Temat: Gry w formacie .cas

Ostatnio poświęciłem wiele długich godzin ale było warto-zrzuciłem kilka starych gierek z kaset do plików .cas przy pomocy wav2cas.exe.
Są to wersje kasetowe takich hiciorów jak:

Beer Belly Burt's Brew Biz (oryg.wer.kasetowa),
The Goonies(też oryg.wersja),
Pitfall 2(wer. oryg.),
Blue MAx,
Donkey Kong,
Bruce Lee(oryginał),
Jet Boot Jack (wersja oryginalna, podobna do udostępnionej już na AArea,ale ma inny dźwięk przy zbieraniu nutek),
Pharaoh's Curse(prawdopodobnie też oryginał-w czasie ładowania przechodzący ludzik od lewej do prawej strony ekranu-miernik czasu ładowania),
Space Shuttle(wer. oryginalna),
Super Zaxxon(wer.oryginalna- U.K.Release)

Wszystkie pliki oczywiście sprawne,tzn.sumy kontrolne-OK.
Gdyby ktoś je chciał dostać mailem,to proszę o wiadomość
lub maila: fretless@poczta.onet.pl
Polecam! Najlepiej wczytywać na real Atari przez SIO2PC, można
też na emula-ale to już nie to.... i pod emulatorem chyba nie szło Blue Max.cas:)

A więc: "Wgrajmy to jeszcze raz!" :D

poke 559,35 - poszerzasz swoje horyzonty; fretless@poczta.onet.pl

2

Odp: Gry w formacie .cas

Wiecie, że kasetowa wersja gry Goonies różni się muzyczką na czołówce i w 2 scence? Jest tam po prostu zupełnie inny motyw muzyczny niż w wersji dyskowej! :o  :o  :o

poke 559,35 - poszerzasz swoje horyzonty; fretless@poczta.onet.pl

3

Odp: Gry w formacie .cas

Co do Goonies to też to zauważylem (miałem wersję pod loader na TURBO 2000) - podejrzewam, że chodziło o maksymalne przycięcie długości, bo miało to i tak z 10 bloków (hehe - prawie jak na spectrumnie  :lol: ). A co do "Brew Biz" to ciekawe, czy po n-tej planszy nie chrzani się grafa - bo ja miałem kilka wersji i w każdej to samo - trzeba z 50 razy OPTION klepnąć...

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Gry w formacie .cas

Nie, nie... na szczęście z tą wersją Beer Belly Burt's wszystko w porząsiu.
Kiedyś też miałem skopaną wersję tej gry w systemie turbo na
magnetofonie. Była to wersja nieco "podrasowana" przez hackerów:
posiadała takie udogodnienie jak przymusowe unlimited lives,a klawisz Option przenosił do kolejnej planszy, niestety dwie ostatnie plansze, chyba z epizodu "Shipping" miały całkowicie padniętą grafikę:(
Aha i na czołówce też jakieś krzaczki były-zamiast tego przystojniaka
z kuflem w łapie.

Natomiast ta wersja którą ja udostępniłem jako .cas jest oryginalna wersja, całkiem dziewicza i przez nikogo nie grzebnięta: są tylko 4 życia, OPTION nie przenosi, a grafa nie jest padnięta :) -sam tam byłem i grafę sprawdziłem 8)
Gierka była w tej wersji trudna do skopiowania,ze względu na znaczną
długość i w dodatku z jedną wydłużoną przerwą pomiędzy rekordami
w bloku głównym. (jeden z b. nielicznych kopierów kasetowych na Atari-casdup, który zachowywał przerwy między rekordami miał zbyt
mały bufor by zmieścić tą grę).
Ja ją miałem na kasecie tylko dlatego,że kiedyś przegrałem od takiego Pana metodą na chama: z magnetofonu na magnetofon (a więc bez udziału komputera!).

poke 559,35 - poszerzasz swoje horyzonty; fretless@poczta.onet.pl