Temat: Nowe Boulder Dashe - warto przetestować.

Witam,
Właśnie pojawiło się 20 nowych Boulder Dashy na ATARI. Pierwotnie byly one stworzone na C64 przez Holendra o imieniu Arno. Człowiek ten prowadzi świetną stronę poświęconą tej genialnej gierce, gdzie można przeczytać jedyny w sieci wywiad z twórcą tego magicznego kawałka softu - Peterem Liepą (tłumaczenie tego wywiadu jest dostępne na atarionline). Niedawno Homesoft przekonwertował wszystkie Bouldery Arno na format ATARI i wielka chwała mu za to, bo ta gierka powinna być używana zgodnie z przeznaczeniem, czyli na atarynce - piękna kolorystyka no i klimat docelowej maszyny na której Boulder oryginalnie hulał (zresztą każdy kto grał to wie, że wersja na komodę zasysa). Jeżeli są jeszcze jacyś maniacy tej gierki to polecam przetestować, bo wczoraj pobieżnie sprawdziłem dzieło Arniego i muszę przyznać, że są na naprawde niezłym poziomie, czego niestety nie da się powiedzieć o większości klonów typu Bandit, dostepnych na ATARI.
Pozdrawiam

Na dole linka prowadząca do celu:

http://www.mushca.com/f/atari/index.php?idx=A

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2

Odp: Nowe Boulder Dashe - warto przetestować.

Hmm, a ciekawe co na to First Star Software? ZTCW to prawa autorskie nadal nie zostaly uwolnione.

3

Odp: Nowe Boulder Dashe - warto przetestować.

lewiS napisał/a:

Hmm, a ciekawe co na to First Star Software? ZTCW to prawa autorskie nadal nie zostaly uwolnione.

Bez sensu pytanie. Przecież było wydane "Boulder Dash Construction Kit". Raczej nie w celu postawienia na półkę ale aby robić tym gry.

Ostatnio edytowany przez Pet_BB (2006-10-12 00:46:18)

4

Odp: Nowe Boulder Dashe - warto przetestować.

zajebiste! w to gram! (original by Darth/Pandemonium^High Voltage)

gep/lamers^dial

5

Odp: Nowe Boulder Dashe - warto przetestować.

W zasadzie to lewiS jak i Pet_BB mają racje (jakkolwiek by to paradaksalnie nie brzmiało). Faktem jest, że First Star Software nadal dzierży twardo prawa do tytułu (zresztą trudno im się dziwić) i wypuszcza kolejne klony Bouldera na telefony komórkowe, pieca, przenośne konsole i takie tam popierduły. Nie wiem jaki jest ich stosunek do rozprowadzania oryginalnych wersji robionych na 8-bitowcach, ale przypuszczam, że raczej nie są zachwyceni wolnym obiegiem tego softu. Natomiast wszystko co zostało stworzone przy pomocy Boulder Dash C. Kit, może być swobodnie rozprowdzane, pod warunkiem, że nikt nie czerpie z tego korzyści finansowych (sądzę, że tego typu zastrzeżenie mogło być zawarte w oryginalnej instrukcji do Kita). Te nowe Bouldery były stworzone przez Arniego na Kicie i nie są rozprowadzane komercyjnie, tak więc wszystko jest ok.
Gepard, ja też daję ognia - wczoraj prawie zaliczyłem całego Arno 1 i nie poprzestanę nim nie dobrnę do końca wszystkich (w miarę możliwości ofkoz, jak życie pozwoli wyrwać troche wolnego czasu).

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

6

Odp: Nowe Boulder Dashe - warto przetestować.

atari classic napisał/a:

bo ta gierka powinna być używana zgodnie z przeznaczeniem, czyli na atarynce

Oczywiście masz na myśli wersję z Atari Portfolio ?:)
Ja tę wersję uwielbiam :D

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

7

Odp: Nowe Boulder Dashe - warto przetestować.

Hmmm... no tak... niesmiało napomknę że nie. Na myśli miałem wersję na Atari XL/XE. Liepa pisał tą grę z przeznaczeniem na 8 bitowe ATARI, co zresztą widać i czuć. Osobiście widziałem kilka klonów na inne maszyny (na Portfolio akurat nie) i wersja na ATARI XL/XE zjada wszystkie na śniadanie.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.