1

Temat: Obrazy dysków MSA

czy ktoś może mi coś poradzić - w jaki sposób zgrać obraz dysku *.MSA fizycznie na dyskietkę - lecz nie używając do tego celu samego STe - jako takiego. Chodzi przede wszystkim o możliwość zgrania obrazów dyskietek mających więcej niż 720kB.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: Obrazy dysków MSA

Myślę, że jeszcze ten temat powinien pomóc...

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: Obrazy dysków MSA

http://home.tu-clausthal.de/~ifmar/make … e=Software

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Obrazy dysków MSA

zadko mi sie udawalo zgrac na PC (nawet pod DOSem) obraz wiekszy niz 720KB prawidlowo... (wydawalo mi sie ze lepsze efekty osiagalem wczesniej formatujac dyskietke w ST).... wole juz przegrac obraz ghostlinkien na ramdysk w ST .... obrazy do 720kB szybko nagrywal mi obecny gdzies na forum programik Candla - stwriter

5

Odp: Obrazy dysków MSA

właśnie widze, że szykuje się następny koszmarek :) --... nagrałem obraz;- z wielkim trudem - aż tu po odpaleniu tegoż ze stefanem .... ten nie jest w stanie tego przeczytać  :) - ehhh- fajny komputer, ale niekiedy problematyczny w użyciu :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Obrazy dysków MSA

Pewnie nagrało się jako HD...

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Obrazy dysków MSA

http://atariarea.krap.pl/pliki.php?sec=show&id=585 - a to nie idzie...? Jeszcze w newsach kiedyś linka dawałem do nowego narzedzia, ale nie widzę archiwum newsów, a nie pamiętam nazwy...

Sikor umarł...

8

Odp: Obrazy dysków MSA

Sikor - czytaj wyżej, pliz! ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

Odp: Obrazy dysków MSA

Ja to robiłem tak: zakładam folder o nazwie np MAKE. Do folderu przenosze program MAKEDISK.EXE i dany obraz z rozszerzeniem msa np ADR10. teraz otwieram dosa /otwórz CMD/ i tam wpisuję ścieżke F:make /makedisk.exe / write ADR10.msa /auto . Program będzie formatował i jednocześnie zapisywał. Nie zapomnij o spacjach przed każdym ukośnikiem ( /). Powodzenia.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.