie nic nie ma....

Zaczynamy od nowa...Atari 260XE TOMS + CA2001 TOMS, Atari 65XE, 1040STe+SM124+...........Commodore 64C

4

Odp: Atari 260XE

zasilanie

5

Odp: Atari 260XE

albo skoro nad gniazdem SIO to może być gniazdo do podłaczenia stacji TOMS720... mi tak panowie z TOMSa zdewastowali komputer jak kupowałem TOMS-720. TOMS720 ma wtyczkę DIN5 a atarka nad gniazdem SIO zamontowane ochydne gniazdo DIN-5... jakie było moje wkurzenie jak to zobaczylem to nie wspomnę :(

Seban

6

Odp: Atari 260XE

Toms jak rozszerzał pamięć w Atarkach opisywał je jako 260xe ( nie ważne czy było to 800xl, czy 130tka ).
Jest to po prostu zwykła 800xl -pamięć zapewne na 1simie 256kb.

Mikszey pisze o 256kb extra ramu czyli 320kbram ( bo mamy 64kb podstawowej ).

-toms wyprówał całą starą pamięć i montował łącznie 256kb ( i nie ważne w jakim modelu )

A co do gniazda to jak napisał Seban!
-pomęcz gościa od którego qpiłeś zestaw może ma 720tkę, bo obecnie to rarytas!!

*mi nigdy nie zdewastowali Atarki

Ostatnio edytowany przez AS... (2006-10-04 17:59:00)

7

Odp: Atari 260XE

To oznaczenie to nie jest przypadkiem żółta naklejka z czarnym napisem "TOMS 260XE"? Mój TOMS 720 ma wtyczkę SIO - przelotową! Aż mi się wierzyć nie chce, że zamontowali to gniazdo DIN5 bez wcześniejszego uprzedzenia. Ciekaw jestem, czy robili tak zanim zmajstrowali te przelotowe wtyczki czy też jak już ich nie mieli na stanie.

Ostatnio edytowany przez mariuszbox (2006-10-04 18:08:59)

8

Odp: Atari 260XE

dokładnie!!!!!

9

Odp: Atari 260XE

a ja podam przyklad z innej beczki. znajomy mial tomsa z wtyczka sio, niestety bez przelotki i nie pasowalo mu ciagle przekladanie magnetofonu i stacji, wiec zmienil wyczke i zrobil sobie dodatkowe zlacze - jedyne dostepne na szybko - din5.
coz, happens...

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

10

Odp: Atari 260XE

łee tam!! jeden z moich Tomsów 720 ma normalne sio (Toms 710 miała to normalnie-takiego mam od zawsze!),
2gi ten wypasiony i w max. wersji ma din-a + przejście i wolę jego i przejście niż tamtego bez przejście z dina..

Jednak pięknie wygląda kabel zasilający od pralki przy stacji....

*dodam że 720tki raczej nigdy nie wychodziły z sio, czyli jest to przeróbka...

11

Odp: Atari 260XE

Ej, moja ma normalne sio (z przelotka we wtyczce).

12

Odp: Atari 260XE

Vasko: czytaj ze zrozumieniem, AS napisał, że Z PRZELOTKĄ, a dyskusja o wbudowanym SIO.

Sikor umarł...

13

Odp: Atari 260XE

Moze zle zakumalem, ale przeczytalem, ze:

>*dodam że 720tki raczej nigdy nie wychodziły z sio, czyli jest to przeróbka...

Wiec odpowiedzialem, ze moja miala normalne sio od nowki, a nie din.

14

Odp: Atari 260XE

jakby kogos interesowalo co jest w srodku...
http://www.laresistance.pl/atari/toms.jpg

"wszystko się kiedyś kończy......."