Temat: [SPRZEDAM] Mega STE szuka dobrego domu

Mega STE w dobrym stanie, malo pozolknieta obudowa, przod bardzo ladny, na gorze z bokow dwa nieduze pekniecia (nie naruszaja sztywnosci calej obudowy), z tylu przy dysku prostokatne wyciecie na tasme SCSI. Mega ma kontroler ACSI/SCSI Hard & Soft pozwalajacy na podlaczenie do 8 urzadzen SCSI (a nie 1 jak orginalny Atari), mozna wiec przez ten otwor przeciagnac tasme i podlaczyc drugi dysk, CD-ROM czy streamer... Klawiatura ST (ukosne klawisze funkcyjne) w dobrym stanie, napisy nie poscierane, widac na klawiszach lekkie wyswiecenie od klepania tekstow. 4MB RAM, dysk Seagate 1GB (maksimum na ACSI). Mysz lekko pozolkla ale zyje ;-) Wszystko dziala jak nalezy - jest jednak pewne ALE - po wlaczeniu blittera jest zwis. Nie wiem co jest, ktos wymienial kontroler dyskietek na wersje HD. Tymczasem Cpanel reportuje mi TOS 2.00 a z tego co pamietam do obslugi stacji HD potrzebny jest 2.06, moze wiec to to? Tak czy inaczej mozna przyjac, ze to Mega STE bez blittera poki co. 16 MHz dziala bez problemu, cache tez - generalnie maszyna 2x szybsza od golego ST no i oczywiscie w milej dla oka, TT-podobnej obudowie :-) Ze wzgledu na w/w niedomaganie prosze co laska ale nie mniej niz 160 zl ;-) OK, dla forumowiczow pokryje koszty wysylki - ta nie bedzie tania ze wzlgedu na wage.

Pozdrowienia
Sylwek
Atari is dead. Long live Atari!

2

Odp: [SPRZEDAM] Mega STE szuka dobrego domu

Ang czy dE ?

3

Odp: [SPRZEDAM] Mega STE szuka dobrego domu

De

Pozdrowienia
Sylwek
Atari is dead. Long live Atari!

4

Odp: [SPRZEDAM] Mega STE szuka dobrego domu

OK, nie ma chetnych to robimy obnizke. 120 zl za komplet jw.

Pozdrowienia
Sylwek
Atari is dead. Long live Atari!

5

Odp: [SPRZEDAM] Mega STE szuka dobrego domu

Sylwiusz: jak nie będzie chętnych do grudnia to pogadamy - przyda się do testów, jakby co ;)

Sikor umarł...

6

Odp: [SPRZEDAM] Mega STE szuka dobrego domu

Hehe, jak nie bedzie chetnych to nie wiem wlasnie czy sam nie przeznacze jej "do testow" W TT-ce, ktora teraz mam sa wyprowadzone tasmy do drugiego zlacza VME - w zasadzie wystarczyloby wylutowac wiec z Megi i juz moglbym jednoczesnie miec podlaczona grafe i sieciowke na VME =D
BTW - podlaczylem sobie Protara mono 19" - baaaardzo przyjemnie pracuje sie w mono ECL TT-ki - to prawie jakby patrzylo sie na papier - trudno to odniesc do najlepszych kolorowych monitorow CRT czy LCD - zupelnie inna bajka i bardzo przyjemna :-)

Ostatnio edytowany przez sylwiusz (2006-10-29 19:57:54)

Pozdrowienia
Sylwek
Atari is dead. Long live Atari!

7

Odp: [SPRZEDAM] Mega STE szuka dobrego domu

Zgadza się - protar wymiata. Niestety w moim padło zasilania ;( Co do megi: pisząc "Do testów" nie miałem na myśli jej rozbebeszania, tylko do sprawdzania kilku rzeczy na oryginalnym sprzęcie...

Sikor umarł...

8

Odp: [SPRZEDAM] Mega STE szuka dobrego domu

I nie da sie naprawic zasilania? O ile nie poslo wysokie to cos tam moze by sie dalo naprawic?
Mi sie od razu "testy" skojarzyly z medycznymi, cos jak z bialymi myszkami laboratoryjnymi ;-)

Pozdrowienia
Sylwek
Atari is dead. Long live Atari!

9

Odp: [SPRZEDAM] Mega STE szuka dobrego domu

Sylwiusz: na szczęście się da, tylko muszę schemat dorwać. A poza tym - chwilo0wy brak czasu. Na szczęście mam jeszcze TTM194 ;) - więc z tej rozdziuałki i tak nie muszę rezygnować.

Sikor umarł...